• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy dekor anyagból minden nap új ládát pakoltok ki? (vagy feltöltitek a készletből?)
Esetleg van arra lehetőség, hogy ne csak a kirakott 2 ládányi vasfából lehessen válogatni?
Szombaton voltunk az üzletben, gyönyörű lett :)
Ki is válogattunk egy adag fát, de otthon rendezgetve a harscape-et szükség lenne még minimum 2-3 "speciális" darabra :) (most szombatunk megyünk újra )
Ehhez nem biztos, hogy lesz szerencsém, ezért kérdem (nekem nem is egyszerű sajnos akár napi szinten beszaladni BP-re)
Köszönöm előre is!
 
Sziasztok!
Jól gondolom, hogy dekor anyagból minden nap új ládát pakoltok ki? (vagy feltöltitek a készletből?)
Esetleg van arra lehetőség, hogy ne csak a kirakott 2 ládányi vasfából lehessen válogatni?
Szombaton voltunk az üzletben, gyönyörű lett :)
Ki is válogattunk egy adag fát, de otthon rendezgetve a harscape-et szükség lenne még minimum 2-3 "speciális" darabra :) (most szombatunk megyünk újra )
Ehhez nem biztos, hogy lesz szerencsém, ezért kérdem (nekem nem is egyszerű sajnos akár napi szinten beszaladni BP-re)
Köszönöm előre is!
Szia!
Vasfából az a két ládányi van általában,illetve az akvárium állványokon szoktak még lenni nagyobb darabok.Fogyástól függően érkezik belőle utánpótlás.
 
Szükség esetén hetente jön dekorszállítmány, de a készlet az, ami ki van pakolva. Volt egy pár hetes hiány a beszállítónál is, ezért voltak leapadva a ládák, de ez megoldódott. Épp ma érkezett egy jó adag vasfa, kisebb és közepes méretből. Nagyokból eddig is ki voltunk tömve. Ha már itt tartunk, jött dragon, manten, megkövesedett fa és egy jó adag red moor.

Holnapra várjuk a Glasgartent, jövő héten pedig végre a Seachem is befut, már az országban van, csak a vámon ülnek rajta.
 
Szükség esetén hetente jön dekorszállítmány, de a készlet az, ami ki van pakolva. Volt egy pár hetes hiány a beszállítónál is, ezért voltak leapadva a ládák, de ez megoldódott. Épp ma érkezett egy jó adag vasfa, kisebb és közepes méretből. Nagyokból eddig is ki voltunk tömve. Ha már itt tartunk, jött dragon, manten, megkövesedett fa és egy jó adag red moor.

Holnapra várjuk a Glasgartent, jövő héten pedig végre a Seachem is befut, már az országban van, csak a vámon ülnek rajta.
Remek hír!! szombaton megkeressük a megfelelő darabokat :)
 
Bocsi srácok, nem okoskodni szeretnék, csak javaslat :)
Nézem a videóitok, honlapotok, és látom, hogy a tudományos neveknél sokszor a fajnevet is nagybetűvel írjátok, magyar nevet szintén.
Erre van szabály (és szerencsére már rég túlnőttetek a szimpla bolton, gyakorlatilag oktatási, ismeretterjesztési munkátok ugyanolyan, ha nem fontosabb)

Helyesen a nemzetségnév nagy betű, a fajnév kis betű, a fajta szimpla idézőjelek között az összes kezdőbetű nagy, magyar név esetén kicsi a nemzetség és a fajnév is (fajta esetén nem tudom, de erre is biztos van szabály, tippre ugyanaz mint a tudományos névnél

pl.
Quercus robur - kocsányos tölgy
Tilia tomentosa 'Zentai Ezüst' - ezüst hárs 'Zentai Ezüst' fajtája (itt nem vagyok biztos a magyar név fajtamegjelölésénél)

Rotala rotundifolia
Saggitaria subulata
Rotala 'Green' (gondolom ez egy hibrid, ahol a kialakítás szakmai titok lehet a termesztőnél - kertépítészetben is sok ilyen van főleg az évelőknél pl Hosta 'Honeybells')

tényleg nem kötekedni akartam, csak mindig megütközik rajta a szemem a honlapon, videók feliratában, és szerintem fontos lenne, hogy pont ti helyesen használjátok ezeket :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Sajnos mostanában nem lesz alkalmam hozzátok betérni a boltba, ezért kérlek titeket, hogy írjatok pár mondatban véleményt az ADA Pro Razor pengés algakaparóról.
Legfőképpen az érdekelne, hogy egy penge körülbelül milyen hosszú ideig használható, illetve mit tapasztaltatok az üveg megkarcolását illetően(könnyen megkarcolható vele az üveg?).

Köszönöm szépen
 
Sziasztok!

Sajnos mostanában nem lesz alkalmam hozzátok betérni a boltba, ezért kérlek titeket, hogy írjatok pár mondatban véleményt az ADA Pro Razor pengés algakaparóról.
Legfőképpen az érdekelne, hogy egy penge körülbelül milyen hosszú ideig használható, illetve mit tapasztaltatok az üveg megkarcolását illetően(könnyen megkarcolható vele az üveg?).

Köszönöm szépen
https://akvakertesz.hu/threads/algaeltavolitas-eszkoezei.6238/post-313010
 
Sziasztok!

Sajnos mostanában nem lesz alkalmam hozzátok betérni a boltba, ezért kérlek titeket, hogy írjatok pár mondatban véleményt az ADA Pro Razor pengés algakaparóról.
Legfőképpen az érdekelne, hogy egy penge körülbelül milyen hosszú ideig használható, illetve mit tapasztaltatok az üveg megkarcolását illetően(könnyen megkarcolható vele az üveg?).

Köszönöm szépen
Hibátlan! és 10ede a kiegészítőszivacsa is igen jó!
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-rapid-cleaner-penges-algakaparo.html
 
Hibátlan! és 10ede a kiegészítőszivacsa is igen jó!
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-rapid-cleaner-penges-algakaparo.html
Én is ilyet használok és kiváló, csak sokszor a 8 cm-es fejszélesség nagy a kis akváriumban. Nem tudom az adának mekkora a feje. Karcolni egyik sem azert karcol, mert kicsorbul az éle a sok algától :D, de nekem libbentette meg a homokot és nem vettem észre, hogy egy szem alászorult és húztam is egy szép csíkot a talaj-víz hatrárnál. @premierpark Szerintem ha erre odafigyelsz nem lesz gond egyikkel sem.
 
Szeretném kérni, hogy a webshopban az Odyssea LED lámpáknál (LINK) kerüljön fel, mennyi lument tudnak kibocsájtani.
Nincs ilyen adat róluk, ezért nincs fent. Egyszerű halas akvariumokra ajánljuk őket, novenyezeshez gyengék és túl kékes a fényuk.
 
Sziasztok,

szeretném megkérdezni, hogy a Twinstar 450E lámpa mitől másabb, mint a sorozat többi tagja, miért nem használható hozzá a sima GA-s dimmer, https://www.greenaqua.hu/hu/twinsta...?refSrc=3939&nosto=nosto-page-product-similar vagy mitől másabb az S-sorozat dimmere https://www.greenaqua.hu/hu/green-a...?refSrc=3563&nosto=nosto-page-product-similar ?


Köszi
Ha a csatlakozó csak annyiban más, hogy mások a geometria méretei, akkor léteznek átalakítók (viszont azt mindenképp megkéne nézni, hogy a polaritás az stimmel-e).
Egyszer már én is megnéztem a dolgot egy kicsit és az biztos, hogy ezek a dimmerek az ADA LED-ekhez nem jók, mert az ADA tápok kimenete 32V és ezek a típusú dimmerek 24/(30)V-ig használhatók.
 
Ha a csatlakozó csak annyiban más, hogy mások a geometria méretei, akkor léteznek átalakítók (viszont azt mindenképp megkéne nézni, hogy a polaritás az stimmel-e).
Egyszer már én is megnéztem a dolgot egy kicsit és az biztos, hogy ezek a dimmerek az ADA LED-ekhez nem jók, mert az ADA tápok kimenete 32V és ezek a típusú dimmerek 24/(30)V-ig használhatók.

Köszönöm a tippet,
átalakítózni már nem lenne értelme, univerzális dimmerben gondolkodtam még, de lehet, hogy marad a gyárilag ajánlott ...
 
Back
Oldal tetejére