• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy részletes összefoglaló (angol)

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Az angolul jól tudók talán hasznosnak találhatják a következő link tartalmát:

http://www.americanaquariumproducts.com/Aquarium_Lighting.html

A szerző összehasonlítja a különböző (kb a létező összes) fajta akvárium fölé alkalmazható
világítótest fajtát használhatóságuk, hasznosságuk és tulajdonságaik alapján. Emelett beszél
a kelvin tartományokról, lumen/watt-ról és arról is, hogy a watt/gallon(vagy)liter szabály
egyre elavultabbá válik a modern világítás típusok elterjedésével.

Ha tudtok angolul mindenképp jó olvasmány. Talán még a profik is találhatnak benne
számukra érdekes infót.
 
A magam részéről köszöntem a linket. Még akkor is, ha a nagy része reklám.

A kérdésem a következő:
Használja -e valamelyiktek a fenti linken található "égők" valamelyikét? Ha igen mi a tapasztalat?
Pl: Mi a vélemény a T2-es csövekről??

...aki holtig tanul.
 
jó papp said:
A magam részéről köszöntem a linket. Még akkor is, ha a nagy része reklám.
Nagyon szívesen, viszont ne haragudj, de nem értek egyet.
Ez egy picit OFF lesz, de muszáj tisztáznom valamit: A konkrét link amit postoltam nem reklám.
Más kérdés hogy az oldalon vannak linkek amik reklám szerűek de mondj olyan oldalt személyes
blogokon/oldalakon kívül ahol manapság nincs reklám :D Az oldal tartalma (ami legalább
7-10 oldal irománynak felel meg), szerintem túlnyomórészt igenis kifejezetten értékes, reklám
mentes infót tartalmaz, és mint te is kiemelted, felveti többek közt a T2-es csövek használatát
amiről ezen a fórumon még elég keveset olvashattunk.

De, hogy félre ne értsd, csak azért csinálok ebből nagy ügyet mert nem akarom, hogy a hozzászólásod
elijesszen másokat attol, hogy elolvassák a cikket és hogy a modokat bátorítsa arra, hogy reklám gyanúval
töröljék a linket. Remélem ezt nem veszed zokon.

ON
jó papp said:
Mi a vélemény a T2-es csövekről??
Na igen ez engem is érdekelne.
 
Hali!

A T2 csöveket én használtam.Bár itt a fórumon azt mondták, hogy nem lesz az jó...
Tökéletes volt.Ha kell, még az akvárium képét is berakom. :)
 
jojo said:
Tökéletes volt.Ha kell, még az akvárium képét is berakom. :)
Kérlek rakd ha nem gond, és aki paramétereket is írhatnál meg a csövek adatait,
mennyiségét is bepötyöghetnéd. Előre köszi!
 
Ne gondolj nagy dologra.

Ez egy 20 Wattos energiatakarékos izzó 1100 körüli lumennel és 6500 Kelvinnél.És ez T2-es.

Az akvárium meg 20 liter körüli volt.


 
Hát nem rossz. Azért érdekel a dolog mert egy nagyobb, 43 l-es nano indítását tervezem pár hónapon belül.
Ezek szerint 2 ilyen T2-es afölé igen jól szuperálna majd. Hol vetted? És milyen megoldással volt az aki fölött?

Egyébként az előtérben az glossostigma, vagy marsilea hirsuta?
 
Glosso.

Elég lenne a 2 db.Ha kell a pontos cím akkor pü-ben, de már több hiper meg szupermarkett is árul hasonlót.
Az alu csatornából eszkábált tető pont végigérte az akváriumot.
Ebben volt 1 L alakú vas, ami át volt fúrva és a foglalat erre volt rögzítve.De semmi extra minden E14 v. 27-es foglalatot így lehet rögzíteni.
 
schruz said:
De, hogy félre ne értsd, csak azért csinálok ebből nagy ügyet mert nem akarom, hogy a hozzászólásod
elijesszen másokat attol, hogy elolvassák a cikket és hogy a modokat bátorítsa arra, hogy reklám gyanúval
töröljék a linket. Remélem ezt nem veszed zokon.

Nem veszem zokon, sőt bocs. De az r betűvel kezdődő és eklámmmal végződő szavak (a modik megtévesztése miatt írtam így :D ) mögötti tartalom egy kicsit nagyon szkeptikusá tesznek. Pl vásároltam 11W-os energia takarékos égőt neves akvarisztikai gyártótól és meg kell mondanom a mínusz egy tartományban van.

A szándékom azonban hangsúlyozottan a tapasztalati vélemények begyűjtése a konklúzió levonása lett volna. Csodálkoztam is, hogy semmilyen bejegyzés sem érkezett az írásodhoz se pro se kontra. :eek: Valamelyik fórumtársunk írta, (nem pontosan idézem) hogy "energia igényünkkel" lassan mi leszünk felelősek az üvegházhatásért. Ez így persze önmagában nyilvánvalóan nem igaz. De, ha lakásomban minden lámpa energiatakarékos akkor miért ne lehetne az akvárium világítása is az :?: Persze ez lehet, hogy egy kicsit azért sántít, mert 300W-os a fűtésem és 28 fokos az aki hőmérséklete az aki nagysága és a diszkoszok miatt és még az egyébről (C02, szellőztetés, szűrők) nem is beszéltem. De próbálkozom - ha olvastad a világítás témakörben eddig írt hozzászólásaimat láthatod. Hiszem, hogy ez a jövő.

...aki holtig tanul

ui. Üdv a "fedélzeten" jojo. Ha dolgok jelenlegi állása szerint jelenleg egy kis szüntet tartasz :( legalább a fórumozókkal oszd meg széleskörű (egy cseppet sem középszerű :D ) tapasztalataidat.
 
Így kifejtve már értem mit akartál mondani. A reklámlinkekre meg nem kell
rákattintani... legalább is én így szűröm a szennyt :D Egyébként én sem vagyok
egy márka-fanatikus, én is csalódtam már neves gyártók termékeiben nem is csak
akvarisztika téren. De mivel kezdő akvakertész vagyok nem igazán merek még
nem akvarisztikai termékeket (főleg világítást) venni mert félek, hogy mellényúlok.
Nagyon örülök egyébként, hogy takarékoskodsz az energiával. Végre hazánkban is
terjed egy kis "nyugat bölcsessége" :D hehe
 
Back
Oldal tetejére