• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eden 501

Akkor javaslom nézegetni az adok-veszeket, ha meglesz az elég hsz.-ed.
 
Köszi, engem mindenképp 10-15 között érdekelne valami kielégítő megoldás amit akár később tudok használni egy 50 literesben is. tervben tetratec ex 400/600 és eheim 2011 vagy 2013. :)
utolsó offom itt:)
Egyikről sem beszéllek le de:
- a ex400 kevés lesz szerintem 50literre
- 2211-nél vigyázz, mert nincs az árban a duplacsap, így karbantartani nehézkes.
- ex600 berendezés függő nekem az 54L-re az ex700 vált be, az jó volt nagyon akkora méretre, a 64L-re már kevésnek éreztem és váltottam nagyobbra
- 2213 hoz adnak csapokat is
- Tetra töltete nem a legjobb, az eheimel nem lenne gondod
- Eheimen nincs légtelenítő (bár ezt sokan a tetrán sem használják)
 
Köszi, engem mindenképp 10-15 között érdekelne valami kielégítő megoldás amit akár később tudok használni egy 50 literesben is. tervben tetratec ex 400/600 és eheim 2011 vagy 2013. :)
Nézz szét esetleg az Atmanok között. ;)
 
Szeretném visszakanyarítani az eredeti címhez a témát.
Van az EDEN-nek nagyobb szűrője is az 511-es pl 600L/h. és van olyan is amiben beépített fűtő is van ha szükséges. Ez is a Te árkategóriádba tartozik.
Persze van még pár szűrő amit javasolnának, de ha lehet kérdezz inkább a megfelelő helyen.
 
Rendben köszönöm! Pont az Eden-eket nézegettem, mint jó árfekvés, úgy keveredtem ide. Az olvasottak elvették a kedvem legalábbis az 501-től. :)
 
Az 501 valoban kicsi. De egy 20 literes kis nanohoz szerintem olcso es szep megoldas. Marmint a berendezes szempontjabol szep :)
 
Köszi, engem mindenképp 10-15 között érdekelne valami kielégítő megoldás amit akár később tudok használni egy 50 literesben is. tervben tetratec ex 400/600 és eheim 2011 vagy 2013. :)

Nos, 10-15 között biztosan találsz Eheim 2011 vagy 2013-as modellt, de azok 50 litert full bió töltettel sem fognak jól elvinni!
Ha végigolvasol pár naplót vagy befejezett akváriumot, akkor láthatod, ezeket inkább nano kockákhoz használják.
 
Az Eden 511 v. 521-vel nincs valakinek tapasztalata? Ha az asztal tetején szeretném a rendszert elhelyezni egy 50L-es kockához (35x35x40)? Félek a Dennerle scaper's flow-tól, mert sekély aksira van kitalálva. V. Dobjam ki a kockát és vegyem csak meg a Dennerle Scaper's tank komplett kit-et, lámpástul?
 
Az Eden 511 v. 521-vel nincs valakinek tapasztalata? Ha az asztal tetején szeretném a rendszert elhelyezni egy 50L-es kockához (35x35x40)? Félek a Dennerle scaper's flow-tól, mert sekély aksira van kitalálva. V. Dobjam ki a kockát és vegyem csak meg a Dennerle Scaper's tank komplett kit-et, lámpástul?

Mondjuk a szettben kapható Dennerle akvárium a 36-os magasságával nem igazán sekély. Honnét az infó a sekély akváriumhoz való passzolásról?
 
Sziasztok én is valami hasonló megoldásban gondolkodtam a 30 Literes aksimhoz, de egyenlőre nem túl biztató amit leírtatok. Valószínűleg marad egy AquaClear akasztós ami remélhetőleg beváltja a hozzáfűzött reményeket.
 
Sziasztok.
Nekrm kellett egy megoldás a 28 literes nanomhoz. Eheim 2011 est néztem, de a jofogádon megláttam az eden 501est 4000 ft ért. Gondoltam nem sokat veszítek ha megveszem és kipróbálom.
Amire szükségem volt az az hogy a pumpa teljesítménye kicsi legyen az áramlás miatt. A 300l/h teljesen jó miután beáll a szűrő.
Kicsit lehetne nagyobb a tartály mérete, de ennek ellenére én meg vagyok vele elégedne. Nálam teljesen hangtalan annak ellenére, hogy még a co2 is be van kötve a beszívó ágba.
Max 30 literig úgy hogy kicsi legyen a pumpa teljesítmény nem olyan sok opció van. Az eheim 2011 talán annyival jobb hogy dupla akkora a tartány méret. De azt nem kaptam volns meg 4000 ft ért. Bőven elég 2-3 havonta takarítanom az edent. Mondjuk a gyári töltetet kidobtam mert az tényleg használjatatlan.
 
Back
Oldal tetejére