• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy várható-e mostanában Dennerle Nano Cube 30, csak akvárium (nem a szett).

Köszönöm!
Január 19-20 körül várható a következő Dennerle szállítmány, remélhetőleg lesz benne, 100%-ot sajnos nem tudunk mondani, minden gyártónál egyre nagyobb készlethiányok vannak.
 
Sziasztok!
Technikai jellegű kérdésem lenne:
A legutóbbi videóban is látható, hogy több szakaszban szívjátok le a vizet, szükség szerint... Amíg tele van az akvárium, addig akár meg is lehet szívni a csövet (nyelés nélkül) (bár azt sem túl egészséges), de ahogy kisebb a vízszint egyre nehezebb a dolog.
Ti valamilyen szivattyút használtok ehhez? Vagy van egy kolléga, aki állandóan szívja a csövet, amíg meg nem indul a víz? Vagy hogyan csináljátok?
Köszönöm.
Ahogy Jopet írja, csap van a cső végén, ha vízzel teli teszed el, akkor legközelebb is csak meg kell nyitni a csapot, a gravitáció intézi a többit, a cső megtörése pedig a gyors beavatkozásra van, ha valamit elkapsz, amit nem szeretnél leszívni, nincs idő a csap után kapkodni.

Az akváriumvíz szájba kerülése kellemetlen földes ízzel jár, lenyelése már kicsit kellemetlenebb élményeket okozhat. A víz tele van baktériumokkal, WC-re futkosás lehet belőle. Nem mindig, nem mindenkinek, de előfordul. Szerencsére nem saját tapasztalat, de ügyfélnél volt már rá példa. Az mondjuk nálam nem evidens, hogy ami a számba kerül, lenyelem :unsure:
 
Ha van csap a csövön, akkor nem kell újra megszívni, csupán visszadugni a csövet a vízbe és kinyitni a csapot. De amíg van legalább 1-2 cm víz a talajszint felett, addig nem problémás megszívni sem.

Pedig ez a jó válasz! :)
 
Ahogy Jopet írja, csap van a cső végén, ha vízzel teli teszed el, akkor legközelebb is csak meg kell nyitni a csapot, a gravitáció intézi a többit, a cső megtörése pedig a gyors beavatkozásra van, ha valamit elkapsz, amit nem szeretnél leszívni, nincs idő a csap után kapkodni.

Az akváriumvíz szájba kerülése kellemetlen földes ízzel jár, lenyelése már kicsit kellemetlenebb élményeket okozhat. A víz tele van baktériumokkal, WC-re futkosás lehet belőle. Nem mindig, nem mindenkinek, de előfordul. Szerencsére nem saját tapasztalat, de ügyfélnél volt már rá példa. Az mondjuk nálam nem evidens, hogy ami a számba kerül, lenyelem :unsure:
Köszönöm szépen. Értem.
 
Sziasztok!
Technikai jellegű kérdésem lenne:
A legutóbbi videóban is látható, hogy több szakaszban szívjátok le a vizet, szükség szerint... Amíg tele van az akvárium, addig akár meg is lehet szívni a csövet (nyelés nélkül) (bár azt sem túl egészséges), de ahogy kisebb a vízszint egyre nehezebb a dolog.
Ti valamilyen szivattyút használtok ehhez? Vagy van egy kolléga, aki állandóan szívja a csövet, amíg meg nem indul a víz? Vagy hogyan csináljátok?
Köszönöm.
Én régebben úgy csináltam ahogy a GA. De nagyon macerás volt annyi RO vizet legyártani és visszatölteni, majd megint leszivni és visszatölteni. Inkább vettem egy használt nagy teljesítményű szűrőt amibe csak perlont rakok semmi mást. A befolyójával tudok folyamatosan porszívózni, míg a kifolyó nyomja vissza az akváriumba a tiszta vizet. Nem csökken a vízszint, nem kell várni és bármennyi ideig lehet tisztítani. Én már a növényeket is így vágom.
 
Ahogy Jopet írja, csap van a cső végén, ha vízzel teli teszed el, akkor legközelebb is csak meg kell nyitni a csapot, a gravitáció intézi a többit, a cső megtörése pedig a gyors beavatkozásra van, ha valamit elkapsz, amit nem szeretnél leszívni, nincs idő a csap után kapkodni.

Az akváriumvíz szájba kerülése kellemetlen földes ízzel jár, lenyelése már kicsit kellemetlenebb élményeket okozhat. A víz tele van baktériumokkal, WC-re futkosás lehet belőle. Nem mindig, nem mindenkinek, de előfordul. Szerencsére nem saját tapasztalat, de ügyfélnél volt már rá példa. Az mondjuk nálam nem evidens, hogy ami a számba kerül, lenyelem :unsure:
Volt már szerencsém meg kóstolni tesztelésre behozott vizet,mert olyan flaskában volt,mint az enyém. Nem lett tőle bajom,mondhatni át ment a teszten az ügyfél akvárium vize. :)
 
Ahogy Jopet írja, csap van a cső végén, ha vízzel teli teszed el, akkor legközelebb is csak meg kell nyitni a csapot, a gravitáció intézi a többit, a cső megtörése pedig a gyors beavatkozásra van, ha valamit elkapsz, amit nem szeretnél leszívni, nincs idő a csap után kapkodni.

Az akváriumvíz szájba kerülése kellemetlen földes ízzel jár, lenyelése már kicsit kellemetlenebb élményeket okozhat. A víz tele van baktériumokkal, WC-re futkosás lehet belőle. Nem mindig, nem mindenkinek, de előfordul. Szerencsére nem saját tapasztalat, de ügyfélnél volt már rá példa. Az mondjuk nálam nem evidens, hogy ami a számba kerül, lenyelem :unsure:
Hidd el @danyi03 , hogy egy 300+ fős anci nevelőmedence vizének egész más a bukéja. Kicsit karcosabb a fűrészportól. :p
 
Utoljára módosított:
GA-s urak,
Gondolkodtatok esetleg Co2Art termékek forgalmazásán? Én nyitott lennék, kizárólag pozitívumokat hallottam a felszereléseik minőségéről.
 
GA-s urak,
Gondolkodtatok esetleg Co2Art termékek forgalmazásán? Én nyitott lennék, kizárólag pozitívumokat hallottam a felszereléseik minőségéről.

Amióta elindultak nézegetem, hogy kb. merre haladnak.
Egy oxyturbo reduktor mellett pl nem tud labdába rúgni a belépő reduktoruk. Amit ők is jónak tartanak az meg sokkal drágább.

Inline difikkel, egybeépített rendszerekkel, bazooka szerű porlasztókkal pedig évekig próbálkoztunk. Nem véletlen kerültek ki a kínálatból. Az egybe cuccoknál meghalnak a mágnesszelepek, a ragasztott bazooka szétmegy a ragasztásnál a nyomás miatt stb stb

kb 50 ezerre jönne ki a kis regulator és 85 ezer környékére a nagyobb. Pedig ezek nem a japán esztergapadon készült cuccok akármennyire festik őket :)
Szerintem olyan helyen tud tarolni a cég ahol nincs más. Vagy a többi opció gyenge.

Szal a rövid válasz, hogy nem. Ahhoz kellene valami plussz és leginkább normális árak.

Hogy hogyan nőtte ki magát így a cég és a márka? Kb minden influencernek küldtek cuccot az elmúlt években, hogy elmondhassák a csapatukhoz tartoznak.
Elég csak 20 ilyen embert találni akik aztán minden fórumon mondják a tutit :) És ennél lényegesen több embernek küldtek ajit :)

Én még emlékszem amikor kezdték, még aktív UKAPS tag voltam- Azóta pár generáció lement a reduktoraiknál is.
 
Amióta elindultak nézegetem, hogy kb. merre haladnak.
Egy oxyturbo reduktor mellett pl nem tud labdába rúgni a belépő reduktoruk. Amit ők is jónak tartanak az meg sokkal drágább.

Inline difikkel, egybeépített rendszerekkel, bazooka szerű porlasztókkal pedig évekig próbálkoztunk. Nem véletlen kerültek ki a kínálatból. Az egybe cuccoknál meghalnak a mágnesszelepek, a ragasztott bazooka szétmegy a ragasztásnál a nyomás miatt stb stb

kb 50 ezerre jönne ki a kis regulator és 85 ezer környékére a nagyobb. Pedig ezek nem a japán esztergapadon készült cuccok akármennyire festik őket :)
Szerintem olyan helyen tud tarolni a cég ahol nincs más. Vagy a többi opció gyenge.

Szal a rövid válasz, hogy nem. Ahhoz kellene valami plussz és leginkább normális árak.

Hogy hogyan nőtte ki magát így a cég és a márka? Kb minden influencernek küldtek cuccot az elmúlt években, hogy elmondhassák a csapatukhoz tartoznak.
Elég csak 20 ilyen embert találni akik aztán minden fórumon mondják a tutit :) És ennél lényegesen több embernek küldtek ajit :)

Én még emlékszem amikor kezdték, még aktív UKAPS tag voltam- Azóta pár generáció lement a reduktoraiknál is.

Köszi, elsőre szimpatikusnak tűnt, de nincs ilyen rálátasom mint neked. Így már érthető.
 
Amióta elindultak nézegetem, hogy kb. merre haladnak.
Egy oxyturbo reduktor mellett pl nem tud labdába rúgni a belépő reduktoruk. Amit ők is jónak tartanak az meg sokkal drágább.

Inline difikkel, egybeépített rendszerekkel, bazooka szerű porlasztókkal pedig évekig próbálkoztunk. Nem véletlen kerültek ki a kínálatból. Az egybe cuccoknál meghalnak a mágnesszelepek, a ragasztott bazooka szétmegy a ragasztásnál a nyomás miatt stb stb

kb 50 ezerre jönne ki a kis regulator és 85 ezer környékére a nagyobb. Pedig ezek nem a japán esztergapadon készült cuccok akármennyire festik őket :)
Szerintem olyan helyen tud tarolni a cég ahol nincs más. Vagy a többi opció gyenge.

Szal a rövid válasz, hogy nem. Ahhoz kellene valami plussz és leginkább normális árak.

Hogy hogyan nőtte ki magát így a cég és a márka? Kb minden influencernek küldtek cuccot az elmúlt években, hogy elmondhassák a csapatukhoz tartoznak.
Elég csak 20 ilyen embert találni akik aztán minden fórumon mondják a tutit :) És ennél lényegesen több embernek küldtek ajit :)

Én még emlékszem amikor kezdték, még aktív UKAPS tag voltam- Azóta pár generáció lement a reduktoraiknál is.
Az első reduktorom tőlük van, kb 5-6 éve vettem. Nem emlékszem pontosan a számokra, de kb 16 ezer forintnak megfelelő fontért kaptam meg a belépő szintű 3in1 készüléket. Akkoriban Kínából is kb 12 ezer lett volna a noname termék, nálatok meg ha jól emlékszem nem is volt ilyen cucc, csak elemenként külön. És a hobbiba frissen igazolt tagként, teljes felszerelést egyszerre beszerzőként nagyon fájt volna az a ~35 ezer forint, amibe akkoriban is került külön-külön a 3 termék. Ezért választottam anno a CO2art-ot.
A vásárlással nagyon elégedett vagyok, szerintem profi kis cucc, tetszik az anyagminősége is és jól teszi a dolgát azóta is.
Azóta is én is néha-néha felnéztem az oldalukra, nem tetszett ami ott történt. Ha jól emlékszem, egy jó ideig nem is volt elérhető. Majd változott a termékpaletta is, az árak is. Ami most a belépő 3in1 reduktor náluk, az kb 40 ezer és a fotókon sokkal gagyibbnak tűnik, mint amit 5 éve vettem. Nyilván nem - csak - a külső alapján kell ítélni, illetve a fotó is ronthat a dolgon, de valahogy gyengébb minőségűnek tűnnek a felhasznált anyagok. Jelenleg sokkal szívesebben venném meg nálatok kb ugyanennyiért a szettet, mintsem tőlük rendeljek.
 
Régebben több negatív értékelés is volt, amiből kb lejött, hogy ugyanazokkal a problémákkal küzd, mint mi a kínai cuccokkal.
Lehet a modellváltás után vagy moderáció stb ezek mostanára 10% alá szorultak. Egyébként a support az elég jó, mindenre válaszolnak.
Ha valamit ki kellene emelnem az ez lenne.

Továbbra sem hiszek ezekben az egybeépített cuccokban. És sajnos a kínai ipar olyan, hogy lehet 2-3 évig egy jobb (elfogadhatóbb) szériát tolnak, de érezhető mikor engedik el az egészet.
És onnatól ömlenek a problémák a minőséggel kapcsolatban.

Mi ezért váltottunk vissza EU gyártóra. És most pl hasonló okok miatt engedjük el az ody lámpákat is (bár ez más topik)
 
Helló! Ha már a kínaiak megbízhatatlansága legendás, és EU-s gyártóváltásról beszélünk, akkor mi a helyzet a lengyelekkel? Nem konkrétan a co2 rendszerekre gondolok, hanem általánosságban mi a GA álláspontja az Aquael termékekkel? Én ugyanis nem vagyok régi motoros az oldalon és csak kapkodom a fejem a mindenféle profi márkákat hallva. Nekem vannak régi és újabb belső szűrőim, ill. egy külső is ettől a márkától, és nem igazán tudom eldönteni, hogy mennyire jók a többihez képest. Egy biztos, még nem hagytak cserben.
Jók, vagy nem? Vagy csak üzletpolitikai okai vannak, hogy a GA nem foglalkozik velük?
 
Régebben több negatív értékelés is volt, amiből kb lejött, hogy ugyanazokkal a problémákkal küzd, mint mi a kínai cuccokkal.

Továbbra sem hiszek ezekben az egybeépített cuccokban. És sajnos a kínai ipar olyan, hogy lehet 2-3 évig egy jobb (elfogadhatóbb) szériát tolnak, de érezhető mikor engedik el az egészet.
És onnatól ömlenek a problémák a minőséggel kapcsolatban.

Mi ezért váltottunk vissza EU gyártóra. És most pl hasonló okok miatt engedjük el az ody lámpákat is (bár ez más topik)
Hogy mit forgalmaztok az teljes egészében a ti döntési hatáskörötökben van. Ugyanakkor had vessek fel egy ellenvéleményt is. A kínaiak legpozitívabb jellemvonása, hogy képesek tanulni és változtatni. Erre a legjobb példa a chihiros. A kínai gondolkodás rendkívül pragmatikus. Azt csinálják ami a leginkább érdekükben áll. Ha gyenge minőségű terméket tudnak eladni, akkor gyenge minőséget árulnak, ha igény van a magasabb minőségre, akkor magasabb minőségben termelnek, drágábban. Szerintem téves álláspont a korábbi rossz tapasztalatok miatt elvetni egy koncepciót (nevezetesen a 3in1 regulátorokat). Olyan szerződési feltételeket kell elfogadtatni, ami garantálja a magas minőséget. Ha minden részletre kiterjedő szerződést csináltok, probléma nem lehet. Ők abból értenek ami el lett mondva. Mindenre rá kell kérdezni és minden részletet tisztázni kell. Az egyetlen hátrány, hogy nem olcsó. Viszont hiánypótló termékeket lehet árulni velük.
 
Olyan szerződési feltételeket kell elfogadtatni, ami garantálja a magas minőséget. Ha minden részletre kiterjedő szerződést csináltok, probléma nem lehet.

Ez kb lehetetlen. Morzsák vagyunk. Ők pedig kb ennyire is foglalkoznak a kérdéssel.
Ha jól rémlik ilyen 25-30 ezer redutort állítanak elő napona egy-egy ilyen nagyobb gyártónál.
Szerinted érdekli, hogy a rendelt 1000 reduktorodból 300 hibás néhány hónap után? Nem prémium terméket árulnak.

Ha nem egy apple vagy aki milliós darabszámban rendel, nem sok remény van a garanciák megfelelő érvényesítésére és a minőség meghatározására.

Így ezen a szinten tényleg elég sok selejtes cucc van.

A chihiros nem egy tipikus tömeggyártó. A cég vezérének is más a felfogása célja. Brandet épít ahhoz meg kellenek a jó cuccok. Minden rossz vélemény árt a márkának.
Most ebbe az irányba halad, persze lehet feladja a küldetést később.

A többieknél eleve nem cél egy ilyen irány. Olcsó árcédula és tömeges eladás az egyetlen stratégia. Így nem is fontos ki milyen véleménnyel van a termékeik iránt.
 
Ez kb lehetetlen. Morzsák vagyunk. Ők pedig kb ennyire is foglalkoznak a kérdéssel.
Ha jól rémlik ilyen 25-30 ezer redutort állítanak elő napona egy-egy ilyen nagyobb gyártónál.
Szerinted érdekli, hogy a rendelt 1000 reduktorodból 300 hibás néhány hónap után? Nem prémium terméket árulnak.

Ha nem egy apple vagy aki milliós darabszámban rendel, nem sok remény van a garanciák megfelelő érvényesítésére és a minőség meghatározására.

Így ezen a szinten tényleg elég sok selejtes cucc van.

A chihiros nem egy tipikus tömeggyártó. A cég vezérének is más a felfogása célja. Brandet épít ahhoz meg kellenek a jó cuccok. Minden rossz vélemény árt a márkának.
Most ebbe az irányba halad, persze lehet feladja a küldetést később.

A többieknél eleve nem cél egy ilyen irány. Olcsó árcédula és tömeges eladás az egyetlen stratégia. Így nem is fontos ki milyen véleménnyel van a termékeik iránt.
Ez nagyon általánosítóan előítéletesnek hangzik. Léteznek olyan gyártók akik minőséget árulnak. Persze nem olcsón. Amit Attinak mutattam múltkor sodastream regulátor, az pont ilyen. Minőségi és elegáns. Ismerem a csapat álláspontját, de a mindenféle adapterekkel nekem pont ugyan ez a problémám, mint amit felvázoltál. Egyébként annál a gyártónál ismerik a GA csatornát és oda vannak érte. Nem hiszem, hogy morzsaként kezelnének.
 
Helló! Ha már a kínaiak megbízhatatlansága legendás, és EU-s gyártóváltásról beszélünk, akkor mi a helyzet a lengyelekkel? Nem konkrétan a co2 rendszerekre gondolok, hanem általánosságban mi a GA álláspontja az Aquael termékekkel? Én ugyanis nem vagyok régi motoros az oldalon és csak kapkodom a fejem a mindenféle profi márkákat hallva. Nekem vannak régi és újabb belső szűrőim, ill. egy külső is ettől a márkától, és nem igazán tudom eldönteni, hogy mennyire jók a többihez képest. Egy biztos, még nem hagytak cserben.
Jók, vagy nem? Vagy csak üzletpolitikai okai vannak, hogy a GA nem foglalkozik velük?
AquaEl egy jó kis cég, közepes színvonal, megbízhatónak mondható termékekkel. Van 10 éve üzemelő szűrőm tőlük. Szerintem hasonszőrű mint pl egy Tetra meg Sera szint, általános akvarisztikaba tök jó, de nem képviseli a premium vagy átlagnál jobb színvonalat. GA-ba meg inkább a felső kategória-premium termekpaletta képviselt, gondolom nem érdekük egy 12-edik középkategóriás gyártó termékeit forgalmazni ami megtalálható közel minden kisállat bolt polcain.De Viktor majd kijavít ha nem így van.
 
Back
Oldal tetejére