• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Restart/rescape van folyamatban a Hunger for Infinityben, pár gyors kérdés:
- elatine a héten érkezik? (webshopban mindkét fajta rendelhető ha jól láttam, de Dani egyel fentebb azt írta éppen jön)
- másfél éves a növényi táptalaj, szóval mindenképpen táptalaj kapszuláznom kell ültetés előtt, melyik kiadósabb/éri meg jobban, a Tropica vagy a Seachem kapszulája?
- Tropica vagy Amazonia powder? :) Színre kb. ugyanaz ahogy néztem. Tropica árban kedvezőbb.
 
Restart/rescape van folyamatban a Hunger for Infinityben, pár gyors kérdés:
- elatine a héten érkezik? (webshopban mindkét fajta rendelhető ha jól láttam, de Dani egyel fentebb azt írta éppen jön)
- másfél éves a növényi táptalaj, szóval mindenképpen táptalaj kapszuláznom kell ültetés előtt, melyik kiadósabb/éri meg jobban, a Tropica vagy a Seachem kapszulája?
- Tropica vagy Amazonia powder? :) Színre kb. ugyanaz ahogy néztem. Tropica árban kedvezőbb.
1. 3-4 darabot tartunk csak mert gyorsan tonkre megy, ha mennyiseg kell rendelj es jovo hetre megvan, ha keves kell, csorogj be es megnezzuk mennyink van
2. Tropicat sokat hasznaltuk, bevalt, Seachemet sok ugyfel vitte, nincs panasz, barmelyiket batran
3. Teljesen mindegy, amelyiknek jobban tetszik a csomagolasa :)
 
Köszi Tomi!

Ültetés csak jövő héten lesz, holnapig osztok-szorzok és becsörgök a boltba.

Szerintem sima amazonia is kell majd egy zsák, mert elég sok mulm van a talajban, le kell szívni sokat belőle, és pótolni kell a normál talajt is. :(
Annyira viszont nem akarom leszívni hogy semmi ne maradjon, szóval növényi táptalaj nem jöhet számításba, csakis kapszula. Bár nem tudom az elatine mennyire igényli, rotala lesz még, oda van vagy 7-8 farab tropica tabi még...
 
Sziasztok. Van arra mód hogy 2 kg-s co2 palackot 5 kg-ra cseréljétek? Ha igen mennyi be kerülne?
Előre is köszönöm.
Üdv. Zoli
 
Sziasztok. Van arra mód hogy 2 kg-s co2 palackot 5 kg-ra cseréljétek? Ha igen mennyi be kerülne?
Előre is köszönöm.
Üdv. Zoli
Természetesen, a 2kg-os eredeti árából levonjuk a töltés díját és az 5kg-ost teli áron kapod, kb 15 ezer Ft körül van így a diffi, viszont pontos árak fejből nem mennek, úgyhogy írj e-mailt az infora légyszi vagy csörögj be holnap a boltba és megmondják a srácok.
 
Természetesen, a 2kg-os eredeti árából levonjuk a töltés díját és az 5kg-ost teli áron kapod, kb 15 ezer Ft körül van így a diffi, viszont pontos árak fejből nem mennek, úgyhogy írj e-mailt az infora légyszi vagy csörögj be holnap a boltba és megmondják a srácok.
Köszönöm szépen Tomi.
 
Sziasztok!
A Seachem Flourish Trace, csak a 250ml ml van? mert nem találtam nagyobb(500ml) kiszerelést a webshopba. Ezt elfelejtettem megrendelni a múlthéten, ez kimaradt a szórásból.:banghead::hungover:
 
Sziasztok!
A lassan induló akváriumhoz nézegetek előtéri növényeket és az Elatine hydropiper nagyon tetszik, viszont már a boltban is azt mondta Tomi, hogy a hőmérsékletre nagyon érzékeny. A webshopban van Tropica és Aquaflora is. A Tropicásnál a hőmérséklet 18-24, az Aquaflorásnál a 18_28.
Ez elírás vagy az Aquaflora tényleg jobban tűri a magasabb hőmérsékletet?

Köszönöm előre is a választ!
Üdv:
Tamás
 
Szerintem 24 fokon már elkezd szenvedni. (Mindegy melyik kertészetből van, a növény maga ugyan az a faj. :) )
Még régebben, mikor nem volt hűtés a nagy akván raktam bele, és nem ment semmire, elfogyott lassan. (25 fok körül volt a víz.)
Pinyóban (fél)low techben 22 fokon gyönyörű, sűrű szőnyeg lett belőle.

Most a nagy akvába is elatinet raktam az újranövényesítés során, a víz 23.2 fokra van belőve (kevesebbre azért nem mert túl sok víz párologna el), remélem azt még bírja.
 
Szerintem 24 fokon már elkezd szenvedni. (Mindegy melyik kertészetből van, a növény maga ugyan az a faj. :) )
Még régebben, mikor nem volt hűtés a nagy akván raktam bele, és nem ment semmire, elfogyott lassan. (25 fok körül volt a víz.)
Pinyóban (fél)low techben 22 fokon gyönyörű, sűrű szőnyeg lett belőle.

Most a nagy akvába is elatinet raktam az újranövényesítés során, a víz 23.2 fokra van belőve (kevesebbre azért nem mert túl sok víz párologna el), remélem azt még bírja.

Köszönöm! Akkor inkább mást választok, mert a hűtés csak később lesz kész.
 
Back
Oldal tetejére