• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy nagyköves kisakvárium

Formás köveket sikerült vásárolni de sajnos kicsit nagyok ehhez az akváriumhoz és eléggé behatárolják a lehetőségeket. A klasszikus háromszög elrendezésen kívül semmit nem tudtam kihozni belőlük. Egy 60-ashoz talán jobban passzolnának, de most már mindegy.

Bármilyen javaslatot, ötletet szívesen fogadok és köszönök előre is, mert javítani biztos lehet, de túl sok mozgástér nincs.
Amint végleges az elrendezés, a scape kiegészül még némi powder-rel és Dennerle Baikal 10-30-as kaviccsal.

A kép egyelőre csak telefonos de később lesz kamerás is.
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    339.1 KB · Megtekintések: 135
Akkor egy-egy ilyen tenyérnyi “gyepszőnyeget” máris foglalok! Ez valami őrült király!:love:
Nálam 50 év alatt sem lenne ilyen. Stipi-stopi, jegyezz elő rájuk, légyszi!🙏
 
Feltöltés utáni 3. nap, eddig kicsit opálos volt a víz, vélhetően a használt talaj miatt. Még variálok az elrendezéssel, pl. hasadékban az anubias nem az igazi. A globe helyett majd lily lesz, amint kicsit megkötnek a növények. Jobb lenne apróbb buce is, de nagy előnye, hogy volt itthon :)
A kavics is nagyon "steril" ez majd gondolom idővel alakul. Minden építő kritika jöhet!
 

Attachments

  • 4.JPG
    4.JPG
    282 KB · Megtekintések: 73
Pofás lett, pár gondolat;
1. Teljesen fel van töltve? Tök jó lenne ha a legfeljebb lévő fő szikla csúcsa nem érne ki a vízből. Bár tudsz pakolászni a tetejére akkor wabit idővel.
2: Nagyon nagy az a diffi oda, vonzza az ember szemét el magáról az akváriumról.
3: Picit sok a technika, és a hátsó kő vonulatba belezavar ez a sok minden, én a bal oldalra tenném a befolyó-kifolyó párost, sőt a simmert és a DC-t is oda nyomorítanám valahogy. A legjobb az lenne ha semmi se lenne a hátsó üvegen.
4: A kavics foltok nélkül is el tudnám képzelni csak homogén gyeppel körben, de végül is miért ne.
 
Pofás lett, pár gondolat;
1. Teljesen fel van töltve? Tök jó lenne ha a legfeljebb lévő fő szikla csúcsa nem érne ki a vízből. Bár tudsz pakolászni a tetejére akkor wabit idővel.
Nem, hiányzott 1 centi de majd kicsit megpróbálom lejjebb tornászni azt a követ, csak talaj van alatta.
2: Nagyon nagy az a diffi oda, vonzza az ember szemét el magáról az akváriumról.
Nem fogod kitalálni, ez volt itthon :) Majd veszek egy nano-ba való lily-t és azzal együtt egy ennek a Doaqua típusnak egy kisebb változatát, mert amúgy tetszik.
3: Picit sok a technika, és a hátsó kő vonulatba belezavar ez a sok minden, én a bal oldalra tenném a befolyó-kifolyó párost, sőt a simmert és a DC-t is oda nyomorítanám valahogy. A legjobb az lenne ha semmi se lenne a hátsó üvegen.
A lily majd balra kerül, szemben a diffúzorral, csak féltem, hogy felkavarná a frissen ültetett részeket. Illetve otrombán nagy is, belóg kb. az akvárium 1/3-ig. Az indikátor CO2 belövése miatt került oda, még tekergetek oda-vissza és itt jól látszik. Amint beállt, elteszem balra a skimmer elé. Most a skimmer sem kavarja az aljzatot, pont egy sziklára fúj.
4: A kavics foltok nélkül is el tudnám képzelni csak homogén gyeppel körben, de végül is miért ne.


Köszi az észrevételeket! Kommentek a tiédben. Arra nincs ötleted, a kezdő hsz-t lehet-e szerkeszteni? Mintha másoknál láttam volna. Oda írnám össze, mi van eddig benne.
 
Admin, vagy Mod tudja Neked szerkeszteni a legelső HSZ-t írd meg Nekik mit kell. Király lesz az akvárium. Ha lesz felesleges, akkor növényre majd én is vevő lennék :)
 
Back
Oldal tetejére