• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy másfajta tápozás

Status
Not open for further replies.
Kérnék szépen egy szalonképes kulturáltan megfogalmazott kérdést ami nem személyeskedő esetleg sértegető jellegű és valóban- valamilyen homályos részlet esetleg nem ok-okozati összefüggésben levő dologra irányul
- és sorban nagyon szívesen megválaszolom

Tényleg nagyon kulturáltak voltak a kérdéseim fent. Konkrétumokra vagyok kíváncsi.
Ha személyes kérdésnek érezted a "hozzáértésre" irányuló kérdésemet, távol áll tőlem.
De nem láttunk bemutatkozót így egy nick nevet látunk csak. Leírhatnád milyen hozzáértésre gondolsz.
Ezen a tudományos területen dolgozol? Vagy olyan sok akváriumon kísérleteztél? Hogy kell elképzelni ezt a hozzáértést, amivel itt legtöbben sosem hencegünk ;)

Szerintem leírtad az elméleted, de ez a gyakorlatba átültetve akkor lenne magyarázható ha alá tudnád támasztani megfelelően.
Szerintem a többiek is ezt hiányolják és én is.
 
Én sokáig valami olyasmit próbáltam, mint amit te is leírtál, csak én konkrétan mértem a nitrátot, és ahhoz igazítottam az adagolást. Hiába tartottam stabilan a 10 mg/litert, a növényeimnek mindenféle egzotikus hiánytünete lett, pedig árnyéktűrő volt mind, és közepes fényerőhöz papíron bőven elég ennyi tápanyag.


Igyekszem úriemberként megválaszolni.
Amennyiben a nitrát és /vagy foszfát van hiányban a rendszerben- az összes többi pedig túlsúlyban

(miután tápsóról van szó és nem egyes sókról)-minimumtörvény szerint sem lehet más hiánytüneted mint nitrát v foszfáthiány (ezt és a foszfátot célszerű limitáló tápanyagnak venni algaképző hatásaik miatt meg
mint írtad ezek az anyagok amugy is képződnek a vízben) - a képződési ütemüknek megfelelően fog fogyni az összes többi ion a rendszerből.

Ha esetleg valamit félreérthetőnek írtam vagy nem értesz egyet vele -kérlek azt is ird oda.
 
Ha személyes kérdésnek érezted a "hozzáértésre" irányuló kérdésemet, távol áll tőlem. De nem láttunk bemutatkozót így egy nick nevet látunk csak. Leírhatnád milyen hozzáértésre gondolsz.

Egyetemi háttér növ.szervtan,növ élettan,analitikai, szervetlen, kémia bikém stb szigorlatok

Vizsgáztatsz v mi?
 
Egyetemi háttér növ.szervtan,növ élettan,analitikai, szervetlen, kémia bikém stb szigorlatok

Vizsgáztatsz v mi?

Nézd, te írtad. Gondoltam megkérdezem mi alapján írod. Most ezt a részét már legalább tudjuk. Így hencegned sem kell vele a jövőben ;)
 
Igazából nagy különbséget nem vélek felfedezni míg EInél egy hét alatt megy fel maxra a koncentráció addig nálad már csere után ott van

Ez a következő kérdés:
Ez nem így van mert az EI módszernél egy hét alatt nem maxra megy, hanem annak közel a duplájára megy fel a koncentráció a különbözet pedig szemétbe megy
(heti gyakoriságú vízcserénél az egyensúly beállás ugy emlékszem a 3-4 nap körüli elért koncentrációnakmegfelelő)

Nálam ez vízcseréknél is mindig a medián érté körül lesz de messze nem kétszeres lesz a koncentrációingadozás

Ha vmi nem érthető igyekszem tisztázni
 
Ne kezdjünk el megint személyeskedésbe menni, mert ezt a topikot is be kell csukonom akkor.

Lipo-t is megintettem korábban hasonló dolog miatt. De ha rá szólunk, mi is ehhez tartsuk magunkat.
Köszi a megértést mindenkitől. Személyes vagy sértő jellegű bejegyzéseket törölni fogjuk.
 
Ez attól függ hogy van a tápod keverve vagy mennyit adagolsz. Nálam a max pl nitrátból egy hét alatt 30-33ppm ha semmit nem vesznek fel a növények ez közel sem a duplája.

igen valóban 3-4 nap a felfutási ideje amíg a határokon belül esik, de ez csak tápozatlan új akinál van. utánna vízcserénél a max koncentráció kb középtájra esik vissza
 
Minden további kulturált formában feltett kérdésre szívesen válaszolok de csak egyesével sorban tudok rájuk válaszolni.
 
1. Milyen akváriumokon próbáltad?
2. Milyen összehasonlító teszteket végeztél más tápokkal?
3. Milyen elérhető mérési eredményeid vannak?
4. Hol lehet megnézni az akváriumokat amiket ezzel a módszerrel tápoztál?

Ne haragudj, hogy nem bontottam szét. Ráér válaszolni ha lesz időd csak gondoltam bedobom emlékeztőnek.
 
Milyen a tápod összetétele?

Egyébként egy csomó kérdés felmerült már de te mindig a sértést vetted le belőle. Azokra is kérnénk a választ
köszi
 
igen valóban 3-4 nap a felfutási ideje amíg a határokon belül esik, de ez csak tápozatlan új akinál van. utánna vízcserénél a max koncentráció kb középtájra esik vissza

Hát pont ez az amiért sántít a rendszer : a középtáj és maximum közti különbözet ez megyszemétbe

Ezt nálam folyamatosan tartjuk
 
1. Milyen akváriumokon próbáltad? 2. Milyen összehasonlító teszteket végeztél más tápokkal? 3. Milyen elérhető mérési eredményeid vannak? 4. Hol lehet megnézni az akváriumokat amiket ezzel a módszerrel tápoztál?


1. 140, 160, 300 as medencék
2. 97 óta kipróbáltam pár tápot( akkor kevertem) az első sajátot :a Krib en a Tropica készítője felrakta a sajátját meg volt SC -sis ezek voltak az alapok előtte gyáriak voltak.(amugy a tápok nagyon hasonlóak azt te is tudhatod a legfőbb különbség h nitrát,foszfátmentes -e v megresszkírozzák beletenni és mennyit mernek .
(Amugy kevesen tudják h vizben nem a nitrát megy hanem az ammónium a no1 csak ha ez nincs már akkor vesz fel nitrátot...)
3.Fotósorozataim vannak még valahol -sokfélét löttyöt kipróbáltam persze volt ami nem vált be igazán és menetközben derült ki h nem jó -egyébként sokszor a túl erős kelátkötés a gond egyszerűen nem disszociál le elég mértékben a fémion (pl vas 99% ban kötött réz meg gyakorlatilag 0) Edta származékok- bármennyire fura de sokszor a legjobb eredmények egyszerű borkősav v. tartarát kelátosakvoltak csak.

4.Egy sorozatot már ma feltettem low-tech topik ban meg lehet nézni h circa 3 honap alatt mennyit nőttek. persze vannak más sorozatok is de hasonló a növekedési ütem csak más növénnyekkel

Remélem elég kimerítő választ adtam
 
Amugy kevesen tudják h vizben nem a nitrát megy hanem az ammónium a no1 csak ha ez nincs már akkor vesz fel nitrátot...
Amúgy ezt tudják páran csak az ammónium az algák miatt kockázatos N pedig ugye kell, tehát valami alternatíva lett helyette
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére