• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Arra nem is gondoltok, hogy nem "lekezelés" ez Dani részéről, hanem tényleg próbál segíteni és egyben megelőzni a többi hasonló kérdést? Mert a kérdéseket meg a kifogásokat újra és újra bepötyögni sokkal tovább tart, mint rákeresni - feltéve ha tudja az ember hogy hogyan kell. Aki nem tudja, annak meg itt meg lett mutatva. És igen, aki feltesz egy ilyen kérdést, arról én is azt feltételezem, hogy nem tudja hogyan kell. Inkább ezt feltételezem, mintsem hogy elvárja mástól, hogy ő tegye meg ezeket a lépéseket, vagy bontsa ki a boltban a szűrőt a dobozából, vizsgálja meg, csomagolja be újra, majd pötyögje be ide a választ - elvégre nem hiszem hogy ezt fejből kellene tudnia akármilyen kereskedőnek is. Ez az én véleményem, aztán most akkor kövezzetek engem is, ne csak Danit! :)
Szerintem tovább tartott linket rakni be mint odaírni hogy 2 vagy 3 ;)
időnként meg ha az ember elhiszi amit kidob az internet nagy pofára esés is lehet belőle, jobb ha hozzáértő embert kérdez meg (ahogy fentebb is meg lett fogalmazva két és három rekeszes verziót is látott belőle).
Ennyi erővel soha semmit ne kérdezzünk mert minden ott van a világhálón...
Minden kérdés valakinek triviális, de másnak igenis segít egy válasz.
De nem kövezek senkit, mert a kövek az akváriumomban vannak és vizes lenne a kezem tőle :D
Na ne offoljuk tovább a topic-ot, folytassuk a kövezős topicban :LOL:
 
Én csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy egy kemény nap után 20:40-kor még bármilyen kérdésre választ adni jópofiságból szerintem megér egy köszit.
Fejből nem nyomjuk ezeket a belsőket, mert sosem használjuk őket.

nah peace.... fórumozzunk.
 
Szerintem tovább tartott linket rakni be mint odaírni hogy 2 vagy 3 ;)
időnként meg ha az ember elhiszi amit kidob az internet nagy pofára esés is lehet belőle, jobb ha hozzáértő embert kérdez meg (ahogy fentebb is meg lett fogalmazva két és három rekeszes verziót is látott belőle).
Ennyi erővel soha semmit ne kérdezzünk mert minden ott van a világhálón...
Minden kérdés valakinek triviális, de másnak igenis segít egy válasz.
De nem kövezek senkit, mert a kövek az akváriumomban vannak és vizes lenne a kezem tőle :D
Na ne offoljuk tovább a topic-ot, folytassuk a kövezős topicban :LOL:
Ha az lett volna a kérdés pl hogy "Adatlapja alapján 2 rekesz van benne, de én már láttam 3 rekeszest is, ti melyiket tartjátok?", akkor nem gondolnánk azt, hogy nem próbált meg utánanézni. És egyébként ez a "láttam már 2-3..." rész is csak egy későbbi bejegyzésben merült fel, nem a kérdésben. A számot leírni valóban gyorsabb, feltéve ha fejből tudja rá az ember a választ, amit korábban is írtam hogy én nem gondolnám.
Azt gondolom igen, próbáljunk tájékozódni és megfontoltan kérdezni. Tárgyilagos kérdésekre az interneten millió helyen meglesz a válasz és nem nagyon lesz köztük téves. Nem az a lényeg, hogy triviális vagy sem (mert ha az - igazad van - akkor is természetesen valakinek nem az), hanem hogy egzakt-e.
Az internet szerintem megbízhatóbb, mint egy hozzáértő ember, és a hangsúly az egyen van. Az egy ember tévedhet, félreértheti a kérdést, átverhet vagy lehet felületes is bármilyen okból kifolyólag.
Azt is tudom, hogy néha rosszul tud esni, ha az embernek az arcába vágják, hogy "használd a keresőt!", de ha nem tennénk ezt meg olykor-olykor, akkor ma kb fele ennyien használnák. Szóval van mögötte egyfajta noszogatás, ami szükséges. Ha a válaszoló inkább kikeresi maga a választ és odaírja hogy 3, akkor holnap meg az lesz a kérdés (akár egy újabb fórumozótól), hogy "hány l/óra pumpa van az X szűrőben?" - hiszen itt mindenre válaszolnak.
És egy ilyen "kigúglizós" válasz talán nem csupán a kérdezőt serkenti a kereső használatára, hanem mindenki mást is, aki olvassa. Én is kaptam már meg ezt és éreztem is miatta mikroszégyent, aminek meglett a jótékony hatása (nem sértődés, hanem autonómia). És én is pontosan ezért írtam le most újfent a véleményemet, nem azért hogy Veled vitatkozzam, elfogadom hogy másként látjuk.
 
Az internet szerintem megbízhatóbb, mint egy hozzáértő ember, és a hangsúly az egyen van. Az egy ember tévedhet, félreértheti a kérdést, átverhet vagy lehet felületes is bármilyen okból kifolyólag.
Mindenre van példa, és ellenpélda:
Tegnap akartam venni keringető szivattyút ivóvízre. Órákig keresgéltem, mire találtam egy megfelelőnek tűnőt az interneten. Gyanus volt, hogy néhány adat eltérő volt a gyártó angol nyelvű honlapján, és a magyar kereskedő honlapján.
Végül jött az ősi módszer: felvettem a telefont, és felhívtam egy embert. Azt mondta, hogy "valóban van ilyen adat a honlapjukon (állítólag átvették a gyártótól), de "azok" állandóan változtagatnak mindent, és valójában nem is gyártanak ivóvízre szivattyút".
Ha csak rákattintok, megrendelem, akkor szétvetett volna düh, amikor kicsomagolom, és meglátom, hogy teljesen mást kaptam, mint amit kértem. A legjobb forgatatókönyv szerint visszaküldhetem, a postaköltséget állva, az időt ráfordítva, és a vételárat visszakapom.
Mindennek elejét vettem azzal, hogy megkérdeztem valakit, és 1 perc múlva már tiszta volt minden.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok, az valós hogy mára se halacska se garnéla nincs? Vagy csak a webshop nincs szinkronban az üzlettel? Zöld neon, Amanda lazac és Amano garnéla érdekelt volna. Köszi.
 
Szerintem tovább tartott linket rakni be mint odaírni hogy 2 vagy 3 ;)
időnként meg ha az ember elhiszi amit kidob az internet nagy pofára esés is lehet belőle, jobb ha hozzáértő embert kérdez meg (ahogy fentebb is meg lett fogalmazva két és három rekeszes verziót is látott belőle).
Ennyi erővel soha semmit ne kérdezzünk mert minden ott van a világhálón...
Minden kérdés valakinek triviális, de másnak igenis segít egy válasz.
De nem kövezek senkit, mert a kövek az akváriumomban vannak és vizes lenne a kezem tőle :D
Na ne offoljuk tovább a topic-ot, folytassuk a kövezős topicban :LOL:

Nem tudom, én ezt picit másként látom.
Tegnap a BF kapcsán egy meglehetősen stresszes nap lehetett a boltban. Az én reggel leadott rendelésem pl. délután már a futárnál volt, hétfőn megkapom.
Ezen a napon, szerintem nem elvárható, hogy a megszokott figyelemmel és udvariassággal válaszoljanak minden felmerülő problémára.
Olyan lehet, mintha karácsonyfa díszítés közepén kérnének lelki tanácsot a barátaink. Persze szeretjük őket, de lehet, hogy nem a legalkalmasabb pillanatban próbálnak barátkozni. Szerintem az már dicsérendő, hogy egyáltalán válaszolt valaki - akinek vélhetően ezer más feladata is volt ...
 
Mindenre van példa, és ellenpélda
Természetesen így igaz.
Csak nem mindegy az arányuk. Túlzó becsléssel azt gondolom, a pontos adat vs. elírt/téves adat aránya az interneten 1000:1.
Most akkor én meg linkeljek be 1000 jól megadott adatot? :D A te logikád mentén mindig! mindent! érdemes megkérdezni vásárlás előtt. Jó, ez most túlzás volt :) hiszen valójában te is pontosan az én mondandómat igazoltad:

Ha az lett volna a kérdés pl hogy "Adatlapja alapján 2 rekesz van benne, de én már láttam 3 rekeszest is, ti melyiket tartjátok?", akkor nem gondolnánk azt, hogy nem próbált meg utánanézni.
 
Sziasztok :)
Van rá esély, hogy 2019-ben áruljátok a DOOA akváriumokat?
System Aqua 30 vagy a system terra 30 érdekelne leginkább, esetleg a neo glass air
 
Sziasztok :)
Van rá esély, hogy 2019-ben áruljátok a DOOA akváriumokat?
System Aqua 30 vagy a system terra 30 érdekelne leginkább, esetleg a neo glass air

Még nem tudjuk megmondani. Csak konténerrel tudjuk hozni ezeket. A mostani kanyarban kihagytuk.
 
Srácok, az ADA hőmérője mennyire pontos?
Nem tized fokokra gondolok, csak van egy másik hőmérőm (vmi nano), ami kb. 4 fokkal melegebbet mér mint az ADA. A fűtőm meg elpukkant :D
Ma jön meg egy Hydor ETH külső fűtő, esetleg annak a beállított értékéhez hasonlítsam a hőmérőket? És ha az se pontos? Most honnan tudjam, hogy valójában 21 vagy 25 fokos a vizem? :D
 
Srácok, az ADA hőmérője mennyire pontos?
Nem tized fokokra gondolok, csak van egy másik hőmérőm (vmi nano), ami kb. 4 fokkal melegebbet mér mint az ADA. A fűtőm meg elpukkant :D
Ma jön meg egy Hydor ETH külső fűtő, esetleg annak a beállított értékéhez hasonlítsam a hőmérőket? És ha az se pontos? Most honnan tudjam, hogy valójában 21 vagy 25 fokos a vizem? :D

Mi eddig ezt láttuk a legpontosabbnak. De bármi lehet. Mármint az ADA.
 
Srácok, az ADA hőmérője mennyire pontos?
Nem tized fokokra gondolok, csak van egy másik hőmérőm (vmi nano), ami kb. 4 fokkal melegebbet mér mint az ADA. A fűtőm meg elpukkant :D
Ma jön meg egy Hydor ETH külső fűtő, esetleg annak a beállított értékéhez hasonlítsam a hőmérőket? És ha az se pontos? Most honnan tudjam, hogy valójában 21 vagy 25 fokos a vizem? :D
Tudok adni egyet, @nato Feri, ami nem ADA, de pontos, azt használhatod referenciának.
 
Köszönöm, de lehet inkább azt csinálom, hogy ha megyek GA-ba, beviszem az enyémet és ott összehasonlítva egy másikkal kiderül, hogy pontos-e.
Az is remek megoldás. Akkor majd Pécsi Áginál talizunk egy évfolyam-összeröfin. ;)
 
Back
Oldal tetejére