• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Van vonzása a boltnak! Én a múltkor kicuccoltam a kocsiba de még visszamentem nézelődni, és ekkor is odapakoltam még pár cuccot. Ráadásul itthon kiderült, hogy kevés lett a dekor és amilyen fanatikus vagyok, másnap is megtettem a Várpalota-Budapest 88 km-es távját (persze oda-vissza ez 176km)
Bő 1 hónapja megy az akvárium, ideje halat is venni bele.
igen ez a nagy szerencsém hogy bö 800km-er re vagyok! igy évente csak párszor megyek!:cool:
 
Sziasztok!

A következő 4 napos hétvégén (pontosabban november 3-án) nyitva lesz a bolt?
Ha nem, akkor jó pihenést nektek!

Köszi a választ!
Tamás
 
Sziasztok!

Segítségeteket, veleményeteket szeretném kérni egy nálatok korábban vásárolt GW reduktor&mágnesszeleppel kapcsolatban.
Az elmúlt napokban feltűnt, hogy a mágnesszelep zárt állapotánál is átenged 4-5 másodpercenként 1-1 bubit. Ergo nem zár rendesen.
Van erre valamilyen javítási megoldás? Szétszerelés vagy bármi más, amivel orvosolni lehet a problémát?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv
Péter
 
Sziasztok!

Segítségeteket, veleményeteket szeretném kérni egy nálatok korábban vásárolt GW reduktor&mágnesszeleppel kapcsolatban.
Az elmúlt napokban feltűnt, hogy a mágnesszelep zárt állapotánál is átenged 4-5 másodpercenként 1-1 bubit. Ergo nem zár rendesen.
Van erre valamilyen javítási megoldás? Szétszerelés vagy bármi más, amivel orvosolni lehet a problémát?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv
Péter
Ilyenkor általában valami kosz van a mágnesszelepben, régen volt rá emberünk, aki javította, de szó nélkül eltűnt a nála lévő cuccainkkal együtt még két-három éve. Én úgy állnék neki, hogy youtube-on keresgélnék mágnesszelep szétszedős/tisztítós videót és megcsinálnám magam (ha van affinitásod ilyesmi barkácsra). Ugyan még nem kerestem ilyesmit, tuti van. Szemmel látható kosz nem valószínű, úgyhogy legyen kéznél sűrített levegő, hogy kifújkáld a belsejét, más teendő nem nagyon van.
 
Ilyenkor általában valami kosz van a mágnesszelepben, régen volt rá emberünk, aki javította, de szó nélkül eltűnt a nála lévő cuccainkkal együtt még két-három éve. Én úgy állnék neki, hogy youtube-on keresgélnék mágnesszelep szétszedős/tisztítós videót és megcsinálnám magam (ha van affinitásod ilyesmi barkácsra). Ugyan még nem kerestem ilyesmit, tuti van. Szemmel látható kosz nem valószínű, úgyhogy legyen kéznél sűrített levegő, hogy kifújkáld a belsejét, más teendő nem nagyon van.

Szia,
Köszönöm a gyors segítséget!
Jófej egy ember lehetett, ha így állt hozzá a dolgokhoz.
Gyors szét is kaptam azt a részt ahol négy csavar rögzíti a nyomáscsökkentőhöz a mágnesszelepet. Ezen a részen tudja megnyitni az áramlást a gáz előtt a készülék. Tisztitgattam, fújkáltam, a tömítést áttisztítottam. Jobbnak tűnik most a dolog. Reggel még munka előtt mindenképp ránézek, hogy enged-e. Remelem ennyitől megjavul.
Nem szeretnék megint sárga DC-re hazajönni :)

Üdv
Péter
 
Szia,
Köszönöm a gyors segítséget!
Jófej egy ember lehetett, ha így állt hozzá a dolgokhoz.
Gyors szét is kaptam azt a részt ahol négy csavar rögzíti a nyomáscsökkentőhöz a mágnesszelepet. Ezen a részen tudja megnyitni az áramlást a gáz előtt a készülék. Tisztitgattam, fújkáltam, a tömítést áttisztítottam. Jobbnak tűnik most a dolog. Reggel még munka előtt mindenképp ránézek, hogy enged-e. Remelem ennyitől megjavul.
Nem szeretnék megint sárga DC-re hazajönni :)

Üdv
Péter
ha működik, már írhatjuk is a szerződést a javításokra :cool:
 
En tovabb mentem es teljesen a rugoig szetszettem. Amit kezzel jobban szethuztam hogy erosebb legyen. Azota nincs gond. Ja meg azert a forditott bekotes csinalhatja hogy atenged.
Az a gond, hogy ezekben egy hajszálvékony rugó van, és annak csak az a szerepe, hogy visszlökje a szelepet a helyére, viszont a rendes szorítást a nyomás végzi ami zárt állapotban szorítja a szeleptányért. Ha tiszta és még mindig szivárog, akkor érdemes egy kicsit jobban megemelni a kimenőnyomást, az olyan mintha erősebb rugó szorítaná és jóeséllyel nem fog szivárogni utána.
 
ha működik, már írhatjuk is a szerződést a javításokra :cool:

Biztos nagyon nagy kereslet lenne rá [emoji3][emoji1]
Amúgy úgy néz ki a szerelés és tisztogatás segített. Lekapcsolás után ha nem is egyből(pár perc), de teljesen eláll az áteresztés. Ez meg gondolom normális. Még a csövezésben lévő maradék gáz jön ilyenkor ki.

Szóval köszönöm szépen a segítséget mindegyikőtöknek ;)
 
Cichlid Carny ideiglenes, reméljük 1-2 hónapon belül lesz.
Az üveghőmérőből a GA-s nincs a neten, ezt a boltban árulhatjuk csak.
Köszi, @inadsz Dani.
Most, ha nekem GAs kell, pontokkal fizetnék érte, akkor mi a teendő? (Más apróság is lapul már a kosaramban.)
Elmenni nem tudok, csak azért ugrasztani egy fórumtársat meg nem szeretnék.
 
Köszi, @inadsz Dani.
Most, ha nekem GAs kell, pontokkal fizetnék érte, akkor mi a teendő? (Más apróság is lapul már a kosaramban.)
Elmenni nem tudok, csak azért ugrasztani egy fórumtársat meg nem szeretnék.

Írd bele a megjegyzéshez a rendelésnél, hogy tegyük hozzá.
 
Szervusztok!
Tegnap megjött a rendelésemmel egy Söchting Oxydator. Beüzemeltem, ahogy a leírásban van, betettem az akváriumba.
Kb. 2 percig jött belőle az oxigén, aztán megállt, azóta sem csinál semmit. Néha jött belőle egy nagyobb buborék, ami gyorsan távozott is az akváriumból.
Mi lehet a gond?
Köszönöm.
Üdv.
Béla
 
Szervusztok!
Tegnap megjött a rendelésemmel egy Söchting Oxydator. Beüzemeltem, ahogy a leírásban van, betettem az akváriumba.
Kb. 2 percig jött belőle az oxigén, aztán megállt, azóta sem csinál semmit.
Mi lehet a gond?
Köszönöm.
Üdv.
Béla
Semmi gond, csinálja az a dolgát,csak nem látod.
Majd látni fogod hogy, fogy a cucc belöle.
 
Semmi gond, csinálja az a dolgát,csak nem látod.
Majd látni fogod hogy, fogy a cucc belöle.

Ott a pont :)

ha látnád, akkor néhány óra alatt de garantáltan 1-2 nap alatt elfogyna a manna.
és pont ez lenne a lényeg, hogy néhány hétre megoldást adjon anélkül, hogy tartani kellene a túladagolástól.
 
Sziasztok!
A kosaramba raktam néhány halat és mást is, de csak 6-án délelőtt tudnék menni érte.
Gondolom a halakat nem tudjátok félre rakni addig vagy azt veszek, ami marad?
Más: 250 km-t utaznának, tudnátok úgy "csomagolni", hogy kibírják az autózást?
Köszönöm.
Üdv.
Béla
 
Back
Oldal tetejére