• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)


Ezen a dugaljon, európai dugvillával nincs földelés?
 

Ezen a dugaljon, európai dugvillával nincs földelés?
Szerintem, ha írsz az info@-ra hamarabb kapsz választ. Ha meg felhívod őket, minden részletre kiterjedő tájékoztatást kapsz. :)
Legalábbis, én ezt tapasztaltam.
 
Én használok ilyen elosztót, és nem lehet beledugni földelt dugót. Hacsak nem lehet kapni valamilyen átalakítót! A földelés amúgy benne van a készülékben.
Kicsit zavart érzek az erőben.
Egyáltalán mit értesz az alatt, hogy "a földelés benne van a készülékben"?
Egyrészt nem teljesen értem, hogy ezt hogy érted, másrészt földelni nem az elosztót kell, hanem a fogyasztót, tehát
A) vagy be van kötve a földelés az elosztóba, ÉS a fogyasztó földelt csatlakozóját is be tudjuk dugni
B) vagy egyáltalán nincs földelve az elosztó, ami nem teljesen hülyeség, hiszen a kettős szigetelésű készülékeket nem is szokás földelni (emiatt van pl. földeletlen kábel a külső szűrőkön)
 
Kicsit zavart érzek az erőben.
Egyáltalán mit értesz az alatt, hogy "a földelés benne van a készülékben"?
Egyrészt nem teljesen értem, hogy ezt hogy érted, másrészt földelni nem az elosztót kell, hanem a fogyasztót, tehát
A) vagy be van kötve a földelés az elosztóba, ÉS a fogyasztó földelt csatlakozóját is be tudjuk dugni
B) vagy egyáltalán nincs földelve az elosztó, ami nem teljesen hülyeség, hiszen a kettős szigetelésű készülékeket nem is szokás földelni (emiatt van pl. földeletlen kábel a külső szűrőkön)
Vagy C. :D
Az elosztóba be van kötve a földelés de az eus csatlakozó földeletlen rajta, talán ausztrál átalakítóval lehetne használni földeléssel. Legalábbis a kép alapján ezt látom.

Nekem azért fontos lenne a földelés.
 
Akkor megpróbálom másképp.
Az elosztó földelt konnektorba dugható egy ilyen átalakítóval, amit hozzá adnak.
20200810_203258.jpg
Viszont ha például a co2 mágnes kapcsoló földelt dugóját szeretnéd az elosztóba dugni, akkor nincs esélye, csak ha veszel hozzá valami átalakítót.
20200810_203410.jpg
 
Akkor megpróbálom másképp.
Az elosztó földelt konnektorba dugható egy ilyen átalakítóval, amit hozzá adnak.
View attachment 94673
Viszont ha például a co2 mágnes kapcsoló földelt dugóját szeretnéd az elosztóba dugni, akkor nincs esélye, csak ha veszel hozzá valami átalakítót.
View attachment 94680
Nem egészen értem mi a probléma. Én kb. 7 db broadlinket használok. 4-eseket és 1-eseket is. Valaki elmagyarázná úgy, hogy egy technikai analfabéta is megértse?
 
Nem egészen értem mi a probléma. Én kb. 7 db broadlinket használok. 4-eseket és 1-eseket is. Valaki elmagyarázná úgy, hogy egy technikai analfabéta is megértse?
ha olyan eszközt dugsz bele amit le kéne földelni (a nagyobb kerek dugó) akkor nem lesz leföldelve az eszközöd, ha olyan eszközt dugsz bele amit nem kell földelni (lapos dugó) akkor nincs semmi mert egyébként sem kell földelni. :D
1597090045517.png
 
ha olyan eszközt dugsz bele amit le kéne földelni (a nagyobb kerek dugó) akkor nem lesz leföldelve az eszközöd, ha olyan eszközt dugsz bele amit nem kell földelni (lapos dugó) akkor nincs semmi mert egyébként sem kell földelni. :D
View attachment 94689
Erre eddig én is rájöttem. De a kereknél veszélyt jelent, ha nincs leföldelve? Tehát kereket ne dugjak bele?
 
Erre eddig én is rájöttem. De a kereknél veszélyt jelent, ha nincs leföldelve? Tehát kereket ne dugjak bele?
Igy is fog működni, csak a nem kettős szigetelésű készülékek mint például a co2 mágnes szelep, azok igénylik a védő földelést biztonsági okokból, hogy ne rázzon meg téged az áram műszaki hiba esetén. Ez az elosztó nem érintkezik a védő földeléssel, csak ha veszel hozzá egy átalakítót.
 
Kicsit zavart érzek az erőben.
Egyáltalán mit értesz az alatt, hogy "a földelés benne van a készülékben"?
Egyrészt nem teljesen értem, hogy ezt hogy érted, másrészt földelni nem az elosztót kell, hanem a fogyasztót, tehát
A) vagy be van kötve a földelés az elosztóba, ÉS a fogyasztó földelt csatlakozóját is be tudjuk dugni
B) vagy egyáltalán nincs földelve az elosztó, ami nem teljesen hülyeség, hiszen a kettős szigetelésű készülékeket nem is szokás földelni (emiatt van pl. földeletlen kábel a külső szűrőkön)
A külső szűrőkön azért nincs földelt dugvilla, mert nincs érinthető fém felülete illetve a "villamos rész" műgyantával van kiöntve.
A földelt dugvillás eszközöket ilyen elosztókban használni veszélyes (és tudtommal tilos is), mert egy esetleges test zárlat esetén a felhasználót halálos áramütés érheti. Ezt elkerülendő találták ki a földelt dugvillás.
 
Back
Oldal tetejére