• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Egyéb" biológiai szűrőközeg

Sziasztok!
Kételkedem a szűrőmben levő lávakő hatékonyságáról!
Már több ízben pucoltam a szűrőmet és minden esetben azt tapasztaltam,
hogy a krumplis zsákon és a szivacson barna lerakódás(bacitelep) van,míg a lávakő olyan mint ha most tettem volna bele!
Ahogy a témákat,naplókat olvasom ott is megoszlanak a vélemények a lávakő hatékonyságáról!
Nektek mi a véleményetek,tapasztalatotok erről a szűrőanyagról?
Lehet,hogy a 30l-es hordómban csak a 8 zsák és az 5cm-es szivacs szűr rendesen és a 20kg lávakő meg csak úgy van benne!:confused:
Válaszotok előre is köszönöm!
 
Én csak annyit tudok erre mondani, hogy az én szűrőmben (még) van lávakő, de hogy mennyit használ, azt abból gondolom, hogy miután mellé tettem mátrixot, egy hetesen hatékonyabban működött, mint előtte. Biztos működik valamennyire, de vannak ennél sokkal jobb anyagok.
 
Hát, a bioballnál valamivel jobb.. :p Nekem ez a kettő van egyelőre a szűrőmben, és szerintem ő a fő ludas MR Ecset miatt. Folyamatosan tervben van, hogy lecserélem, legalább Tropra, de a jelen gazdasági helyzet, no meg az asszony miatt korlátozott a zsebpénzem, és az is mindig valami másra kell.. Most pl akasztós szűrőre fog elmenni.. aztán wellnes csomag kell majd, aztán meg majd ki tudja mi jön...
Csak annyit tudok rá mondani, hogy a semminél jobb. De nem sokkal. :D
 
Sziasztok!
Egy 30 l körüli garnélás akit szeretnék kicsit helyre hozni eddig ez volt a guppi ovi. De mivel a takarító brigád szaporodásnak indult, nem kis meglepetésemre hát azt gondoltam legyen egy garnis aki is.
Nincs sok tapasztalatom szűrők terén mindig is belső szűrőm volt, most viszont egy rekeszest szeretnék csinálni. Nemrég egy ismerősömnél voltam és láttam egy igen egyszerű megoldást, Nekem kicsit fura de mint írtam nincs tapasztalatom. Elmondása szerint ez működött nála, én megpróbáltam lerajzolni, remélem sikerült. Kérem ha valakinek van véleménye róla vagy esetleg ötlete érdeklődve hallgatom.
Előre is köszönöm ha segítetek pár jó ötlettel. (A pumpa mellé kerülhetne egy 25W fűtő, bár gyanítom mire elkészül már nem fűteni hanem hűteni kell :))
tervek+2013+M%C3%81RC.png
 
Hát igazából a háttér mögé gondoltam.

Ami azt jelenti, hogy az akiból kb: 8cm jön le. És kicsit hasonlóan gondoltam berendezni mint amit nálad láttam. Kis a vízből kiemelkedő terasszal ahova majd egy kisebb termetű növényt ültetnék, és valahol itt lenne a befolyócső és szemben vele a másik rövid oldalon meg a leszívó rész közel a talajhoz.
 
Szia Yvetta!

Hát igazából a háttér mögé gondoltam.


Így rendben lesz.
Csak azért kérdeztem, mert ha mögé külön csináltattad volna, akkor azzal a beszívó nyílással amit rajzoltál két üveget is meg kellett volna fúrni és utána egybe ragasztani, ami több hibalehetőséget hordoz magában.
Hogyan szeretnéd "láthatatlanná" tenni?

A.ttila
 
Köszönöm srácok a hozzászólást!;)
Akkor a gyanúm beigazolódni látszik!:mad:
Szia!
Nekem sokáig volt lávakő a szűrőmben még az előző akváriumomban, egyfolytában küzdöttem az ecsetalgával. Amikor kidobtam belőle és matrix került a helyére, megszűnt az alga-gond, pedig más paraméter nem változott. A szerkezete miatt biztos, hogy ér valamit, de szerintem kb. a szivacs szintjén lehet. Ha van rá keret, akkor cseréld le, látható változást fogsz tapasztalni.
 
Szia!
Nekem sokáig volt lávakő a szűrőmben még az előző akváriumomban, egyfolytában küzdöttem az ecsetalgával. Amikor kidobtam belőle és matrix került a helyére, megszűnt az alga-gond, pedig más paraméter nem változott. A szerkezete miatt biztos, hogy ér valamit, de szerintem kb. a szivacs szintjén lehet. Ha van rá keret, akkor cseréld le, látható változást fogsz tapasztalni.
Abban azért nem vagyok biztos,hogy a lávakő okozta az algásodást.Lehet,hogy a matrixal annyira megnövekedett a lávakőhöz képest a hasznos baciállomány,hogy az már megbirkozott az akvával.:)
 
Igaz az,hogy a boltokban kapható lávaköveket mielőtt a polcra kerül kezelik?
Gondolok arra,hogy a vízre gyakorolt káros hatását(ha van ilyen)vagy az algáknak kedvező anyagot kiszedik belőle!(szilikát)
Láttam akikat amiben nagyobb darabok vannak és nem algás!
Ellenben munkatársam akijában volt egy darab és csak az volt ecsetalgás de rendesen!
Egy nagy szőrös gömb volt!
Tüzépről származik a kő!
 
Nekem sokáig volt lávakő a szűrőmben még az előző akváriumomban, egyfolytában küzdöttem az ecsetalgával. Amikor kidobtam belőle és matrix került a helyére, megszűnt az alga-gond, pedig más paraméter nem változott. A szerkezete miatt biztos, hogy ér valamit, de szerintem kb. a szivacs szintjén lehet. Ha van rá keret, akkor cseréld le, látható változást fogsz tapasztalni.
Remélem ezzel én is így leszek... :) Tegnap végre sikerült a szűrőmben (Atman 3335) kicserélni a gyári biolasztit tropra. A következő takarításnál már remélem az alsó kosárba is mehet majd. Ott még maradt a lávakő meg némi kerámia gyűrű. Most várom a nagy változást. :D
 
[QUOTE=" Állítólag gondot csak a talajszűrő és a talaj szemcse méret (eltömődés) problémakör okozhat.

[/QUOTE]
 
Back
Oldal tetejére