• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Egy csipet Borneo

Van valami friss infód a békás lakról? Ezt nem" sintérkeded", mint az ovis, meg másoknál telepített akváriumaid?
 
Sziasztok!

Van valami friss infód a békás lakról? Ezt nem" sintérkeded", mint az ovis, meg másoknál telepített akváriumaid?
Az elmúlt évek történései: a növények igazi dzsungellé nőttek, a broméliáknak nem igazán tetszett a hely, így átadták magukat az enyészetnek, a bambuszok lassan elkorhadtak a magas páratartalom miatt. Majd tavaly mindkét béka pár hónapos különbséggel elpusztult, rendszertelenné vált a spriccelés-öntözés, és végül kihunyt a lámpa is, megadva a kegyelemdöfést (erről csak pár hónap múlva értesültem).

Nemrég megcsináltam a lámpát (egy csőcsere elég volt + 1 klipsz).
Teljes renováláson esett át a belső tér (6 óra munkával). Fsb-vel új réteg kókuszrostot ragasztottam fel, kerültek bele új növények és mohák.


_SAM5580.jpg _SAM5581.JPG _SAM5582.JPG

Azóta még egy cserép Ficus pumilla variáns került (a fehér foltos levelű) az üres lyukakba és a két hátsó szélére.

Ausztrál levelibékák fogják lakni amikorra beérik.

Folyt. köv.

A.ttila
 
Sziasztok!

Egy baleset következtében ismét újrázni kellett.
Tisztítószer került az ozmóvizes spricnibe.
Majdnem az összes növény oda lett.
Pálma földet tettem alulra, orchidea talajt a tetejére.
A megmaradt növényeket visszaültettem és kiegészítettem őket három új szerzeménnyel.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére