• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Egy Wabi, nem Wabi...

Ajjj, kellett nekem ezt a naplót felfedezni 🙈
Az ADA videót háromszor megnéztem. Az üres 30-as kockában jól mutatna ez a szerkezet.
Balázs, a nejemnek Neked kell elmagyarázni, hogy miért van szükségem egy "beton" hengerre 😁
 
Ajjj, kellett nekem ezt a naplót felfedezni 🙈
Az ADA videót háromszor megnéztem. Az üres 30-as kockában jól mutatna ez a szerkezet.
Balázs, a nejemnek Neked kell elmagyarázni, hogy miért van szükségem egy "beton" hengerre 😁
Pont egy egeszen hasonlo gondolatsor futott at a fejemen a harmincas kockaval...vilagitas van ra...kaphatnam ezt a szulinapomra a csaladomtol... :ROFLMAO:
 
Ajjj, kellett nekem ezt a naplót felfedezni 🙈
Az ADA videót háromszor megnéztem. Az üres 30-as kockában jól mutatna ez a szerkezet.
Balázs, a nejemnek Neked kell elmagyarázni, hogy miért van szükségem egy "beton" hengerre 😁
Hát a feleségek meggyőzésében lehet hogy nem vagyok túl jó... Súlyos közelharcok árán tudtam beállítani ezt a csodát itthon, mert feleségem kapásból két kifogással is élt: (1) Büdös a növénytáp spray, (2) túl hideg a világítás fénye. :rolleyes: Persze a legnagyobb baj, hogy ez már ki tudja hányadik akvárium/növény/stb ami fokozatosan terjeszkedik.... :D
 
Hát a feleségek meggyőzésében lehet hogy nem vagyok túl jó... Súlyos közelharcok árán tudtam beállítani ezt a csodát itthon, mert feleségem kapásból két kifogással is élt: (1) Büdös a növénytáp spray, (2) túl hideg a világítás fénye. :rolleyes: Persze a legnagyobb baj, hogy ez már ki tudja hányadik akvárium/növény/stb ami fokozatosan terjeszkedik.... :D
Sokunknál vannak ilyen sztorik.
Nálunk egy 30-as kockával indult - szigorúan csak a gyereknek - aztán finoman jött a többi, 45-ös akvárium, wabi, palu. Tervezek egy floráriumot, mert üres a komód teteje 😁 és most jött ez.
 
#wabi1 @15 nap

Miután beindítottam, próbáltam fokozatosan szellőztetni, de nem állítom, hogy mindig sikerült... Részben lefóliáztam, részben egy üveglap volt a tálon, így gyorsan és kíméletesen tudtam nyitni-zárni. Látszik, hogy a növények nagyrészt túlélték. A Ludwigia egy része (azok amelyek nem voltak gyökeresek) néhány nap után elég pocsékul nézett ki: megpenészedett a levele és száradásnak indult, de rögtön elkezdett hajtani is. A Ludwigia másik része viszont szinte azonnal megindult. A Hydrocotyle is rendeződött, kellett neki egy kis idő, amíg a gyökerek megindultak. Legjobban talán a Hygrophila vette az akadályt, elkezdett gyökeresedni és már hajt is. Az Utricularia kicsit kisimult, nekem már az is nagy szám, hogy nem pusztult ki két hét alatt, akváriumban ennyi idő alatt mindig eltűnt (bár ahogy látom az utóbbi 2 napban már nem olyan szép amióta egész nap nincs fent a takarás).

IMG_0955 (1).JPG
 
Közben kicseréltem a világítást is. Az indiáskor egy Inesa LED (6500K, 580 Lumen) volt a wabi felett, de találtam egy olyant ami sokkal erősebb és nagyobb szögben teríti a fényt. Homogénebb is... Ez egy 1000 lm-es, 10W-os, 6400K-es V-Tac izzó. Úgy látom jobb lesz.

IMG_0953 (1).JPGIMG_0952 (1).JPG
 
#wabi1 @15 nap

Miután beindítottam, próbáltam fokozatosan szellőztetni, de nem állítom, hogy mindig sikerült... Részben lefóliáztam, részben egy üveglap volt a tálon, így gyorsan és kíméletesen tudtam nyitni-zárni. Látszik, hogy a növények nagyrészt túlélték. A Ludwigia egy része (azok amelyek nem voltak gyökeresek) néhány nap után elég pocsékul nézett ki: megpenészedett a levele és száradásnak indult, de rögtön elkezdett hajtani is. A Ludwigia másik része viszont szinte azonnal megindult. A Hydrocotyle is rendeződött, kellett neki egy kis idő, amíg a gyökerek megindultak. Legjobban talán a Hygrophila vette az akadályt, elkezdett gyökeresedni és már hajt is. Az Utricularia kicsit kisimult, nekem már az is nagy szám, hogy nem pusztult ki két hét alatt, akváriumban ennyi idő alatt mindig eltűnt (bár ahogy látom az utóbbi 2 napban már nem olyan szép amióta egész nap nincs fent a takarás).

View attachment 88871
Igazán jól néz ki.
A növényeiddel nem lesz probléma, ezek mindent kibírnak.
UG igen, vele nem egyszerű az élet.
 
#wabi2 @15 nap

A Terra Base-el kapcsolatban azt hiszem nem jó ötlet volt ez az IKEA üveghenger, mert egyrészt nem sok teret ad a növényeknek a növekedésre, másrészt valami miatt állandóan párás az oldala. Ez mondjuk eléggé rontja az élményt. A világítás sem lesz így jó, azt hiszem, mert közvetlenül a hengerbe világít bele, és a növényeknek viszonylag kevéf fény jut. Ennek ellenére a Microsum élvezi, hozott egy bazi nagy hajtást, ami csúnya rajta, az még az akváriumi körülmények miatt van.
IMG_0951 (1).JPG


A Bolbitis viszont szenved, szerintem nem fog megmaradni. Valamilyen oknál fogva az akváriumban sem érezte jól magát, algásodott, pusztult, de ez a hely sem jó neki....
IMG_0950.JPG


Sajnos a Bucephalandra túl magasra lett tűzve, ezért nem érzi jól magát. Azt hiszem túl sok neki a fény...
IMG_0948 (1).JPG


Viszint ami nagyon jól érzi magát az a kicsi Anubias, két tő is felkerült a hengerre, mindkettő új leveleket hoz, pedig elvileg ez egy lassan növekvő faj.IMG_0947 (1).JPG



A képek nem adják vissza, de a moha is kezd magához térni, teljesen más szín és forma jön elő, mint víz alatt.
 
#wabi2 @15 nap

A Terra Base-el kapcsolatban azt hiszem nem jó ötlet volt ez az IKEA üveghenger, mert egyrészt nem sok teret ad a növényeknek a növekedésre, másrészt valami miatt állandóan párás az oldala. Ez mondjuk eléggé rontja az élményt. A világítás sem lesz így jó, azt hiszem, mert közvetlenül a hengerbe világít bele, és a növényeknek viszonylag kevéf fény jut. Ennek ellenére a Microsum élvezi, hozott egy bazi nagy hajtást, ami csúnya rajta, az még az akváriumi körülmények miatt van.
View attachment 88884


A Bolbitis viszont szenved, szerintem nem fog megmaradni. Valamilyen oknál fogva az akváriumban sem érezte jól magát, algásodott, pusztult, de ez a hely sem jó neki....
View attachment 88882


Sajnos a Bucephalandra túl magasra lett tűzve, ezért nem érzi jól magát. Azt hiszem túl sok neki a fény...
View attachment 88881


Viszint ami nagyon jól érzi magát az a kicsi Anubias, két tő is felkerült a hengerre, mindkettő új leveleket hoz, pedig elvileg ez egy lassan növekvő faj.View attachment 88883



A képek nem adják vissza, de a moha is kezd magához térni, teljesen más szín és forma jön elő, mint víz alatt.
Viszonylag zárt edényben a pára nekünk - látvány tekintetében - gond, de a növényeknek jó.
Világítást esetleg két lámpával megoldani?
A csúnya, haldokló leveleket vágd le.
Buce kerülhetne lejjebb, talán ott rendben lenne. Lehet, hogy a lámpa is jócskán melegíti.
 
#wabi1 @25 nap

Napról-napra szebb a wabi tál, a növények megindultak. Egyedül az Utricularia miatt aggódom egy kicsit, ott mintha valami gond lenne. Néha egy-egy foltnak más a színe, van hogy mintha valami bevonat is látszódik rajta. A szélein viszont mintha az is megindult volna. Lehet hogy az sem volt jó, hogy rettenetesen vastag rétegben került a talajra. A faágak nedvesen tartása nem egyszerű, ugyan rendszeresen permetezem, de többnyire csak az alsó rész marad nedvesen. Ott viszont nagyon jól érzik magukat a mohák, még spóratokot is növesztettek. Minden nap permetezem az egészet 2-3 alkalommal akvárium vízzel, és egyszer DOOA Wabi-Kusa Mist-el.

IMG_0971.JPG

IMG_0972.JPG

IMG_0973.JPG

IMG_0974.JPG

IMG_0969.JPG
 
Milyen szépen megmaradt az UG, az már nem semmi siker, kevesek kiváltsága vagy hozzárértése, meg persze szerencséje!👍
 
Back
Oldal tetejére