• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Melyikről van szó? Sajna a f*s forint miatt folyamatos áremelésre kényszerülünk. Még mindig vannak olyan gyártók ahol a következő napokban hetekben várható emelés.
Az importoknál általában a vámolás után aktualizáljuk az árakat. Ami függ az aktuális USD/EUR/YEN triumvirátustól. Aktualizálva a végleges szállítási stb árakkal.
Az egész eu-ban nálatok a legdrágább Az Ada Rgb.100euro al több.A forint miatt?
 
Feltételezem az Ody LED lámpáról van szó, nem az akciós nap miatt lett felárazva, hanem drágább lett sajnos. Hozzáteszem, így is nevetségesen olcsó ahhoz képest, amit nyújt, meg amennyibe bármilyen normális LED megoldás kerül.
Igen erre a lámpára gondoltam, valahol éreztem is, hogy nagyon megérné.
A forintunk meg tényleg elég gyengécske. Hát így jártam.
Köszi a választ!
 
Igen erre a lámpára gondoltam, valahol éreztem is, hogy nagyon megérné.
A forintunk meg tényleg elég gyengécske. Hát így jártam.
Köszi a választ!

Ennél a modellnél hozzáteszem egy új termékről van szó. A piacbevezetés most történik. Az árak is eszerint alakulnak majd. Azért várhatóan nem száll el nagyon a gyártó többi termékét figyelembe véve.
 
Nektek meg előre is köszi és kitartást! :coffee:
Ha valamilyen akciós termékből többet szeretnénk venni, az elérhető készletet látjuk majd netes rendelésnél, vagy az ilyet inkább személyesen? Esetleg érdemes (vagy lehet egyáltalán?) holnap/holnapután telefonon érdeklődni? :)

Pff nem tudom mit jelent a többet. Kereskedői mennyiségeket nem lehet majd vásárolni. Most hogy írtad ezzel még ki kell egészítenem a feltételeket.
De most nehezen tudok olyat elképzelni, amit ne tudnánk megoldani. Készletről akció előtt nem tudunk nyilatkozni. Érdemes leadni a rendelést az oldalon majd, ha nem akartok idegeskedni. Mondjuk amúgy sem szoktatok :D 👍
 
Idepattintanék 2 görbét. Mi történik mifelénk miközben dübörög itthon a gazdaság és az EU hanyatlik

EU - YEN 1 éves görbe

View attachment 84084

HUF - YEN 1 éves görbe

View attachment 84085

És ez csak 1 valuta.

Az MNB és társaik által nem túl ortodox módszerekkel nyitott pénz- és hitelcsapnak valahol meg kell jelennie. Egy-két kialakuló eszközár buborék és a HUF árfolyam is simán tünete lehet ennek a gazdaságpolitikának. Nem csoda, hogy jegelik az EUR bevezetését.
 
Az egész eu-ban nálatok a legdrágább Az Ada Rgb.100euro al több.A forint miatt?
Lassan a testtel, @kuchi .
Egy olyan japán cégnél dolgoztam (Marubeni), amit elsőként engedtek a Vasfüggöny mögé 1973-ban. Mi hoztuk be az első Panasonic, AIWA cuccokat, fénymásolókat, faxokat, stb.

Sajnos, azzal, hogy Magyarország belépett az EU-ba tovább romlott a helyzet, és nem az EU, vagy Magyarország hibájából.
1) Japán még mindig erősen konzervatív külkereskedelmi politikát folytat.
2) Minden tranzakciót megelőz egy kockázati értékelés, amit az országra vonatkoztatnak, és nem az üzleti partnerre. Ebből kifolyólag Németország mindig előnyben volt Magyarországgal szemben. (Kétlem, hogy a GA-val valaha is voltak problémáik, de a japán kereskedelmi minisztériumot - engedélyt kell kérni egyes országokkal folytatott kereskedelemhez - az nem érdekli.)
3) Japánban még nagyon ritka, hogy egy cég valutaszámlát vezessen (EUR, USD, stb.), továbbra is a Yenben szeretik megkapni termékeik/szolgáltatásaik ellenértékét. (Ez alól kivétel az energiahordozók, ott USD a preferált valutanem.)

Anno, a budapesti iroda azt csinálta, hogy a hamburgi, vagy düsseldorfi iroda kontójára rendeltünk cuccokat, utána intra-EU tranzakció keretében, EU-s fuvarokmányokkal hoztuk be Magyarországra.

Szóval az árfolyam, amit @viktorlantos is illusztrált, csak az egyik, talán elhanyagolhatóbbik tényezője annak, hogy mennyi is az annyi.
 
Érdekes látni, hogy ez akkor sem volt másképp. Persze tényleg annyira merev az egész japán kereskedelem, hogy változásokra ritkán lehet számítani.

És hiába lett az idei évtől vámmentes a japán termék importja, ha közben már a japánok is a termékeik nagy részét kínában gyártják.
 
Érdekes látni, hogy ez akkor sem volt másképp. Persze tényleg annyira merev az egész japán kereskedelem, hogy változásokra ritkán lehet számítani.

És hiába lett az idei évtől vámmentes a japán termék importja, ha közben már a japánok is a termékeik nagy részét kínában gyártják.

@viktorlantos hiába a vámmentesség, ha a japánok egyedi árakat dolgoznak ki egyes országokra.
A termék külker árához még hozzácsapják a hitelbiztosítási díjakat is (ország + az adott cég hitelminősítésének díja).
 
@viktorlantos hiába a vámmentesség, ha a japánok egyedi árakat dolgoznak ki egyes országokra.
A termék külker árához még hozzácsapják a hitelbiztosítási díjakat is (ország + az adott cég hitelminősítésének díja).

És akkor meg is érkeztünk az aktuális helyzethez, hogy mi csináljuk a reklámot az EU-ban a többiek meg learatják a babérokat. Ezt legutóbb a Twinstar EU disztri mondta épp pár napja.
 
Az akció előtt leírjuk majd milyen gyártói kedvezmények vannak és ez alapján lehet kalkulálni a boltban.
Köszönöm a választ. Pont erre gondoltam, hogy ezt 1 napért átárazni felesleges munka és pénzköltsége is van. Mivel szombaton nagy szükségem van a dolgokra és nem várhatok míg összekészítitek, azon agyaltam megyek nyitásra, de ott majd nézek ki a fejemből és nem tudom mi lesz akciós. De igazából tök mindegy mert ami kell az kell.
 
És akkor meg is érkeztünk az aktuális helyzethez, hogy mi csináljuk a reklámot az EU-ban a többiek meg learatják a babérokat. Ezt legutóbb a Twinstar EU disztri mondta épp pár napja.
Mivel csináltok reklámot? A puszta megjelenéssel (hogy a GA galéria nívós), vagy a YT csatornával?
 
Back
Oldal tetejére