• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, lenne egy kérdésem és egy javaslatom.

A javaslat az hogy mikor összetekeritek a JBL akvárium alátétet a ragasztószalag alá ha becsúsztattok egy lapot úgy hogy csak a jbl-es papírra és önmagára tapadjon akkor nem ragad úgy a szivacshoz hogy kibontáskor letépje az alátét fölső rétegét.

A kérdésem pedig az hogy Green Works TDS mérőnél mit jelent az hogy 009 X10 kijelzéssel, az kilencven lenne de biztos nem annyi, meg azt ki is tudná írni. Mindenféle vízzel kipróbáltam és jól működött, de egy víz esetében 425 körüli értéket írt, majd elkezdett csökkenni és 10-20s útán kiírta hogy 009, X10 jelzéssel.
 
Sziasztok,
tudja valaki, mi ez a barna valami ami megjelent több helyen is a red moor ágakon?
Van ahol 10 cm hosszú. Halak, garnélák sajnos nem eszik.
20200104_130953.jpg
20200104_131144.jpg
 
Köszönöm a gyors válaszodat.
Csipesszel nekiesek, ha újra nő akkor Excelt fecskendezek rá.
 
Sziasztok!

Szeretnék növényeket vásárolni, viszont kicsit tanácstalan vagyok. Utoljára kb 1 éve hoztam tőletek növényeket és akkor 1-1 példánynak mintha más neve lett volna.


Előtéri növényből a legalacsonyabbra növő fűszerű növényt keresem. Jól gondolom, hogy ez a Tropica Eleocharis acicularis mini TC? Korábban ez a növény futott parvula mini néven?


Köszi
 
Acicularis mini, Parvula mini, Pusilla, ezek mind ugyanazok csak minden termesztő máshogy nevezi
 
Sziasztok!
Weben nálatok nem találtam, de elméletileg létezik ilyen:
Eheim szűkítő idomot keresek 19-ről 16-ra.
Tudtok ilyet szerezni?
(Oase OptiMax 1000 vízpumpa szívó ágára kellene.)
 
Sziasztok! Kétféle JBL Proscape Testlab-ot találtam a webshopban. Jól látom, hogy csak a belső elrendezésben különbözik a kettő?
 
Sziasztok! Kétféle JBL Proscape Testlab-ot találtam a webshopban. Jól látom, hogy csak a belső elrendezésben különbözik a kettő?
Szia. Az egyikbe ha jól látom 9 fajta teszt van a másikba 12. A nagyobba pl a ph 3 mérési tartományba van (3-10 ; 6-7,6 ; 7,4-9 ) a kicsibe csak (6-7,6)
A kicsibe pH (6,0-7,6) • Fe (vas) • KH (változó keménység) • NO3 (nitrát) • SiO2 (szilikát) • PO4 (foszfát) • CO2 (széndioxid) • Mg (magnézium) • K (kálium)
A nagyba
pH (három féle érzékenység) • Fe (vas) • KH (változó keménység) • NO2 (nitrit) • NO3 (nitrát) • NH4 (ammónia) • GH (összkeménység) • SiO2 (szilikát) • PO4 (foszfát) • CO2 (széndioxid) • O2 (oxigén) • CU (réz)
 
Szia. Az egyikbe ha jól látom 9 fajta teszt van a másikba 12. A nagyobba pl a ph 3 mérési tartományba van (3-10 ; 6-7,6 ; 7,4-9 ) a kicsibe csak (6-7,6)
A kicsibe pH (6,0-7,6) • Fe (vas) • KH (változó keménység) • NO3 (nitrát) • SiO2 (szilikát) • PO4 (foszfát) • CO2 (széndioxid) • Mg (magnézium) • K (kálium)
A nagyba
pH (három féle érzékenység) • Fe (vas) • KH (változó keménység) • NO2 (nitrit) • NO3 (nitrát) • NH4 (ammónia) • GH (összkeménység) • SiO2 (szilikát) • PO4 (foszfát) • CO2 (széndioxid) • O2 (oxigén) • CU (réz)

Az a másik készlet amiről írsz. Én ezekre gondoltam:


 
Sziasztok !
Mikor lesz kapható Seachem Pristine - vízminőség javító baktériumkultúra ? Mert semilyen kiszerelésben sincs ha jól látom .
1 vagy 2 literesben ez nem is lesz ?
Elöre is köszi!
 
Sziasztok !
Mikor lesz kapható Seachem Pristine - vízminőség javító baktériumkultúra ? Mert semilyen kiszerelésben sincs ha jól látom .
1 vagy 2 literesben ez nem is lesz ?
Elöre is köszi!

Azt hiszem vámon van az amerikai szállítmányunk. Talán jöv hét vége?
 
Ahogy Vik írja, tegnap kötött ki a hajó, jövő hét folyamán érkezik a boltba a szállítmány, pontosabbat csak akkor tudunk, amikor megáll a kamion a raktár előtt.
 
Sziasztok ! Voltam ma bent nálatok . Vásároltam ezt azt . 3 db víztesztet is. De a egyiket benéztem , mert GH helyet CO2 tesztet hoztam el . Megtévesztett a dodoz színe . Holnap le vásárolhatnám ? Sajna részletes számlát nem kértem és a blokot nem hoztam el . 😔
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni hogy van-e mód arra hogy a 2kg CO2 palack helyett 5kg-ra cserélni? Ha igen mennyi lenne a különbség árban?
Előre is köszi
Üdv
Zoli
 
Back
Oldal tetejére