• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy másfajta tápozás

Status
Not open for further replies.
Ezért irtam a festékkeveréses hasonlatot, de lehet hogy jobb kellene mert olyan kellene ami érthető ha nyomtatásba kerül
 
Jo lenne latni hogy milyen magas energiaigenyu setupokon probaltad. Mert a feltett akvarium akar tapozas nelkul is ugyanilyen lett volna egy taptalajjal.
 
Az hogy ki mennyit önt ki a lefolyóba az szerintem ugyan annyi ha ugyan azt a koncentrációt, és vízcsere időt valamint mennyiséget tartjuk
https://dl.dropbox.com/u/101730752/akvárium/diaagramm.png
 
Az hogy ki mennyit önt ki a lefolyóba az szerintem ugyan annyi ha ugyan azt a koncentrációt, és vízcsere időt valamint mennyiséget tartjuk [/quote]

Nem , vedd már észre hogy a grafikonon 0 % os tápcc.-ú oldattal csrél vizet -nálam meg a mediánértékessel-óriási különbség
 
Óriási tévedés , itt az pont, hogy stabilizálja a medián értéket
Igen bocs rosszul fogalmaztam. Tehát vízcsere után kiveszed a tápod felét majd rögtön pótlod is a kívánt értékre (te azonnal kapsz max értéket, mi egy hét alatt). De a kidobott tápod ugyan annyi.
Ezt akartam megfogalmazni csak nem így sikerült.

Ami jobban érdekel az a tápod összetétele, alapanyagai.
 
Későre jár :
Minden további (kulturált) kérdésre is készségesen válaszolok de örülök h voltak kérdések- mert így az derül ki h nem eléggé közérthetően írtam le.
Sziasztok
 
Igen bocs rosszul fogalmaztam. Tehát vízcsere után kiveszed a tápod felét majd rögtön pótlod is a kívánt értékre (te azonnal kapsz max értéket, mi egy hét alatt). De a kidobott tápod ugyan annyi. Ezt akartam megfogalmazni csak nem így sikerült.

mai utolsó kérdés:


Ha hetente vízcserélnék akkor valóban ez lenne a szitu de erre volt -a csak 4. pontot ismételd verzió í pl heti 25% mediánértékes cserevíz.
Az EI nél a nagy ingadozás miatt van szükség heti v. 2 heti nagy cserékre egyszerűen muszáj mert különben nem működik megfelelően esetleg túltelítés lesz ami sokkal rizikósabb mint a hiány.
Nálam nem kell mert szintentartás zajlik- nem pedig napi nyomok 3ml -t mint egy robot... aztán csere.

Ami jobban érdekel az a tápod összetétele, alapanyagai.
Mint minden tápsó ált. kso4/mgso4/ esetleg kevés kno3 /foszfát soha!! +nyomelem és kelátor (az utóbbiakatt volt h. elhagytam mert pl marhaszíves mixet v. szúnyogot kaptak az akkori diszkoszok u.hogy minden csak nyomelemhiány nem alakulhatott ki heti 1levél szúnyogtól....
Remélem kielégített a válasz
 
o lenne latni hogy milyen magas energiaigenyu setupokon probaltad. Mert a feltett akvarium akar tapozas nelkul is ugyanilyen lett volna egy taptalajjal.
egy gyors:

-soha nem használtam táptalajt nem is fogok -a miérteket nem most tárgyalnám meg.

- A setupok mint mondtam változóak voltak az energiaigény mit jelent?? fényt.

A legdurvább fényt egy keleti fekvésű panoráma ablakkal 3 m-e frontálisan lévő akvárium kapta ilyen fényt szinte lehetetlen mesterségesen összehozni érdekes h megfelelő co2 mellett irtózatos volt a növényszaporulat a hortenziát hetente de szinte felébe kellett nyírni (52cm aki) Mesterséges fénynél azért ez 3-4 szer ennyi idő volt...
 
egy gyors:

-soha nem használtam táptalajt nem is fogok -a miérteket nem most tárgyalnám meg.

- A setupok mint mondtam változóak voltak az energiaigény mit jelent?? fényt.

A legdurvább fényt egy keleti fekvésű panoráma ablakkal 3 m-e frontálisan lévő akvárium kapta ilyen fényt szinte lehetetlen mesterségesen összehozni érdekes h megfelelő co2 mellett irtózatos volt a növényszaporulat a hortenziát hetente de szinte felébe kellett nyírni (52cm aki) Mesterséges fénynél azért ez 3-4 szer ennyi idő volt...

Ezt a részét érzem bizonytalannak nálad.

Nem látszik, hogy tartósan többféle körülmény között neveltél volna ilyen túlpörgetett akváriumokat. Így az elméleted vagy gyakorlati tapasztalatod inkább általános növényes vagy növényes halas akváriumokra korlátozódhat. Nekem egy ilyen kép körvonalazódik abból amit írtál.

Márpedig az EI kifejezetten erre a körülményre született. Szoktuk mondani a wattperliter szabályt CO2 stb amit hivhatunk akárhogy, a lényege ugyanaz. Olyan ütemben fejlődnek a növények, hogy bármilyen tápozási problémára azonnali vagy néhány napon belüli reakció születik. A komolyabb problémákat ugyan később látod majd, de ilyen fejlődési ütemnél nagyon nem beszélhetünk tápanyag felhalmozódásról. Ezért az EI ellen érvelők általában mindig elbuknak. A probléma a tápanyag hiányból van, sosem a túltápozásból.

A napfényes példát nem hoznám fel, mert egy kontrolálatlan környezet, amiben ha tartósan fennál ez az extrém napfényes állapot, nem lehet egyensúlyt tartani.

Ha van a fenti kategóriába sorolható akváriumod bedobhatnád. Akkor is ha kísérleti project volt nem kifejezetten aquascape. Legalább kielemezzük és látjuk milyen növényekről is beszélgetünk és azok milyen formában vannak.
 
gyakorlati tapasztalatod inkább általános növényes vagy növényes halas akváriumokra korlátozódhat. Nekem egy ilyen kép körvonalazódik abból amit írtál.

Csak növényes akvárium nem volt valóban. az elmult 20 evben par kombit azert kiprobaltam az ablak melletti egy ilyen volt.

Amugy te tanultal növényélettant v szervezettant? és milyen szinten ? tényleg nagyon kiváncsi vagyok

mert

A probléma a tápanyag hiányból van, sosem a túltápozásból.

a fő probléma általában nem ebből szokott lenni hanem a fénylégzésből
 
  • Like
Reactions: dz1
Annyit tudok,hogy ez a folyamat a kloroplasztiszban illetve mitokondriumban(+perixoszóma) játszódik le, ergo ez a "reakció" nem a növény és környezete között zajlik hanem magában a növényben?
 
Mert ha ez növény és környezete között történne akkor teljesen felesleges lenne (nyílván) a CO2 beoldása a vízbe, inkább O2-t kellene beoldani. De biztos sokak számára egyértelmű,hogy ez milyen, csak én értetlenkedek itt.
 
Helló Lipo
Távol álljon tőlem,hogy beálljak a mardosó falka:) sorába,de én mint általános kertész felhasználó több meggyöző fotót kellene látnom,hogy meggyőzz.Még az is szimpi lehet,hogy máshogy közelíted meg a tápozás témát,de nálam még Viktor felé billen a mérleg.Nem vonom kétségbe hozzá értésed,de számomra erősen doninál a háttér munkásság.:)
 
Üdv Kertészek!

Csak, hogy ne repkedjenek olyan alacsonyan a növényélettani szakkifejezések. ;) Én sem csekkoltam rögtön, hogy mi a helyzet. ;) Szárazföldi növényeknél kimutatható a jelenség megléte.

8518330062_ae0b7c6fed.jpg



Folyamata:

8517215341_569cd8835a_z.jpg


:bookworm::geek:

Üdv: Robi
 
Így már más, én is nagyot néztem, ezek szerint vízinövényekben nem játszódnak le ilyen reakciók? :)
 
Btw lassan el kéne különíteni,hogy ki akvakertész és ki kertész+ akvakertész :D :D (én kertészmérnöknek készülgetek)
 
OFF: Ez a fénylégzés nekem totálisan az elképzelt világképem ellen megy. O2 felvétele és CO2 leadás fény jelenlétében... Ezt valaki elmagyarázná nekem, nagyon érdekelne?
Nem lehet,hogy fénylégzés alatt a fény hasznosítást kell érteni?:)O2felvétele és a Co2 leadása fény jelenlétében?nem fordítva?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére