• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Bár nem tudjuk pontosan melyik növényről van szó, de itt ott alkalmazunk hasonló státuszt. pl itt
 
Mert csak ideiglenesen vette le rendelhetőségről a kertészet.
Azok a növények ami valóban lekerülnek a listáról nem szerepelnek a weben.

Iratkozz fel termék értesítőre és kapsz egy emailt ha újra elérhető. 👍
A megszűnt státuszú növényekre nem lehet feliratkozni. Nincs olyan választási opció.
 
Most per pillanat pont amit megosztottál a Tropica Rotala sp. "green". Az nekem mindig tetszett, de nekem nem dob rá feliratkozó linket. De ha ugyanolyan mint a denerlés akkor ez meg is van oldva. csak kép alapján nem merem azt mondani, hogy ugyanaz...
pontosan ugyanaz :)
 
Sziasztok! Tud valaki magyarázatot adni nekem arról, hogy a RO készülékemben 2 éves lett a membrán. Bírná tovább is, de ha már két évente érdemes cserélni akkor megtettem... plusz előszűrő és szénszűrő is cserélve lett. Az előszűrők átmosatva membrán nélkül ahogy kell, aztán izzítottam a membrános szűrést. A két éves membránom 16ppm-es vizet csinált az új 27ppm-et. Hát azért ez eléggé rossz érték egy új membránnál...
IMG_20211016_135229.jpg
 
Sziasztok! Tud valaki magyarázatot adni nekem arról, hogy a RO készülékemben 2 éves lett a membrán. Bírná tovább is, de ha már két évente érdemes cserélni akkor megtettem... plusz előszűrő és szénszűrő is cserélve lett. Az előszűrők átmosatva membrán nélkül ahogy kell, aztán izzítottam a membrános szűrést. A két éves membránom 16ppm-es vizet csinált az új 27ppm-et. Hát azért ez eléggé rossz érték egy új membránnál...
View attachment 156324
teljesen uj membran altalaban magasabb erteket ad, be kell jaratni, 50-100 liter utan jobb lesz

amugy ha 16ppm volt az elozo miert cserelted ki?
 
teljesen uj membran altalaban magasabb erteket ad, be kell jaratni, 50-100 liter utan jobb lesz

amugy ha 16ppm volt az elozo miert cserelted ki?
Ez az első cserém és elhiszem azt ha azt írják, hogy 2évente érdemes cserélni. 😊
Bár csinálom a 2órás járatást, de az első membránom első használatakor 0,06ppm volt. Ezért lepődtem meg.
Köszi a választ, akkor e téren még zöldfülü vagyok.
 
Ez az első cserém és elhiszem azt ha azt írják, hogy 2évente érdemes cserélni. 😊
Bár csinálom a 2órás járatást, de az első membránom első használatakor 0,06ppm volt. Ezért lepődtem meg.
Köszi a választ, akkor e téren még zöldfülü vagyok.
alapvetoen akkor cserelunk membrant ha mar jelentosen rosszabb a tds ertek, nincs pontos idopont erre mert az alap viz minosegetol es a gyartott mennyisegtol fugg, van aki felevente cserel mert annyira rossz a csapviz minosege es van akinek 5-6 evet elmegy jo csapvizzel es keves gyartassal
 
alapvetoen akkor cserelunk membrant ha mar jelentosen rosszabb a tds ertek, nincs pontos idopont erre mert az alap viz minosegetol es a gyartott mennyisegtol fugg, van aki felevente cserel mert annyira rossz a csapviz minosege es van akinek 5-6 evet elmegy jo csapvizzel es keves gyartassal
Oké, megjegyzem.
Pedig ez még nálatok volt leírva mikor megvettem. 😊
Gyorsan változik minden 😁 Ezután úgy lesz.
Köszi Tomi!
 
És 0-ás víz extra szűrés nélkül sosem lesz. Erre vannak az RO/Di készülékek, ami növényesbe felesleges.

Víztisztítók kb 2-3 évet mondanak a membránra, de ha nem túlságosan szennyezett a csapvíz, rendesen mosatod a membránt használat után és esetleg a több membrán miatt kevesebb terhelést kap, akkor tényleg simán mennek 5+ évet is.
Nálam a 2 membrános rendszerrel is ez volt otthon heti 100 liter RO gyártással.
 
És 0-ás víz extra szűrés nélkül sosem lesz. Erre vannak az RO/Di készülékek, ami növényesbe felesleges.

Víztisztítók kb 2-3 évet mondanak a membránra, de ha nem túlságosan szennyezett a csapvíz, rendesen mosatod a membránt használat után és esetleg a több membrán miatt kevesebb terhelést kap, akkor tényleg simán mennek 5+ évet is.
Nálam a 2 membrános rendszerrel is ez volt otthon heti 100 liter RO gyártással.
Azt tudom, hogy 0-lás sosem lesz, én elmentem volna 50ppm-ig is, csak követtem a leírt protokollt ami az volt, hogy "előszűrőket félévente, membránt 2évente vagy 10000l használat után." De már látom, hogy a weblapon ez már eltünt. 😊
 
És 0-ás víz extra szűrés nélkül sosem lesz. Erre vannak az RO/Di készülékek, ami növényesbe felesleges.

Víztisztítók kb 2-3 évet mondanak a membránra, de ha nem túlságosan szennyezett a csapvíz, rendesen mosatod a membránt használat után és esetleg a több membrán miatt kevesebb terhelést kap, akkor tényleg simán mennek 5+ évet is.
Nálam a 2 membrános rendszerrel is ez volt otthon heti 100 liter RO gyártással.
Úgy látszik ez az évem a balszerencséről szól...
A membránnak van köze a vízhozamhoz? 2éve mikor vettem tőletek 50 GPD PENTAIR membrán volt benne... 8 óra alatt csináltam 140l.-t télen 19fokos vízzel, nyári időben 160-170l.-t.
Most az új D&D membránnal 8 óra alatt 22fokos vízzel 100l.-er jött le, plusz 2óránál tartok és még csak 125l van. A ppm nem sokat csökkent 27 volt, most 20.
Szóval a lényeg az, hogy ez a vízhozam (ha membrán függő) nem igazán tetszik.
 
Úgy látszik ez az évem a balszerencséről szól...
A membránnak van köze a vízhozamhoz? 2éve mikor vettem tőletek 50 GPD PENTAIR membrán volt benne... 8 óra alatt csináltam 140l.-t télen 19fokos vízzel, nyári időben 160-170l.-t.
Most az új D&D membránnal 8 óra alatt 22fokos vízzel 100l.-er jött le, plusz 2óránál tartok és még csak 125l van. A ppm nem sokat csökkent 27 volt, most 20.
Szóval a lényeg az, hogy ez a vízhozam (ha membrán függő) nem igazán tetszik.
Igen, a membran befolyasolja a vizhozamot, de persze az azonos “teljesitmenyuek” sem egyformak. Az 50 GPD 190 l/nap, tehat igy is jocskan tulteljesiti a membran a nevleges teljesitmenyet (300 l/nap). Biztosan 50-es membran volt benne eddig?
 
Back
Oldal tetejére