• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy kis fórum statisztika

Ok szóval kicsit utána járva. Kétféle megoldás létezik. Sajnos már csak az egyiket fejlesztik.

A UKAPS-en egy régi megoldás fut ami már nem támogatott. Ami szimpatikus benne az a jobb oldali kattintható oldalsáv.
A hátránya, hogy mindenkinek egyenként kellene bejelölnie magát a térképen kézzel! Ezt a részét nem látom hatékonynak.

A másik megoldás egy google geoip szerű dolog.
MopedMap - 800gs.de - Das BMW-GS Forum
tmp - 800gs.de - Das BMW-GS Forum
Ennek az az előnye, hogy automatikusan bejelöl mindenkit akinek a profiljába be van írva a város.
Folyamatosan fejlesztik így egy ideigbiztosan használható lenne.

Valószínű az utóbbi az egyetlen járható út jelenleg
 
Nem is tudtam, hogy Paks Vietnámban, Felvidék meg a 20. kerületben van. :)
 
Sziasztok!

Érdekesség:
Akinek van szerkesztve avatar képe az akkor is rendszeresebben látogatja a fórumot, hogyha egyébként nincs sok hozzászólása.
Pl. a mai születésnaposoknak mindegyiküknek van "képe" és egy kivételével a közelmúltban nézték az oldalt.

A.ttila
 
Fogalmam sincs, hogy ide kellett volna-e tenni vagy sem, de jobb helyet nem találtam neki hirtelen.
Coller naplójában indult egy beszélgetés, hogy mostanában mennyien nézik vagy nem nézik a fórumot. Ekkor tekertem le az épp online lévő tagok listájára. Valaki magyarázza el nekem mi ez a rengeteg épp fórumot vizsgáló robot? Ha google lenne javarészt azt gondolnám hogy a google keresőcsápjai fésülik épp át a netet keresések eredményeit kutatva (de lehet tevednék), viszont elsöprő többsegben Bing-et látni. Szóval valaki hozzáértő magyarázza el a magamfajta laikusnak ki ez a sok fórumot olvasó Bing robot?

Screenshot_2022-11-09-14-49-05-780_org.mozilla.firefox.jpg
 
Fogalmam sincs, hogy ide kellett volna-e tenni vagy sem, de jobb helyet nem találtam neki hirtelen.
Coller naplójában indult egy beszélgetés, hogy mostanában mennyien nézik vagy nem nézik a fórumot. Ekkor tekertem le az épp online lévő tagok listájára. Valaki magyarázza el nekem mi ez a rengeteg épp fórumot vizsgáló robot? Ha google lenne javarészt azt gondolnám hogy a google keresőcsápjai fésülik épp át a netet keresések eredményeit kutatva (de lehet tevednék), viszont elsöprő többsegben Bing-et látni. Szóval valaki hozzáértő magyarázza el a magamfajta laikusnak ki ez a sok fórumot olvasó Bing robot?

View attachment 170890
Erre bizony én is kíváncsi lennék. @viktorlantos ?
 
Erre bizony én is kíváncsi lennék. @viktorlantos ?

Bing az egy kereső, mint a google (csak az MS tulajdonában van). Lehet ezzel új dolgot mondtam valakinek.
A lényeg, hogy 60 ismert bot engedélyezve van a fórumon. A többiek nem.
Ezek a botok rendszeresen szemlézik a fórumot.

1668004709458.png

A bot traffic nem számít bele az aktivitásról szóló posztomba/grafikába, amiről korábban írtam.
 
Bing az egy kereső, mint a google (csak az MS tulajdonában van). Lehet ezzel új dolgot mondtam valakinek.
A lényeg, hogy 60 ismert bot engedélyezve van a fórumon. A többiek nem.
Ezek a botok rendszeresen szemlézik a fórumot.

View attachment 170891

A bot traffic nem számít bele az aktivitásról szóló posztomba/grafikába, amiről korábban írtam.
A Binget ismerem. Lehet rosszul fogalmaztam, az volt fura, hogy 10 Bing robotra jutott a listában 1 google. Tehát nem a piaci részesedésük megoszlásában látni őket itt. Laikusként azt gondolnám, hogy 10 google robotra jutna 1 Bing.
 
A Binget ismerem. Lehet rosszul fogalmaztam, az volt fura, hogy 10 Bing robotra jutott a listában 1 google. Tehát nem a piaci részesedésük megoszlásában látni őket itt. Laikusként azt gondolnám, hogy 10 google robotra jutna 1 Bing.

Ez max a robotok eltérő viselkedéséből lehet. Az hogy ki mikor küldi a botokat és milyen vehemenciával tök eltérő.
Pl Afref botunk 2 nap alatt scannel le 10+ ezer oldalt a fórumon jellemzően a hét vége előtt 1-2 nappal. A többi napokon nem melózik itt :D
 
A Binget ismerem. Lehet rosszul fogalmaztam, az volt fura, hogy 10 Bing robotra jutott a listában 1 google. Tehát nem a piaci részesedésük megoszlásában látni őket itt. Laikusként azt gondolnám, hogy 10 google robotra jutna 1 Bing.
Ez csak annyi, hogy több szálon dolgozik.
Kis site-okon a keresők mivel nem találtak változást az előző kereséshez képest, elnapolják a gyakori látogatást. Ha olyan site-ra akadnak, ami csak egy általános info site egy cégről, ami sosem változik, akkor 2-4 hetente járnak csak arra, mert 2 indexelés között nincs különbség. Nem fordít rá erőforrást.

Ahol naponta változik sokszor, oda több szálon esetleg több szerverről is indít indexelést.

Az oldal látogatásban csak az utolsó fél-1 órát látod. Bing épp akkor indított keresést. Lehet ha este vissza jössz épp más lesz soron. Le se akarja terhelni ezt az oldalt, nehogy kibannolják, tehát sokáig tart a folyamat, lehet egy óráig is eldolgozgat.

Valamint az, hogy a google a kedveltebb kereső, mert esetleg a keresőmotorját úgy érzik az emberek, hogy jobb találati eredményt ad, az nem jelenti azt, hogy a bing ne nézne gyakrabban a site-okra. Hisz próbál jobb lenni valamiben mint a google. A kettőnek nincs köze egymáshoz.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére