• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Sziasztok!

Environment Aquarium Soil - GlasGarten talaj rendelésére van lehetőség nálatok? :)

Köszönöm szépen
 
Sziasztok
Tudnátok nekem segiteni hogy ez a poppy mimimum hány literes nano akváriumba való?
( Ada Dooa Stream Pipe ORB P-2 )

Köszönöm
 
A gyártó honlapján legtöbbször megtalálható.
Hát én nézegettem az Ada honlapját és sehol nem találom.. és azért ez zavar. Egy substral vagy egy wuxal növénytáp esetében (emers növényekhez való mindkettő) kötelezően feltüntetik -mivel szerintem EU-s előírás - addig ez az Ada misztifikálva van. Tényleg kìváncsi vagyok ezek után egy Ada növénytápban fellelhető anyagok értékeire...ez egy kicsit akvárium off téma lesz:mondjuk számomra az is érdekes, hogy a wuxallal az emers növényeken látványos fejlődés figyelhető meg, míg substrallal nem, pedig a hatóanyagok többsége ugyanaz.
 
Hát én nézegettem az Ada honlapját és sehol nem találom.. és azért ez zavar. Egy substral vagy egy wuxal növénytáp esetében (emers növényekhez való mindkettő) kötelezően feltüntetik -mivel szerintem EU-s előírás - addig ez az Ada misztifikálva van. Tényleg kìváncsi vagyok ezek után egy Ada növénytápban fellelhető anyagok értékeire...ez egy kicsit akvárium off téma lesz:mondjuk számomra az is érdekes, hogy a wuxallal az emers növényeken látványos fejlődés figyelhető meg, míg substrallal nem, pedig a hatóanyagok többsége ugyanaz.

Ha nem mondja el a gyártó sajnos mi sem tudjuk feltüntetni. Ahol tudjuk az összetételt (Seachem) ott általában meg is található.
 
Nincsen nagyon minimum méret.
Hogyha már poppy-nál tartunk. Szerintetek egy 50x30x30-as akváriumba jó lehet egy poppy még? Eheim 2213 szűr (440 liter/óra). Bettat szeretnék tartani ezért próbálnám minimalizálni a flow-t.
Jelenleg az esőztető van, ez tuti a világból is kikergetne egy bettát, csak nem tudom, hogy lilly-re cseréljem vagy poppyra.
 
Hogyha már poppy-nál tartunk. Szerintetek egy 50x30x30-as akváriumba jó lehet egy poppy még? Eheim 2213 szűr (440 liter/óra). Bettat szeretnék tartani ezért próbálnám minimalizálni a flow-t.
Jelenleg az esőztető van, ez tuti a világból is kikergetne egy bettát, csak nem tudom, hogy lilly-re cseréljem vagy poppyra.

Poppyt raknek. 45x30x30-ban ezzel a szűrővel nekem is az volt.
 
Ezek közül kb mind egyformán csökkentik a pH-t.
Ha garnélák a fontosak táptalajt nem tennék. És ugyanebből az okból kizárnám a Tropica talajt is ami tápanyaggal dúsított.
Köszönöm Viktor!

Jól gondolom, hogy abban az esetben, ha nem kerül táptalaj az akváriumba és nem a Tropica talajt használom, akkor korlátozottan tudom a növényeket kiválasztani? Tehát oda kell figyelnem arra, hogy alacsonyabb igényű növényeket használjak?
Ez esetben el fogom engedni a garnéla vonalat.
 
Köszönöm Viktor!

Jól gondolom, hogy abban az esetben, ha nem kerül táptalaj az akváriumba és nem a Tropica talajt használom, akkor korlátozottan tudom a növényeket kiválasztani? Tehát oda kell figyelnem arra, hogy alacsonyabb igényű növényeket használjak?
Ez esetben el fogom engedni a garnéla vonalat.


Sajnos el kell dönteni mit szeretnél.
Ha a növények a szempont, akkor az legyen elsődleges és max amano, esetleg nem fáj alapon olcsó/igénytelen neocaridina.
Ha a garnélák akkor kb. felesleges a talaj.

Vagy lehet a kettő között félúton egyensúlyozni :), sok odafigyeléssel.
 
Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek.
Sügeres akváriumba szemezgetek ezzel a porlasztóval.
Az lenne a kérdésem, hogy egy "mezei" levegő pumpa át bírja fújni vagy egy komolyabb pumpát igényel?
Van erről valami tapasztalat?
Köszi a választ!🙂
 
Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek.
Sügeres akváriumba szemezgetek ezzel a porlasztóval.
Az lenne a kérdésem, hogy egy "mezei" levegő pumpa át bírja fújni vagy egy komolyabb pumpát igényel?
Van erről valami tapasztalat?
Köszi a választ!🙂
Szia. Nekem a legkisebb eheim pumpam van. Az eleg mezei...es siman ilyet hasznaltam.
 
Back
Oldal tetejére