• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egyből - kettőt :)

Sziasztok!

A mai napon megvolt a vízcsere, @B_Tamás -tól megírigyeltem én is jól megtépkedtem a növényeket az előtérben. :D A héten sokminden történt, sajnos haláleset is. Kedden reggel a két kis hím guppym az akva előtt a parkettán, kiszáradtan hevert. Lassan ivavérettek lettek, szerintem az apjuk üldözte ki őket az akvából :( Én szelektáltam őket gyerek korukban, a színűk nekem nagyon tetszett, szívemhez nőttek... most már nincsenek :eek: Két guppym van egy lány és egy fiú, azok utodait szelektálom mindig XD Szerencsére a héten jött az utánpótlás vagy 15 db született ;) őket átettem a kicsi 30 literesbe, remélem megint lesz ilyen különleges köztük, ami tetszeni fog. Kínából megérkezett az árnyékoló és GA-ból a reaktor :) Később a lámpám szeretném a plafonról lógatni, hogy 10 cm-rel megemeljem még a felszíntől, de hétvégén erre nem volt időm. A rektort összetettem, sajnos a csövekre a bilincs amit vettem nem ment fel, így holnapig remélem nem fogja lelőkni azokat XD A palackon nem állítottam, nemrég Ph-t mértem 5,8-ra esett vissza 6,3-ról. Jobb a beoldás ezek szerint :) gyorsan vissza is vettem a nyomáson, vissza akarom 6,2-6,3-ra a co2 szintet állítani. A reaktor szuperül működik nincs hangja, nem látok az akvába áramló bubikat teljesen optimálisan működik. Majd elfelejtettem az amanokat csoportos szexen kaptam XD ma pedig már petésen tudtam lefényképezni az egyiket. Sajnos kárba fog menni, pedig győnyőrű, hatalmasméretű az anyuka.

View attachment 150363

View attachment 150364

View attachment 150365

View attachment 150366

View attachment 150368
tetszik az akváriumod! 👍😊
én sem használok bilincset a reaktorhoz, a csonkot jópárszor körbetekertem teflonszalaggal és arra nyomtam rá a csövet... 😊
 
Sziasztok!

Egész héten nagy kánikula volt felénk, aminek örültem is és nem is :X3: az akváriumban 28 fokra felment a hőmérséklet 22 fokról :eek: A növények, élőlények jól türték eddig, szerencsére lehülést mondanak a következő hétre. A meleg miatt (gondolom én) a frontüvegen megjelent némi zöldpont alga, de egyenlőre jelentéktelen mennyiségben 6-8 pontot láttam. A vízteszt 0-10 nitrátot és 0,5 mg/l foszfátot mutatott. Elértem végre a vékonytápozással a kívánt értéket :cool: A foszfáton csökkentek még 0,25-ig akarom levinni, ezért vízcsere után nem is adagoltam hozzá pluszba. Nitráton 5 mg/l-t emeltem kezdetnek a többit az lalókra bízom a héten :) A reaktor szuperül működik, a ph-t belőttem 6,2-re. A mai reggel lehet bal lábbal keltem :LOL: vagy csak a tenniakarás munkálkodott bennem, nagy fába vágtam a fejszémet... Az összes rotalát kiszedtem a háttérből, mulmoztam a helyükön, majd jól megkapszuláztam a talajt és a topokat visszaültettem. Az első toppolásnál elkövettem azt a hibát, hogy túl mélyen nyírtam le őket, majd utána középtájt is és a végeredmény egy túl sűrű dzsungel lett, ami nem tetszett, fény sem jutott be, a levelek satnyák voltak a közepén. Legközelebb középen fogom csak toppolni őket, illetve a vízfelszínen majd. A víz nem tisztult még le, egyenlőre barákoznom kell a látvánnyal :cautious: remélem hamar megnőnek ismét :love:

1.jpg

2.jpg
 
Sziasztok!

A héten nem sok dolog történt az akva körül :) Ma megvolt a vízcsere, lőttem pár fotót telefonnal :X3: A legjobb hír, hogy a reaktornak köszönhetően már szinte teljesen visszavonult az agancsalga :love: A meleg miatt minimális zöldpont alga jelentkezett, de szinte észre sem lehet venni :p A rotalák magukhoz tértek a nyírás után. A lámpát 95%-ra állítottam, 7 órát világít.

1.jpg

2.jpg

3_optimized.jpg

4_optimized.jpg

5_optimized.jpg

6_optimized.jpg7_optimized.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Sajnos ma reggelre valami balesett történt az akváriumban... nem tudom az okát reggelre az összes garnim, halam a felszínen pipázott, valószínűleg oxigénhiány miatt :( 11 black galaxym, egy halacskám fel is adta a harcot :eek::cry: Fogalmam sincs mi lehetet a gond, este etetéskor, 22 órakor lámpaoltáskor minden rendben volt. Reggel 7 kor keltem, láttam nagy a baj, ilyen soha nem fordult elő még. A szűrő reggel ment ahogy szokott, lehet éjjel áramszünet volt?-ezt nem tudom megmondani, mert a párom és én sem keltünk fel. Gyorsan felemeltem a befolyót, hogy csobogjon, több oxigén jusson bele. Csináltam azonnal víztesztet minden normális értéken volt... miután megemeltem a befolyót, 10 perc múlva minden visszatért a rendes kerékvágásba(az elhullot garnikon, halon kívül), ezért gondolok az oxigénhiányra. Jövő héten megyek haza Mo-ra, ezért jól megnyírtam a növényeket vízcsere előtt. Jelenleg minden rendben a víz kristálytiszta mint mindig, az élőlények is normálisan viselkednek. Szomszédom fog vigyázni az akvákra 2 hétig vízcsere nem lesz, remélem nem lesz hasonló gond, mert csak az utasításaimat követi, nem ért az akváriumokhoz. Amúgy ma reggelig változás nem volt az akva körül, minden rendben ment.

0.jpg
 
Sziasztok!

Sajnos ma reggelre valami balesett történt az akváriumban... nem tudom az okát reggelre az összes garnim, halam a felszínen pipázott, valószínűleg oxigénhiány miatt :( 11 black galaxym, egy halacskám fel is adta a harcot :eek::cry: Fogalmam sincs mi lehetet a gond, este etetéskor, 22 órakor lámpaoltáskor minden rendben volt. Reggel 7 kor keltem, láttam nagy a baj, ilyen soha nem fordult elő még. A szűrő reggel ment ahogy szokott, lehet éjjel áramszünet volt?-ezt nem tudom megmondani, mert a párom és én sem keltünk fel. Gyorsan felemeltem a befolyót, hogy csobogjon, több oxigén jusson bele. Csináltam azonnal víztesztet minden normális értéken volt... miután megemeltem a befolyót, 10 perc múlva minden visszatért a rendes kerékvágásba(az elhullot garnikon, halon kívül), ezért gondolok az oxigénhiányra. Jövő héten megyek haza Mo-ra, ezért jól megnyírtam a növényeket vízcsere előtt. Jelenleg minden rendben a víz kristálytiszta mint mindig, az élőlények is normálisan viselkednek. Szomszédom fog vigyázni az akvákra 2 hétig vízcsere nem lesz, remélem nem lesz hasonló gond, mert csak az utasításaimat követi, nem ért az akváriumokhoz. Amúgy ma reggelig változás nem volt az akva körül, minden rendben ment.

View attachment 152259
Nem meleg a víz? Van hűtésed? Amúgy ilyen esetekre vettem egy légpumpát ha azonnal kell reagálni. Nem árt beszerezni egyet...
 
Nem meleg a víz? Van hűtésed? Amúgy ilyen esetekre vettem egy légpumpát ha azonnal kell reagálni. Nem árt beszerezni egyet...
26 fokos a víz jelenleg, 22 szokott lenni. Hűtenni nem hűtöm. 2 légpumpám is van a pincében, az egyik nagyteljesítményű jbl, de ehhez az akvához soha nem használtam, nem volt rá szükség.
 
26 fokos a víz jelenleg, 22 szokott lenni. Hűtenni nem hűtöm. 2 légpumpám is van a pincében, az egyik nagyteljesítményű jbl, de ehhez az akvához soha nem használtam, nem volt rá szükség.
26 az nem vészes... esetleg co2 nem lódult meg? Bár gondolom figyelsz arra is...
 
26 az nem vészes... esetleg co2 nem lódult meg? Bár gondolom figyelsz arra is...
Itt Stuttgartban nem volt meleg az utsó 2 hétben 20-28 fok volt. hetente nézem a ph-t, abból számolom a co2-t táblázat szerint :) az utsó 4 hétben nem állítottam azon semmit. Az biztos, hogy 21:30 kor kikapcsolt a co2, mert tv-s közben hallottam, ahogy kattant. 22-kor kapcsol ki a lámpa, így a felesleges co2-t elhasználják a növények.
 
Sziasztok!

Régen jelentkeztem már, de sok új dolog nem történt :s Az elhalálozások után minden helyre állt :) Augusztusig szépen kegyeget az akva, ekkor 2 hétre a szomszédra hagytam még nyaraltunk. Sajnos ő nem ért hozzá, nem tudom mi történt de mire hazaértem az agancsalga elterjedt a lassú növényeken. Vízcsere nem volt, lehet közrejátszott az is. Bármit tettem nem tudtam megszabadulni tőlük, így átrendeztem a növényeket, mert a bucék nagyon visszafogták az áramlást a vízfelszín közelében, illetve kicseréltem a kifolyót. 2-3 hét alatt minden rendbe jött, talán soha nem volt ennyire üde az akva még.

Ami ennél is fontosabb a megmaradt black galaxyk 5 db ha jól számoltam, úgy gondolták jobb ha szaporodnak :) Nem tudom mennyi lehet, hány naposak egyidőben 4 db volt amit láttam (0,5 cm kb.). Mivel félénkek remélem sokal többen vannak, nagyon ritkán bújnak elő :) Jövő héten nekiállok az új otthonuknak, nemsokára békésen élhetnek majd halak nélkül.

Pár telefonos kép:

2.jpg

1.jpg

A fatőrzsre moha került, szépen megindult :) a garnélák szeretik. Középre,hátra super red került, míg várom, hogy megnőjenek.

3.jpg

A sakurák is jól megvannak, lassan nem tudom mit csináljak ennyivel...

4.jpg

Szeretik a főt cukkinit XD

5.jpg

és az újfiúkból 2 nem szégyenlős :love:

6.jpg

7.jpg
 
Sziasztok!

Rég jelentkeztem már ezzel az akival, mert eddig szinte minden teljesen rendben ment vele :) Ma kitakarítottam a szűrőt, csöveket, perlont cseréltem. Az elmúlt két hétben némi zöld alga jelent meg a köveken, de időhiány miatt nem foglalkoztam vele, következő héten lefogkefézem majd :) A héten sajnos ismét megjelent némi ecset a co2 checkeren, illetve 1 bucen, ezeket lekapartam, remélem nem terjed tovább :)

pár telós kép:


1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg
 
Sziasztok!

Már nagyon régen nem jelentkeztem ezzel az akvámmal, mert elengedtem teljesen :) Márciusban költözünk haza Mo-ra, utána lakásfelújítás és egy új scape fog épülni, valószínűleg már másik akvában(GA opti white). Ebből az akvából kiszedtem a fát, köveket a középpontból és már csak a növények és élőlények miatt ketyeg(a kövi scapehez jók lesznek talán), igaz szerencsére problámamentesen. A világítás 55% megy, napi 1.7 ml atp zero táppal. Holnap a dzsungelt megnyírom majd XD

A halak szinte mind 3 év felettiek, azért ilyen dagik :)

1.JPG


IMG_2934.JPG

Saját szaporulat :)

IMG_2935.JPG

Szakuráim töretlenül szaporodnak, egy szelektálás azért rájuk fér majd.

IMG_2943.JPG

IMG_2944.JPG
 
Back
Oldal tetejére