• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egyből - kettőt :)

Sziasztok!

Sikerült végrehajtanom az első összetett csepptesztemet :ROFLMAO: Az eredménnyel elégedett vagyok, ahogy sejtettem egyedül a vassal vannak nagyobb gondjaim, az nagyon kevés.

ph 6,0
gh 5 dgh
kh 2 dgh
po4 1,0 mg/l
no3 0 mg/l
no2 0 mg/l
fe 0,1 mg/l
nh3/nh4 0mg/l
3cdd098ad38df44343b0bd9111377d5a.md.jpg d9d31f9441b02a4652a83797f04556fb.md.jpg c00d56ffda7653a270a1169e317a0e2d.md.jpg 3a9f2e70591424d7178b2ccf68a9dfc2.md.jpg

Ma vízcsere, és megkezdődik a vasadagolás ;)
 
Sziasztok!

Sikerült végrehajtanom az első összetett csepptesztemet :ROFLMAO: Az eredménnyel elégedett vagyok, ahogy sejtettem egyedül a vassal vannak nagyobb gondjaim, az nagyon kevés.

ph 6,0
gh 5 dgh
kh 2 dgh
po4 1,0 mg/l
no3 0 mg/l
no2 0 mg/l
fe 0,1 mg/l
nh3/nh4 0mg/l
View attachment 104020 View attachment 104021 View attachment 104022 View attachment 104023

Ma vízcsere, és megkezdődik a vasadagolás ;)
Ha az No3 valóban 0,akkor az sincs rendben. 1ml/l foszfáthoz kellene egy kb. 10ml/l nitrát szint. A 0.1ml/l vas pedig nem feltétlenül probléma.
Nagy gond azért nincs 😉.
 
Én inkább úgy mondanám, hogy 0,1ppm vas egy teljesen jó, vállalható mennyiség az 1ppm foszfáthoz. 🙂 Kevesebb ne legyen. 😉
Az értékek biztos változni fognak, mert hetente emelem a napi Tropica specialized növénytápom adagolását. Jelenleg minden páros nap 2 ml, páratlan nap 1 ml megy bele. Jövő héten szeretném már minden nap a 2 ml beadni és a lámpa teljesítményét 85%-ra emelni.
 
Ha az No3 valóban 0,akkor az sincs rendben. 1ml/l foszfáthoz kellene egy kb. 10ml/l nitrát szint. A 0.1ml/l vas pedig nem feltétlenül probléma.
Nagy gond azért nincs 😉.
a teszteket a leírás szerint csináltam. ferdíteni nem akarok, mert azzal magamat csapnám be, hosszú távon az akváriumom látná a kárát.
 
Seachem Ironom van otthon heti 4X0,5ml adagolás mellett döntöttem két héten keresztül. (200l hez 5 ml/hét kell). Közben emelem a tropicát. Két hét múlva rámérek, remélem jobb lesz az eredmény, az extra vasat el lehet hagyni.

b60add715ef1ed9525e4a62c92d2ee0e.md.jpg
 
Pl. ilyennel:

Nem lehet, hogy az a gyanta, amit használsz, kiveszi a nitrátot??
 
Mivel tudnám emelnia nitrátot, hogy ne borítsam fel teljesen az értékeket? és ne legyen alga tengerem :)
NPK trágyával. Vagyis pl. Green Aqua Macro táppal. Ugyan emelkedne vele a foszfát és a kálium is, de jobban közeledne a helyes arányhoz. No3:po4 ideális arány 10:1, illetve kb. 25ppm No3 még a normális érték felső határa. A vasat nem tenném bele, mert fékezi a foszfát felszívódását és így nem segítene a No3 Po4 arány beállítását. Jól mondom, @evavigh ?
 
Pl. ilyennel:

Nem lehet, hogy az a gyanta, amit használsz, kiveszi a nitrátot??
Gyanta? Milyen? Ha SZAT, akkor el vele... Az nyeli.
 
Csak halasba, kevés elpusztíthatatlan növénnyel elmegy, de ha szép növényeket akarsz hosszú távon, akkor kell a nitrát. Sügeresbe szinte nélkülözhetetlen a Szat, de te növényezni szeretnél. 😉
Már ki is szedtem a szűrőből :) közben megmentettem onnan 3 sakurát XD

Pl. ilyennel:

Nem lehet, hogy az a gyanta, amit használsz, kiveszi a nitrátot??

sajnos idő és anyagi okok miatt nem tudok a GA-ból rendelni. Szeretném a hibám gyorsan orvosolni és mire Németországba kiér lehet eltelik 1-1,5 hét. Holnap elmegyek egy itteni akvárium kereskedésbe és efy folyékony verziót meg is veszek. Ezt találtam, pozitív kép volt róla a hozzászólásokban: Easy-life Nitro. Remélem segít ez is rendbehozni a kis bucikat, amik egyre világosabbak :(
 
Back
Oldal tetejére