• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egyből - kettőt :)

Ezek nem 5sávos díszmárnák(Barbus pentazona) 4 sávjuk van(Barbus tetrazona, tehát 4 sáv😉) , magasabb a hátuk. Ezek határozottan szumátrai díszmárna változatok. Voltak 5sávos díszmárnáim. A kereskedésekben márna téren(is) gyakran képzavar van. A szumi zöld színváltozatát zöld díszmárnaként árusítják. Tévesen. A zöld, -vagy brokát díszmárna(Barbus semifasciolatus) a schubert díszmárna(Barbus semifasciolatus var. schuberti , vagy ismertebben Barbus schuberti) eredeti vad változata. Egyszer régen volt belőle 5 darabom, nem is értem, miért tenyésztették ki a schubertet. A vad egyszerűen lenyűgöző.View attachment 148327
És a schubert:
View attachment 148328
Mindenesetre több értelme volt, mint a fátyolos Fekete tetrának, vagy az albinó Neonnak. (ja, olyan még nincs) :)
Egy időben a Schuberti nagyon divatos hal volt, fenékközelben tartózkodik, végtelenül jóindulatú, csapatban érzi jól magát, de 1-2 társsal
is remekül elvan. Hát kell ennél több? na jó, néha kicsit szeret turkálni.
 
Taiwan bee black galaxy pinto néven futnak :)

Akkor jól gondoltam. Nézegettem a képeket az itteni legnagyobb garnéla kereskedő honlapján, de amikor megláttam az árukat ( minőségtől függően 30-60€/db) akkor úgy gondoltam első körben csak nem vágsz bele egy ilyen drága fajba.
egy hobbi tenyésztőtől vettem 16 db-t kaptam 50 euróért, de ebből 10 ercsi volt a posta.
Brutál jó vétel volt! :oops: 👍
 
Akkor jól gondoltam. Nézegettem a képeket az itteni legnagyobb garnéla kereskedő honlapján, de amikor megláttam az árukat ( minőségtől függően 30-60€/db) akkor úgy gondoltam első körben csak nem vágsz bele egy ilyen drága fajba.

Brutál jó vétel volt! :oops: 👍
Szerintem ezek "leselejtezett" egyedek. Lehet a mintázatuk nem tetszett neki, vagy csak egyszerűen rendes volt XD
 
Sziasztok!

Előző héten nem írtam, mert a vízcserén kívül nem volt az akvában változás, továbbra is minimális agancsalgával küzdöttem. A héten felpörögtek a dolgok :) Korábban rendeltem kínából egy ph mérőt, ami megérkezet. Kalibráltam és meg is kezdőttek a tesztek XD Korábban 1,5 bubi/sec co2 ment bele az akvába. Csúcsidőben 6,5,- míg a palack bekapcsolása előtt 6,7 volt a ph. A többi paraméter gh 6, kh 2, no3 10, po4 1, vas 0.1-0.25 között nem tudtam a szín alapján eldönteni. Megnéztem a co2 táblázatot még pont zöld értéket kaptam, de a legkisebbet, ezért a táblázat szerint feltekertem a co2 palackot, míg a ph le nem csökkent 6,28-ra/6,3 volt a cél/, így elvileg 31 mg/l co2 van a vízben :) kimaxoltam ezt is XD szemre láthatóan több a bubi és mintha az agancs is egyre kevesebb lenne, de ezt nem akarom elkiabálni még :)

27 napja adagolom az új tápot a The 2hr Aquarist apt zero-t, eddig maximális elégedettséggel!!-agancsalgán kívül nem látni az akvában mást a növények nagyon szépen fejlődnek. A héten elkezdtem csökkenteni a hozzáadott nitrátot/foszfátot. Naponta 0,6-0,6 ml-t adagolok pluszban így vízcseréig/6 nap/ 6 ml/l nitrát, 0,6 mg/l foszfát lesz a kiszámított mennyiség csúcs, plusz ami a halaktól-kajából származik. A héten megjött az új garnéla rács is. A legnagyobbat rendeltem, de egy kicsit kellett rajta ekecselni, hogy az üvegkifolyóra rámenjen... A kis akváriumból átettem a 6 legnagyobb ivadék corykat eddig jól érzik magukat :) aminek pedig nagyon örültem még 3 buce-m elkezdett virágozni :) Miután megjöttek postán szinte az összes levelüket lecserélték, most kezdenek helyre jönni. Sajnos hetente karboznom kell 1-2-t mert az agancsalga őket és a reinickii-ket támadja :S

1.jpg
1.2.jpg
2.jpg

A gyep is erősödik, bubizgat is rendesen :)

3.jpg

az egyik kis coryt sikerült lencsevégre kapnom egy oto társaságában :)

5.jpg

Az egyik virágzó bucem :)

6.jpg
 
Nagyon szép lett, gratulálok. Itt aztán mindig mozgásban van valaki :)
Köszönöm! Az előző akvám 160 literes volt, sok lakó megmaradt(sokat el is ajándékoztam kollégának) :) A legtöbb halam 2-3 éves már, de jólérzik magukat, legalábbis remélem :X3: Az utolsó hullás múlthónapban volt, az egyik neon kiugrott, már későn vettem észre :eek: Betegség miatt nem is emlékszem mikor vesztettem utoljára el halat(vagy nem vettem észre és a garnélák megették) :)
 
szép lett, gratulálok, szeretem ezt az akváriumot! 😊
ha a rotaláid még nem is, de a márnáid már bepirosodtak... 😊😊
köszönöm :) A "neten" több helyen is azt hallottam - olvastam, hogy 3-4 hónap kell a rotaláknak, hogy elkezdjenek pirosodni :) az én akvám 2 hónapos és egy hetes, barnulás-narancsoodást már látni, illetve a levelek alja kezd rózsaszínű lenni :) A lámpám is csak 90%-n pörög és 7 órát megy csak :) egy hónap múlva elérem a 100%-t, majd ezután 2-3 hét múlva a 8 óra világítási időt tűztem ki célnak :) Áttértem a vékonytápozásra, úgyhogy remélem minden jól fog alakulni 🤓
 
Szép estét :)

Készítettem egy rövid videót telefonnal a kis dzsungelemről :) talán jobban visszaadja az akva hangulatát :) Remélem lassan a rotalák is elkezdenek pirosodni XD

Nagyon szép ez az akva, a halak meg különösen jó hangulatot, mozgalmasságot visznek a látványba, annyira, hogy ez az aranyhalas
japán relax plim-plam, egyenesen macskazenének tűnik az élettel teli akva hangulatához képest.
Max gratula.
 
Nagyon szép ez az akva, a halak meg különösen jó hangulatot, mozgalmasságot visznek a látványba, annyira, hogy ez az aranyhalas
japán relax plim-plam, egyenesen macskazenének tűnik az élettel teli akva hangulatához képest.
Max gratula.
Köszönöm :) közben etetéskor előkerült a szégyenlősebb lakók egy része, akik lemaradtak a felvételről...

0.jpg
 
Sziasztok!

A mai nap belevetettem magam a karbantartásba XD Kiszedtem az összes reineckii minimet, mert túl nagy bokrok voltak már, az alsó levelek nem kaptak fényt, illetve kidobtam a microsorumokat is, mert a nagy fény nem tetszett nekik, nem igen fejlődtek. A nagy akváriumban megcseréltem a ki-befolyó oldalát, rotalákat nyírtam és mulmoztam is még egyet. A kis akvát meg kellett bontanom, mert a nem várt coryk nőnek és a kövek miatt nem volt hely számukra, takarítani sem tudtam rendesen.

Pár kép, a víz egyik akvában sem tisztult teljesen le még a rendrakás után.

7 ilyen tövem volt, szépek egészségesek az alsó leveleket leszámítva :) sajnos nincs ismim akinek adhattam volna így a felesleg kb. 80% kukába landolt.

1.jpg

Majd elfelejtettem gyepet is visszanyírtam szinte tövig XD reineckiikből csak 1-1 tövet ültettem vissza, a fát belűlről körbeültettem XD

2.jpg
2.1.jpg
3.jpg
4.jpg

A kis akvába szórtam a microsorumokat :) ebben vannak a coryk is és a zombi szelektált szakurák is, akik szaporodnak mint a nyúlak XD pont etetés volt...

5.jpg

6.jpg
 
Sziasztok!

A mai napon megvolt a vízcsere, @B_Tamás -tól megírigyeltem én is jól megtépkedtem a növényeket az előtérben. :D A héten sokminden történt, sajnos haláleset is. Kedden reggel a két kis hím guppym az akva előtt a parkettán, kiszáradtan hevert. Lassan ivavérettek lettek, szerintem az apjuk üldözte ki őket az akvából :( Én szelektáltam őket gyerek korukban, a színűk nekem nagyon tetszett, szívemhez nőttek... most már nincsenek :eek: Két guppym van egy lány és egy fiú, azok utodait szelektálom mindig XD Szerencsére a héten jött az utánpótlás vagy 15 db született ;) őket átettem a kicsi 30 literesbe, remélem megint lesz ilyen különleges köztük, ami tetszeni fog. Kínából megérkezett az árnyékoló és GA-ból a reaktor :) Később a lámpám szeretném a plafonról lógatni, hogy 10 cm-rel megemeljem még a felszíntől, de hétvégén erre nem volt időm. A rektort összetettem, sajnos a csövekre a bilincs amit vettem nem ment fel, így holnapig remélem nem fogja lelőkni azokat XD A palackon nem állítottam, nemrég Ph-t mértem 5,8-ra esett vissza 6,3-ról. Jobb a beoldás ezek szerint :) gyorsan vissza is vettem a nyomáson, vissza akarom 6,2-6,3-ra a co2 szintet állítani. A reaktor szuperül működik nincs hangja, nem látok az akvába áramló bubikat teljesen optimálisan működik. Majd elfelejtettem az amanokat csoportos szexen kaptam XD ma pedig már petésen tudtam lefényképezni az egyiket. Sajnos kárba fog menni, pedig győnyőrű, hatalmasméretű az anyuka.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
 
Back
Oldal tetejére