• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Edge of forest

baropeter

Főkertész
Sziasztok!
Ígértem csinálok bejegyzést az IAPLC-en 563.-ként szereplő akimról, hát elkezdem.
Előljáróban annyit, hogy gyakorlatilag két akváról van szó, hiszen az eredeti tervem módosult. Erről a scape-ről még nem mondtam le, talán jövőre összejön.
paraméterek: -méret: 50x50x70 /150l/
-szűrés: Project 700l/h, Serrafil 900l/h
-világítás:150w HQI
-tápozás: E.I. szerint KH2PO, KNO3, K2SO4, micro+, , Happy life ferro, naponta.
-növények: hydrophila tripartita, Cryptocoryne crispatula var. balansae, Cryptocoryne wendtii, Echinodorus tenellus
Glossostigma elatinoides, Vesicularia dubyana, Microsorium pteropus 'Narrow"
-halak,rákok: Hemmigramus bleheri, Caridina japonica
k%C3%A9picsek.jpg

valami hasonlóra gondoltam eredetileg.
k%C3%A9picsek%20008.jpg

Így kezdődött a megvalósítás, amint látszik szúnyoghálós talajmunkákkal.
k%C3%A9picsek%20012.jpg

Aztán ahogy folytatódott.
k%C3%A9picsek%20013.jpg

Itt már láttam, hogy a glossó-val meggyűlik a bajom, mert ha időben akarok végezni a setup-al rendesen tolni kell a co2-t és nagyon nyúlánk szárú lesz a növény.
k%C3%A9picsek%20014.jpg

Aztán kötözéssel próbálkoztam. Majd túl szegényesnek találtam a flórát, és jöhetett a "hydro". Ez a növény aztán megváltoztatta az első tervet a gyors terjeszkedésével, és új irányba vitte az összképet.
k%C3%A9picsek%20003.jpg

A többit már ti is láttátok.
Azt a tanulságot vontam le, hogy egy lassabb indulással, és többszöri versenyfotó készítésével kell majd próbálkozni jövőre. :roll:
 
wow de jó kis napló kreatív megoldásokkal :thumbup:
ne bánd az eredeti elképzelést, a hydroval is nagyon jó lett az akvárium hangulata. :angel:
 
Én nagyon szeretem a Hydro-t, és szerintem valóban nagyon hangulatos lett vele az akvárium.
Gratulálok a naplóhoz és az IAPLC-n elért szép eredményhez! ;) :thumbup:
 
Köszönöm szépen!
Nekem is tetszik, egyáltalán nem vagyok elkeseredett, sőt. :D

No de valami ilyesmit jó lenne csinálni glosszóból.
M%C3%A1rt%C3%A9ly_2%20027-2.jpg
 
Hát ez nagyon durva :eek: ,mármint az alap, amire ráépítetted.Nagyon nagy kreativitásra vall.Gratula!
Nagyon jó a rajz is,teljesen olyan lett.Nagyon pöpec!
 
A kép alapján HC-ból, vagy mohából tudnám elképzelni és persze nem kicsi akvában.
 
Szerző: tibicuk » 20 perccel ezelőtt

A kép alapján HC-ból, vagy mohából tudnám elképzelni és persze nem kicsi akvában.
Igazad lehet, és talán HC-vel fogog próbálkozni. A glossót az indás vadszöllő-szerű hatás miatt gondoltam elsőre.
Szerző: tibicuk » 30 perccel ezelőtt

Hát ez nagyon durva ,mármint az alap, amire ráépítetted.Nagyon nagy kreativitásra vall.Gratula!
Nagyon jó a rajz is,teljesen olyan lett.Nagyon pöpec!
Köszi, örülök, hogy tetszik.
 
Őszintén gratulálok a kiváló szerepléshez! A régi,természetes hatású akváriumaid is tetszettek,de ez nagyon szép lett amit a profi bírálnak is el kellett ismerniük. A tudatos tervezés,a körülményekhez való gyors és ésszerű változtatás,az odafigyelés,a technika és nem utolsósorban a szakértelem meghozta gyümölcsét.A fő növényed nagyon tetszik,mutatós.Érdekel is,úgyhogy utána kell néznem.Tudnál esetleg valamit mondani róla? Mik az igényei,mire kell figyelni,lehet-e szerezni és hol,kb.milyen gyakran?
Riszpekt még egyszer!
 
Gratulálok! Nagyon tetszik az akid!
A képeket elnézve, eléggé veszett fejszének tűnt a glosso-s elgondolás, de ezzel a hydrocotyle-vel nagyon jól megoldottad! :clap:
Köszi, hogy megosztottad. ;)

(Jobb felül, az a bubiszámlálóból átalakított valami, az mi? :) )
 
Őszintén gratulálok a kiváló szerepléshez! A régi,természetes hatású akváriumaid is tetszettek,de ez nagyon szép lett amit a profi bírálnak is el kellett ismerniük. A tudatos tervezés,a körülményekhez való gyors és ésszerű változtatás,az odafigyelés,a technika és nem utolsósorban a szakértelem meghozta gyümölcsét.A fő növényed nagyon tetszik,mutatós.Érdekel is,úgyhogy utána kell néznem.Tudnál esetleg valamit mondani róla? Mik az igényei,mire kell figyelni,lehet-e szerezni és hol,kb.milyen gyakran?
Riszpekt még egyszer!

Köszönöm, és remélem másokat is felbátorít az újításokra. A hydrót a Vadonban vettem, és ezen a héten érkezik belőle szállítmány.Az igényeivel kapcsolatban amit kiemelnék, hogy szereti a sok fényt és Co2-t.

Gratulálok! Nagyon tetszik az akid!
A képeket elnézve, eléggé veszett fejszének tűnt a glosso-s elgondolás, de ezzel a hydrocotyle-vel nagyon jól megoldottad!
Köszi, hogy megosztottad.

Köszi, hát voltak vele gondjaim. :eh:

u.i. Az tényleg egy bubiszámláló.
 
Először is gratulálok az akihoz és az elért helyezéshez. Nagyon szép lett.
Szerintem a hydroval sokkal szebb lett mint ahogy a glossóval nézett volna ki .
A 2006-s AGA versenyen lehetett látni nagyban glossos próbálkozást( http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... ol=0&id=46). Szó se róla jól benőtte a hátteret ,de látványban azért véleményem szerint nem hozza a kívánt hatást, előtérre viszont tökéletes választás.
 
Nagy gratu. az ötletességhez, nagyon találó és frappáns egy aki!
Egy kérdésem lenne a Hydro-d az milyen hydro?
Mert így látszatra olyan mint ami nekem van, de az enyém az nem hydro.
 
Először is gratulálok az akihoz és az elért helyezéshez. Nagyon szép lett.
Szerintem a hydroval sokkal szebb lett mint ahogy a glossóval nézett volna ki .
A 2006-s AGA versenyen lehetett látni nagyban glossos próbálkozást( http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... ol=0&id=46). Szó se róla jól benőtte a hátteret ,de látványban azért véleményem szerint nem hozza a kívánt hatást, előtérre viszont tökéletes választás.

Köszi! Igaz nem háttérnövény de azért vannak szép dombok , mint pl. Amano egyik régi akijában.
els%C5%91k%20024.jpg

Nagy gratu. az ötletességhez, nagyon találó és frappáns egy aki!
Egy kérdésem lenne a Hydro-d az milyen hydro?
Mert így látszatra olyan mint ami nekem van, de az enyém az nem hydro.

Köszönöm, és elnézést az elírásért. :oops: Helyesebben: Hydrocotyle tripartita
 
Back
Oldal tetejére