• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Sziasztok.

HC cuba-ból látok több "gyártót" is a shopban. Melyiket éri megvenni jobban? (mennyiség, minőség, ár)

Köszönöm,
Istvan
 
A vásárló szemszögéből értelmetlen több termesztőtől látni ugyanazt a növényt. Kereskedői oldalról viszont jó, hogy több partnerrel működnek együtt és árusítják a termékeiket. Az meg mindenkinek jó, hogy legalább az egyiké mindig nagy valószínűséggel ott lesz a polcon, még ha különböző időpontokban is történik a beszállítás. Én is csak azért bátorkodom a GA helyett válaszolni, mert ők nem fogják azt mondani, hogy ezt vagy azt vedd, a diszkrimináció mindig egyben egy negatív diszkrimináció is. Azt vedd, amelyik elérhető, vagy amelyiknek szimpatikus a csomagolása/ára.
 
A vásárló szemszögéből értelmetlen több termesztőtől látni ugyanazt a növényt. Kereskedői oldalról viszont jó, hogy több partnerrel működnek együtt és árusítják a termékeiket. Az meg mindenkinek jó, hogy legalább az egyiké mindig nagy valószínűséggel ott lesz a polcon, még ha különböző időpontokban is történik a beszállítás. Én is csak azért bátorkodom a GA helyett válaszolni, mert ők nem fogják azt mondani, hogy ezt vagy azt vedd, a diszkrimináció mindig egyben egy negatív diszkrimináció is. Azt vedd, amelyik elérhető, vagy amelyiknek szimpatikus a csomagolása/ára.

Burkoltan a GA növényekre vonatkozik a dolog. Úgy saját márkás mint a Spar budget csirkefalatok (olcso, nem túl jó) vagy mint a Tesco-s mogyoróvaj ami olcsó és a legjobb szerintem :)

Látványra mindkettő szép....
 
Burkoltan a GA növényekre vonatkozik a dolog. Úgy saját márkás mint a Spar budget csirkefalatok (olcso, nem túl jó) vagy mint a Tesco-s mogyoróvaj ami olcsó és a legjobb szerintem :)

Látványra mindkettő szép....
Így még értelmetlenebb a kérdés :) Melyik válaszra számítasz?:
a) a GA termesztés ugyanolyan jó, igazából a többiek árulják irreálisan drágán...
b) a saját termesztésünk minőségben meg sem közelíti a többiekét, ezért olcsóbb...
:D
Igazából nem is a kérdéssel van a baj, hanem azzal, hogy kinek címezted. A fórumtársakhoz címezve más lenne az értelme. De szerintem ott is megoszlanak a vélemények, mert valaki a zseléset szereti, valaki meg a folyadékosat, vagy a cserepeset. Illetve mindegyik gyártótól becsúszhat egy-egy kisebb adag, vagy meleg miatt fonnyadtabb példány, vagy akár fel is duzzadhat az adag a csomagolásban pl. világos helyen tárolás miatt stb.

(A mogyoróvaj vs mogyoróvaj csak hasonló termékek, arányaikban más az összetételük, állaguk stb. Ez meg ugyanaz a növény.)
 
nekem most pl Tropica Saggitaria subulata kb 2 adagnak tűnt egy dobozban annyira dugig volt, viszont a Tropica Hygrophila pinnatifida meg egy félnek, mert satnyák voltak a növények.. szóval ennyit erről :)
GA-ból Rotala indica 'Bonsai'-t és Cryptocoryne wendtii 'Hellgrün'-t hoztam, teljesen kiadós adagok voltak
Előkészítés sebességben nyilván a Tropica lötyis verhetetlen

szerk: Ezek növények, élő fejlődő szervezetek... egyik sem olyan mint a másik - egyik doboz sem olyan mint a másik (de még élettelen dolgokból is létezik "hibás példány). Azt hiszem Jurjs Jutjajevs egyik videójában volt róla szó, hogy a Rotala 'Green' levelei mások a Tropica és az Aquaflora termesztéséből (valószínűleg eltérő élőhelyről származnak az anyatövek, ahol akár egy más változata élhet ugyanannak a fajnak).. megkockáztatom, hogy ha több anyatöve van egy cégnek (márpedig kéne lennie) akkor különbőző "szériák" között is lehet nüansznyi eltérés.. de ezeket szerintem érdemes meghagyni a botanikusoknak és a nagyítóiknak :)
 
Utoljára módosított:
nekem most pl Tropica Saggitaria subulata kb 2 adagnak tűnt egy dobozban annyira dugig volt, viszont a Tropica Hygrophila pinnatifida meg egy félnek, mert satnyák voltak a növények.. szóval ennyit erről :)
Pontosan erről van szó. Előfordul ilyen is, olyan is, mindegyik gyártónál. Tudom, hogy dühítő mikor nem makulátlan állapotú növény van a házhoz szállított csomagban, de aki ezzel nem számol, az válogasson személyesen. A növények élőlények, nem tárgyak amiknek az állapotára garanciát lehet vállalni.
 
@Sestertius köszönöm, ez hasznos volt. A trutyis valóban egyszerűbb ültetni, jó ötelt.

Még @viktorlantos írta 2011 környékén a HC topicban, hogy mennyire jó a Tropica a magyar növényekhez képest. Felnőttek azóta hozzá?

Igaz, ami igaz személyesen érdemes megnézni. Utolsó emlékem, hogy a Tropica valóban nagyon szép volt.
 

Ha moderálná a linket: Microsorum pteropus 'Dwarf' ('Dwarf Narrow Leaf')

Fenti növény beszerzésében tudnátok esetleg segíteni? Azoknál a kertészeteknél nem elérhető akikkel kapcsolatban vagytok? (Nem tudom hogy működik a dolog vizinövények esetén :( )
 

Ha moderálná a linket: Microsorum pteropus 'Dwarf' ('Dwarf Narrow Leaf')

Fenti növény beszerzésében tudnátok esetleg segíteni? Azoknál a kertészeteknél nem elérhető akikkel kapcsolatban vagytok? (Nem tudom hogy működik a dolog vizinövények esetén :( )
Sajnos egyik termesztő kínálatában sem szerepel ilyen néven. Egyébként nagyon hasonlónak tűnik a Dennerle petite változatához. Sokszor ugyanazt a növényt más fantázianevekkel látják el a termesztők, az ilyen "fajta" jelölések nem tudományos megnevezések, szabadon játszhat vele mindenki.
 
Sajnos egyik termesztő kínálatában sem szerepel ilyen néven. Egyébként nagyon hasonlónak tűnik a Dennerle petite változatához. Sokszor ugyanazt a növényt más fantázianevekkel látják el a termesztők, az ilyen "fajta" jelölések nem tudományos megnevezések, szabadon játszhat vele mindenki.

Lehet, én is nézegettem, azért nem mertem még betenni ezt, mert a Denerle növényénél 15-20 cm magasság szerepel, a linkeltnél meg csak 3-7 (bár nem tudom, hogy ez kifejlett egyed mérete e....)
Akkor ha jól gondolom nincs ennél kisebb Microsorum egyik szortimentben sem? :(

Itt találtam még hasonlót
 
Sziasztok!
Az új JBL ProAquaTest sorozat a dizájnon kívül miben különbözik a régi JBL víztesztektől? Használhatók az utántöltőik a régiekhez? Kép alapján az adagolókanál, színskála, stb. is ugyanolyannak tűnik.
Kösz.
 
Sziasztok!
Az új JBL ProAquaTest sorozat a dizájnon kívül miben különbözik a régi JBL víztesztektől? Használhatók az utántöltőik a régiekhez? Kép alapján az adagolókanál, színskála, stb. is ugyanolyannak tűnik.
Kösz.

Változtattak néhány reagens összetételén. Nem tudunk ennél pontosabbat mi sem.
 
Sziasztok!

ADA Brighty K és Brighty Mineral 300 ml-est nem láttam az imént készleten..
Mikor lesz várhatóan?
Remélem van, csak nincsen aktiválva a készlet...

Köszi
 
Back
Oldal tetejére