• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy szinttel feljebb

Boci911

Kertész szaki
Sziasztok!

Volt egyszer még régen egy Low-Tech Evolution | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community ami abszolút tanulóként működött. Voltak jobb és persze rosszabb időszakai. Sokat tanultam belőle, de még közel sem járok ahhoz, hogy azt mondjam magamnak, na igen ezt akartam. Ezért is gondoltam, hogy indítok ennek az akváriumnak is egy naplót, mert a Ti tanácsaitok és tapasztalataitok alapján sokat tanulhatok még.
A technika nem változott, az aljzatot lecseréltem sokkal jobbra még ha használt is. Kapott Co2-t is.

Akvárium: 80x35x45cm
Szűrés: Tetratec EX1200 (gyári szivacs és siporax) üveg poppy glass kifolyóval
CO2: 20kg Nagynyomású palack, GA-ból vett szett (üveg bubi számláló, ADA visszafolyásgátló, közepes diffúzor, Up Aqua nyomáscsökkentő szelep és mágnesszelep egyben)
Világítás: 3x24W Sunsun HSD 800c napi 9 órában
Aljzat: használt ADA Amazonia és Ista keverék. Némi ADA táptalaj.
Dekor: Bazalt kövek, red moor fa
Lakók: 21db Zöld neon, 3db Amano, Red cherry-k, Shakurák, sok Helena csiga, 2db Süncsiga
Növények: Monte Carlo, Hydrocotyle Tripartita Japan, Microsorum pteropus Narrow, Cryptocoryne parva, Najas guadalupensis, Rotala rotundifolia, Limnophila sessiliflora, Ceratopteris Thalictroides, Vesicularia Dubyana Christmas, Anubias Barteri v. Nana Petite
Indítás időpontja: 2015.07.18.

Képekben

IMG_3811.JPG


IMG_3812_2.jpg


IMG_3820_1.jpg


feltöltés után egy nappal:

IMG_3830_1.jpg


egy hét elteltével:

IMG_3844_1.jpg



Köszönöm, hogy benéztél! Kritikát, tanácsot szívesen fogadok! Savazz bátran! ;)
 
Sziasztok!

Tényleg kíváncsi vagyok a kritikákra, észrevételekre!
Pár kép még

3 és fél hetesen
IMG_3920_1.jpg


1 hónaposan nyírás után
IMG_3925_1.jpg


IMG_3871_1.jpg


jelenleg így állunk 2015.09.06 / 7 hetesen (takarítás, nyírás előtt)
IMG_4278_2.jpg


Egy hete kapott egy 4x39W-os quad lámpát, azóta 2x39W megy. Kapott egy üveg lily-t is a poppy helyett. Sajnos a Microsorum levelei elkezdtek algásodni. Hiába kezelem Carboval mindig visszajön, ezért döntöttem a lily melett hátha jobb lesz a flow. Máshol nem nagyon látok, vagy csak kevés van, a Microsorum levelei viszont durván néznek ki. Heti vízcsere kb.50% állott csapvízzel. Tápozás napi Green Aqua Macro, micro 4-4 nyomás. Nem tudom mi lehet a baj. Ma alaposan megnyírom, és egyúttal több vizet is cserélek. A Monte Carlo valamiért a bal oldalon "kikopott", vagy csak talán a Helena csigák túrták ki, fogalmam sincs. Középen és a jobb oldalon szépen bubizik is. Ott látszik is hogy terjeszkedik, és tömöttebb a gyep. Mikor érdemes megnyírnom?

Lenne értelme a világítást úgy ütemezni hogy 2 cső megy pár órát aztán egy kicsit mind a 4, és levezetésképp megint csak 2 cső? Mondjuk úgy napi 7órában? Szerintetek, hogy kéne?

Köszi, hogy végigolvastad! Bármilyen észrevételt, tanácsot, kritikát szívesen fogadok!
Szép napot!
 
"Lenne értelme a világítást úgy ütemezni hogy 2 cső megy pár órát aztán egy kicsit mind a 4, és levezetésképp megint csak 2 cső? Mondjuk úgy napi 7órában? Szerintetek, hogy kéne?"

Nekem a 4*24 W-os quad pont így megy... ;)
1.-2. neon indul majd 2 óra múlva bekapcsol a 3.-4. Közösen mennek 3 órát, majd az 1.-2. neon kikapcsol és a 3.-4. még üzemel 2 órát és az is kikapcs... :)
 
126 literre jól látom tényleg összesen 3 db Amano garnélával készültél? Gyakorlatilag nincsenek bent algaevők.
A fénnyel spórólsz pedig jobb oldalon pl a Hemianthus most is mintha fényhiánnyal küzdene, de előtered biztosan azért nem alakult még ki. Használd a 4 csövet ha már van CO2.
A microsorumok levélvégeiről kézzel szedd le a növény sarjakat.

A bal oldali előtér üres. A szűrőd kavarja az aljzatot és szépen ecsetes lesz tőle a dekorod és a lassabb növényeid is.

A fényt kapcsold rá, a szűrőt egy pict fogd vissza. És dobj be megfelelő számú algaevőt. Lehetőleg többfélét. Amano (+15db legalább), Otocinclus (5db), Neritina csiga (2), sziámi algaevő (2db)
 
126 literre jól látom tényleg összesen 3 db Amano garnélával készültél? Gyakorlatilag nincsenek bent algaevők.
A fénnyel spórólsz pedig jobb oldalon pl a Hemianthus most is mintha fényhiánnyal küzdene, de előtered biztosan azért nem alakult még ki. Használd a 4 csövet ha már van CO2.
A microsorumok levélvégeiről kézzel szedd le a növény sarjakat.

A bal oldali előtér üres. A szűrőd kavarja az aljzatot és szépen ecsetes lesz tőle a dekorod és a lassabb növényeid is.

A fényt kapcsold rá, a szűrőt egy pict fogd vissza. És dobj be megfelelő számú algaevőt. Lehetőleg többfélét. Amano (+15db legalább), Otocinclus (5db), Neritina csiga (2), sziámi algaevő (2db)

Köszönöm szépen! A fényt hány órába és hogyan szoktassam hozzá? Eddig 3x24W ment napi 9órában. A bal oldalon is Monte Carlo volt, oda visszaültetem. De mindenképp visszább veszem akkor a szűrőt, és beszerzem az algaevő csapatokat. Köszönöm!
 
Köszönöm szépen! A fényt hány órába és hogyan szoktassam hozzá? Eddig 3x24W ment napi 9órában. A bal oldalon is Monte Carlo volt, oda visszaültetem. De mindenképp visszább veszem akkor a szűrőt, és beszerzem az algaevő csapatokat. Köszönöm!

2x39W 7 órában
2x39W 2-3 órában valamikor a másik világítási időszak közepén.
 
Vagy összesen csak 7órát menjen?
Biztosra veszem, hogy Viktor erre gondolt, 9-10 óra világítás csak gyenge fénynél lenne indokolt. Neked a 4 csővel már több mint 1,2 W/l a fényed.

De ezt már magadtól is jól láttad:
Lenne értelme a világítást úgy ütemezni hogy 2 cső megy pár órát aztán egy kicsit mind a 4, és levezetésképp megint csak 2 cső? Mondjuk úgy napi 7órában?

Érdekelne, hogy az vajon miért van, hogy az indító világításod (>~70W) a hátteret is szépen bevilágította, a mostani azonos fénymennyiség viszont nem? A három fénycső hátrébb nyúlt, most meg a középső kettő világít a négyből? Vagy a dúsuló növények miatt? Meg amúgy is erősebbnek tűnik a fény a korábbi fotókon. Vagy ez csak a fotókon tűnik így?
szerk: érdekelne, hogy a poppyt miért cserélted? Gyenge volt a flow? (most meg erős? - 22-es csapdája :( )
 
Utoljára módosított:
Biztosra veszem, hogy Viktor erre gondolt, 9-10 óra világítás csak gyenge fénynél lenne indokolt. Neked a 4 csővel már több mint 1,2 W/l a fényed.
De ezt már magadtól is jól láttad:

Igazad van, biztos arra gondolt. Köszi! De nagyon nem szeretném elszúrni, és elbizonytalanodtam. Ezért is kérdeztem rá inkább. :)

Érdekelne, hogy az vajon miért van, hogy az indító világításod (>~70W) a hátteret is szépen bevilágította, a mostani azonos fénymennyiség viszont nem? A három fénycső hátrébb nyúlt, most meg a középső kettő világít a négyből? Vagy a dúsuló növények miatt? Meg amúgy is erősebbnek tűnik a fény a korábbi fotókon. Vagy ez csak a fotókon tűnik így?

Úgy fotóztam, hogy mind a 4 cső ment a fotózáskor. Nem tudom mitől lehet, tényleg elég szembetűnő a különbség. Az utolsó képen a mai állapotot már más beállításokkal fényképeztem, mint az előzőket. Próbálgattam manuálisan a gépet, és az utómunkához most photoshop-ot használtam, míg a korábbi képeket a telefonon egy snapseed nevű alkalmazással.

érdekelne, hogy a poppyt miért cserélted? Gyenge volt a flow?

Mióta megvan a Co2 azóta gyengének tűnt, de a végső elhatározást az hozta, hogy algásodnak a levelek. Azt olvastam az algás topicban, hogy az oka lehet a nem megfelelő flow is. A lilly nekem nem tűnik erősnek. Az algásodás már előtte volt, mert a lilly csak péntek óta van meg. Biztos ami biztos alapon azért vissza vetem kicsit a szűrőt. Nem bántam meg, hogy váltottam, mert a bubikat szépen elviszi a poppy-hoz képest.
 
Sziasztok!
Túl sok változás nem történt. Kicsit megnyírtam a Monte Carlo-t, és így pótoltam megint a bal oldalon lévő üres részt. A lily-t beljebb tettem, hogy ne kavarja ott a sarokban a frissen ültetett Monte Carlo-t. A szűrő még mindig kicsit vissza fojtva jár, a csövek már tiszták. ;) Az igazi hír, hogy bekerült 10db amano! :) Nagyon szépek, kisebbek-nagyobbak vegyesen. Beszoktatásnál biztosra mentem, előző nap CO2 kikapcs, másnap jöhetettek az új lakók. @szentgyo mondjuk rám hozta a szívbajt, de úgy érzem "szakszerűen" jártam el. Vagy 40 percet úsztak a vízen a zacsiba amiben elhoztam őket, 10 percenként adagoltam az akvárium vizet zacskóba. Közben leszívtam az akváriumból vagy 20 liter vizet. Erre azért volt szükség, mert @szentgyo mondta, hogy Taiwan-ból vannak és ha valami nem tetszik nekik akkor simán kimásznak. 3 napig így volt. Folyamatosan figyeltem őket, hogy látok-e valami rendellenest a viselkedésükben, de szerencsére szinte azonnal otthon érezték magukat. Azonnal nekiestek a munkának, pár nap alatt már látszott is az eredménye. Persze még mindig van mit enniük bőven. Ezúton is köszönöm szépen a tanácsot @viktorlantos ! A következő lakók az otok és sziámi algaevők lesznek. Csattintottam pár képet, hétvégén fel is teszem.
 
Szia,

örülök, hogy sikeresen belakták az új helyüket. Csak egy apró megjegyzés: nem azért hajlamosak az elején meglépni, ha nincs fedve az akvárium, mert Taiwanból vannak, hanem mert Amano garnélák...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére