• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy pohár víz...

Akartam írni, hogy a kedély javító a csipeszeknél van, de látom rájöttél a megoldásra magad is :) Csipesz nélkül ültetni bátor dolog. ;)
 
Mit nekem csipesz: két bambusznyárs! :ROFLMAO:
Előtte 2-3 centis HM darabokkal gyakoroltam.
De hozzá kell tenni, a nagyon-nagyon-nagyon kicsi akvárium maximum harmadára ment parvula. Az egyetlen edény kb. háromnegyede elég volt első körben, holnap majd még keresek helyet a maradéknak.
 
Összes parvula a helyén... kivéve azokat, akik felúsznak. :)
A maradékot ma beletűzdelem a wabiba...
Küldjetek erőt az alábbi művelethez: kövek ki, kreatív játék a fákkal, mohaátparancsolás kövekről a fákra, fák vízbe, hínárköltöztetés balról jobbra, helyére hátrébb HM, rotala igazítás, felúszó növények visszakényszerítése az aljzatba.
:D
 
Máshol is hajlamos "áskálódásra" a betta? Addig bökdösi a frissen ültetett parvulát, amíg az el nem száll. Addig csinálja, míg a sarokba nem állítom!!! :jimlad:
A nagy lélegzetvételű "kertrendezés" a mai napon elmaradt. :(
Valaki megcsinálhatná csendben reggelre...
 
1W/liter. Ami, ha jól sejtem baromi sok CO2 nélkül. Azt tapasztaltam, hogyha 8 óra alatt maradok, akkor nincs (nagy) gond. 7 alatt minden szuper. Vagy ez is sok? Valahol pedig van egy képlet wattokkal, órákkal, literekkel... Közben megkerestem, 6,9 órát kellene világítanom. Ezek szerint lehet hinni a képletnek. :D
 
Jó az irány! Én is 7 óránál tapasztaltam a legoptimálisabb állapotot hasonlóan 1W/l-nél CO2 nélkül.
Esetleg még a lámpa magasságával tudsz játszani ha a lámpád erre alkalmas.
 
Jogos. Állítható asztali lámpába csavart 6500 kelvines izzót tudom állítani. Köszi.
Akkor belövöm azt 6.9-7 órát! :ninja:
 
Jelentem, az RC-k eltűntek az akváriumból. Délután jobban átmatattam az akit és már csak egyet találtam. Most, este már ő sincs meg. Nem változott semmi, ötletem sincs, mit történt. Egy kiugrót találtam, de többi nem tudom, hova teleportált. Vagy a betta jött rá, hogyan szedheti ki őket a páncéljukból???
 
Egy RC előkerült van vagy 2 centis. Hal koma lebukott. Úgy megkergette, hogy csak épphogy nem ugrott ki a szárazra. Így már értem a többiek halálugrását. :rage:
 

kettő by von_dorlat, on Flickr

egy by von_dorlat, on Flickr


5. Hogy tudnám elbújtatni azt a fűtőt?


Előre is köszönöm.

Lehet nem jó, de én megpróbálkoznék egy szúnyoghálóból készített félcsővel, melyet úgy próbálnék kialakítani, hogy a fűtőnél 0,5 cm el legyen nagyobb sugarú, azzal takarnám el a fűtőt, és hogy természetesebbnek hasson mohával vonnám be az egészet. Így talán egy minimális sövényed, vagy mohás sziklafalad lenne. Ha még variálni akarnám, 1-2 bakopát beszuszakolnék az üveg és a fűtőszál közé (tapasztalatból írom, simán bírja a növény), így lenne 1-2 fácskád is a mohás falad tetején. Persze ez csak egy elvetemült képzelgés tőlem. A szűrőt pedig megpróbálnám vízterelésre is használni a "csőben".
 
Jelentem, az RC-k eltűntek az akváriumból. Délután jobban átmatattam az akit és már csak egyet találtam. Most, este már ő sincs meg. Nem változott semmi, ötletem sincs, mit történt. Egy kiugrót találtam, de többi nem tudom, hova teleportált. Vagy a betta jött rá, hogyan szedheti ki őket a páncéljukból???

Csak idő kérdése volt, hogy rájött a Bettád, hogy ő ragadozó:hungry: és különben is nagyon szűk neki a tank:drowning: . Így egyedül is legalább 50 literbe kéne tenni.
Valami 2cm-es nano hal jobban is mutatna a berendezéshez. Most olyan a hatás, mintha én tennék itthon a 100-asba egy 1kg-os pontyot.
Ha rászánod magad és kinézel valamit akkor tudok vinni a GA-ból neked :)
 
Sajnos mindhárom megállapítás igaz. :(
Itt találod a tervet a nagyobb akváriumra. 60-64 liter, bele innen a hal, és 3-4 törpe szívóharcsa.
Azt nem tudom, hogy kapjon-e majd maga mellé 2 nőstényt a betta. Nem akarom azt is egyből zsúfolni, de azt is olvastam, hogy úgy jobban érzi magát...

Ebbe az akiba majd garnélákat költöztetnék, de már a ragadozó lakótárs nélkül.
 
Igen, jut eszembe azt a tervet láttam:) csak hát azok a fránya anyagiak:rage: én is 100-ig számoltam anno a nagyot és még csak ezután lesz high techesítve.:rolleyes:
A kicsi már 110-120 körül lehet, de már tudom mire költöm a következő 100-at:D
 
Back
Oldal tetejére