• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Sziasztok,
Van jópár tő cryptocorine wendti green növényem az akvárium előterében.
Hogy lehetne rábírni, hogy kisebb, alacsonyabb leveleket hozzon?
Le lehet vágni a talajnál, hogy új kis levelei legyenek és ha megnőnek akkor újra levágni?
 
Meg lehet probalni, vagy kibirja vagy nem. De nem igaza eloterbe valo noveny, kis crypto inkabb a hobbit es a kompakt a dennerletol.
 
Meg lehet probalni, vagy kibirja vagy nem. De nem igaza eloterbe valo noveny, kis crypto inkabb a hobbit es a kompakt a dennerletol.
Köszönöm
Akkor kipróbálom egy-két tövön és majd meglátjuk.
Már van benne hobbit és pygmea is, csak még szokják a helyüket.
Pont azért rendeltem a másik kettő fajtát, hogy lecseréljem az előtérben a greent, de még kisérletezek vele.
 
Viszonylag melegek vannak. Nincs brutál fagy. Talán idén télen 1 vagy 2 eset volt amikor 1-1 növény nehezebben viselte. De úgy rémlik mindkettő külföldi rendelés volt. Mindez kb 1000+ rendelésből.
De azért figyeld mindig az előrejelzést rendelésnél az a biztos.
Ma megjött a csomag. Mindenki túlélte.:) Volt benne valami kis melengetős tasak. Az mi? Kollégák itt derültek, milyen sugárzó anyag lehet. :alien:
 
Srácok, ennek mennyire finoman és pontosan állítható a tűszelepe (mondjuk egy papillonhoz képest)? Mondjuk 1 bubi/2 secet tud stabilan elmászkálás nélkül?

https://www.greenaqua.hu/hu/oxyturbo-1-3-eloszto-tuszeleppel-visszafolyasgatloval.html

És van arra valami mód, hogy fém idommal lehessen összekötni a reduktorral (nekem az a parám hogy lelövi a csövet az elosztó és a reduktor között a nyomáskülönbség).
Köszi.

Nagyon baba, ahogy Vik mondaná. :) A reduktoron már bevált a tuszelep, nagyon finoman lehet vele állítani.
Fotó nincs a shopban, de osszekoto idom néven megtalalod. Ezzel lehet a magnesszelepet is rakotni a reduktorra
 
Aham, ilyennel van összekötve az aquamedic mágnesszelepem meg a papillon reduktorom. Ez az összekötő idom van nektek? És gondolom az oxyturbo reduktorral meg ezzel a co2 splitterrel kompatibilis? :)

Van nektek? Ha rendelek splittert megjegyzésbe írjam bele?

Erre gondolunk, ugye?
 

Attachments

  • 2544_0.jpg
    2544_0.jpg
    45.2 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Na rászánom magam a rendelésre mindjárt. És akkor az úgy okés, hogy oxyturbo reduktor, 4/6-os csatit kiszedem, oda a camozzi idom, arra pedig a 3-as splitter, amiről nyilván le kell szedni megint csak a bemeneti csatlakozót, ugye?
Teflonozni meg muszáj a meneteket, feltételezem.
 
Most neztem egy ilyen elosztot, van benne kozdarab, nem kell kulon rendelni hozza. Teflon menjen mindenhova!
 
Sziasztok,

Jelenleg egy üveg kifolyót használok a szűrőmnél egy garnéla védő fém hálóval. Elég gyakran kell tisztítani a hálót (heti 1-2 alkalom), illetve plusz fojtás is mert a kis kivágások fölé az üvegen jön még egy rács is. A kérdésem az lenne hogy az ADA Metal Jet Pipe P-2 eheim 2075 szűrőhöz használható-e vagy ez a kifolyó az iwaki pumpa erősségéhez lett tervezve? Sokat fojtana? Véleményetek szerint jobb lenne mint az üveg+fémháló? Köszi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok,

Jelenleg egy üveg kifolyót használok a szűrőmnél egy garnéla védő fém hálóval. Elég gyakran kell tisztítani a hálót (heti 1-2 alkalom), illetve plusz fojtás is mert a kis kivágások fölé az üvegen jön még egy rács is. A kérdésem az lenne hogy az ADA Metal Jet Pipe P-2 eheim 2075 szűrőhöz használható-e vagy ez a kifolyó az iwaki pumpa erősségéhez lett tervezve? Sokat fojtana? Véleményetek szerint jobb lenne mint az üveg+fémháló? Köszi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Nyugodtan használható bármilyen szűrővel a Metal Jet Pipe.
Előnye, hogy nem törik, nem kell olyan gyakran pucolni és örökélet.
 
Szia Dani!

Köszönöm!
(Szerencsére van itthon, próbáltam is de az üvegre vannak inkább rácuppanva + a red moor fára)

Sima, növényes akváriumban sosem etetjük őket. Ott mindig akad annyi kaja, hogy ne menjenek rá a tabira. Amikor 100-200 oto van 100 literben ott más a helyzet. :)
 
Back
Oldal tetejére