• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egeria Densa

AQViktor

Kertész szaki
Család: Hydrocharitaceae
Származási hely: Világszerte
Magasság: 40-100 cm
Szélesség: 3-5 cm
Fényigény: közepes-nagyon magas
Hőmérséklet: 10-26 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-nagyon kemény
pH tolerancia: 5-10
Növekedési ütem: nagyon gyors
Igény: alacsony

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok ennek a növénynek a nyírhatóságáról?
 
AQViktor said:
Család: Hydrocharitaceae
Származási hely: Világszerte
Magasság: 40-100 cm
Szélesség: 3-5 cm
Fényigény: közepes-nagyon magas
Hőmérséklet: 10-26 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-nagyon kemény
pH tolerancia: 5-10
Növekedési ütem: nagyon gyors
Igény: alacsony

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok ennek a növénynek a nyírhatóságáról?


Egy régebbi akvámba tartottam, nyírhatod nyugodtan, arra figyelj ahol elvágod, szerteágazó hajtásokat hoz, lehet bokrosítani rendesen, de ha szálakba akarod hagyni, tőbe nyisszantsd, és a levágott szálakat ültesd újra. Hamar gyökeret ereszt, gyorsan nő hálás kis növény és mutatós is. Az a hír járja róla, a cianobaktérium ellen hatásos, antibiotikumot termel-ha jól emlékszem.
 
Köszi a választ!

Nálam nagyon jól érzi magát ezért akarok belőle egy egész nagy bokrot, remélem sikerül:)
 
Sziasztok!
Próbálom a hátteret besűrűsíteni ezzel a növénnyel, de nem nagyon akar sikerülni. A hazahozott szálak levelei húsosak voltak, kp. ütemben elérték a vízfelszín. A toppolt dugványok viszont lassan nőnek, némelyik meg is állt, leveleik elvékonyodnak, viszont helyenként oldalhajtások indultak. Világítás: 0,45 W/l 7-8 órában, táptalaj: JBL Aquabasis Plus, tápozás: E.L. ProFito ajánlás szerint, Easy Carbo 1 ml/50 l/nap, hőmérséklet: 24-25 C.
Mi lehet a gond? Lehet, hogy még aklimatizálódnak a vásárolt példányok?
 
Sziasztok!
Próbálom a hátteret besűrűsíteni ezzel a növénnyel, de nem nagyon akar sikerülni. A hazahozott szálak levelei húsosak voltak, kp. ütemben elérték a vízfelszín. A toppolt dugványok viszont lassan nőnek, némelyik meg is állt, leveleik elvékonyodnak, viszont helyenként oldalhajtások indultak. Világítás: 0,45 W/l 7-8 órában, táptalaj: JBL Aquabasis Plus, tápozás: E.L. ProFito ajánlás szerint, Easy Carbo 1 ml/50 l/nap, hőmérséklet: 24-25 C.
Mi lehet a gond? Lehet, hogy még aklimatizálódnak a vásárolt példányok?
Úgy tudom, hogy ez a növény rendkívül eszi a nitrátot, és ezt nem tartalmazza a tápozásod. Mérj egy nitrát szintet!
 
Részben a nitrátkötése miatt telepítettem... de nem gondoltam volna, hogy hiány alakul ki... beszerzek egy víztesztet!
 
Utoljára módosított:
Most telepítettem az akiba de egy hét alatt a vég hajtások kivételével a szép zölz szin teljesen fakó barnává válltozott. Ha a körülmények megjavulnának akkor ezek visszazöldülnének?
 
Tapasztalta valaki más is hogy az amanók eszik a leveleit? Nálam nagyon úgy néz ki hogy igen.
 
Most telepítettem az akiba de egy hét alatt a vég hajtások kivételével a szép zölz szin teljesen fakó barnává válltozott. Ha a körülmények megjavulnának akkor ezek visszazöldülnének?

Ez engem is érdekelne.. Pár napig szép zöldek voltak, de most elkezdtek fakulni / barnulni a levelek a növény alján...

Profito-t kapnak naponta előírás szerint, CO2 nincs semmilyen formában. Világítás elég gyér, 0,4W/L kb.
 
Szia Timúr!

Ez engem is érdekelne.. Pár napig szép zöldek voltak, de most elkezdtek fakulni / barnulni a levelek a növény alján...

Profito-t kapnak naponta előírás szerint, CO2 nincs semmilyen formában. Világítás elég gyér, 0,4W/L kb.
Az új hajtásokat ültesd majd vissza, a régiek kuka, a környezetváltozást kicsit nehezen viseli, utána kiírthatatlan (nem fog visszazöldülni).

AmegA
 
Ez engem is érdekelne.. Pár napig szép zöldek voltak, de most elkezdtek fakulni / barnulni a levelek a növény alján...

Profito-t kapnak naponta előírás szerint, CO2 nincs semmilyen formában. Világítás elég gyér, 0,4W/L kb.
Állítólag a hűvösebb vizet kedveli... Nem túl meleg a vized?
 
Szia Timúr!


Az új hajtásokat ültesd majd vissza, a régiek kuka, a környezetváltozást kicsit nehezen viseli, utána kiírthatatlan (nem fog visszazöldülni).

AmegA
Szia,
Köszi a választ.. Meddig várjak, milyen magas/hosszú legyen az új hajtás az ültetés előtt?

Tamás
 
Állítólag a hűvösebb vizet kedveli... Nem túl meleg a vized?

Szia,
Köszi a választ.

27 fok volt a hétvégi vízcsere előtt.. Most, hogy kinyitottam a fedelét egy részen és hidegebb vizet cseréltem, most 24-26 között van.
A hűtés még egy érdekes dolog lesz ebben a nagy melegben..

Tamás
 
Szia,
Köszi a választ.

27 fok volt a hétvégi vízcsere előtt.. Most, hogy kinyitottam a fedelét egy részen és hidegebb vizet cseréltem, most 24-26 között van.
A hűtés még egy érdekes dolog lesz ebben a nagy melegben..

Tamás
Igen, szerintem az már sok neki. 25 fok felett már nem érzi jól magát. Nálam is a nyári melegben pusztult ki.
 
Így néz ki a sárgulás, fakulás:
https://kephost.com/images/2017/06/27/IMG_0543.jpg
https://kephost.com/images/2017/06/27/IMG_0542.jpg

Illetve az első képen meg valami lerakódás is van.. ez vajon mi lehet?

A helyzet nem javul sajnos, a szűrőtől távolabb kezdenek a levelek mállani.
Jelenleg a víz 26 fok fölé nem ment.
A szűrő egy EHEIM internal filter pickup 2008. Az egész egy EHEIM set. A világítás is gáz, 18 Watt van a bruttó 54 literre.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Egy most induló akváriumba tettem be, korábban egy 4 literes befőttesüvegben volt az ablakban. Nem tervezek bele fűtést tenni, 22 literhez 18w világítás van. Alap növénynek tartják, mégis nehéz szép növény nevelni belőle. Nekem eddig nem sikerült.

Viszont az átokhínárnak is több fajtája van, a levelek száma határozza meg.

hydcom2.jpg comparison1.gif
 
Egy most induló akváriumba tettem be, korábban egy 4 literes befőttesüvegben volt az ablakban. Nem tervezek bele fűtést tenni, 22 literhez 18w világítás van. Alap növénynek tartják, mégis nehéz szép növény nevelni belőle. Nekem eddig nem sikerült.

Viszont az átokhínárnak is több fajtája van, a levelek száma határozza meg.

View attachment 47001 View attachment 47002

Hmm, én eddig azt hittem, hogy elodea densa és egeria densa ugyanaz a növény.... ezek szerint mégsem?

Nálam teraszi walstad akváriumban szépen nőtt, de néha elfehéredett, esetleg a nagy hőség (néha 30 fok feletti víz) miatt, vagy talán a nagyon sok direkt napfény volt túl sok?
 
Hmm, én eddig azt hittem, hogy elodea densa és egeria densa ugyanaz a növény.... ezek szerint mégsem?

Nálam teraszi walstad akváriumban szépen nőtt, de néha elfehéredett, esetleg a nagy hőség (néha 30 fok feletti víz) miatt, vagy talán a nagyon sok direkt napfény volt túl sok?
Úgy tűnik a meleget nem szereti.
 
Back
Oldal tetejére