• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Echinodorus tenellus

maximas

Tapasztalt kertész
Én most ezzel ültettem be az akim alját. Valaki használt már ilyet, van valakinek tapasztalatai erről a növényről? A boltban ezt javasolták nekem. (35l, élesztős co2, carbo)

050801.jpg
 
Nekem van. Kipusztíthatatlan. És szép.

maximas said:
Én most ezzel ültettem be az akim alját. Valaki használt már ilyet, van valakinek tapasztalatai erről a növényről? A boltban ezt javasolták nekem. (35l, élesztős co2, carbo)
 
Lehet, de nem lesz belőle az az igazi "szép zöld gyep". Inkább mint a derékig érő fű a réten ;)
Viszont jóval könnyebb a tartása. Minden Low tech akiba ezt ajánlom előtéri növénynek.
Egyébként Amano is előszeretettel használja ;)
 
Nagyon szeretem ezt a növényt. Ez szinte az egyetlen aki túlélte a kezdő hibáimat... Elég gyorsan nő.
 
peti44 said:
Nagyon szeretem ezt a növényt. Ez szinte az egyetlen aki túlélte a kezdő hibáimat... Elég gyorsan nő.

mivolt az a hibád, hátha tanulhatok belőle? ;)
 
maximas said:
peti44 said:
Nagyon szeretem ezt a növényt. Ez szinte az egyetlen aki túlélte a kezdő hibáimat... Elég gyorsan nő.
mivolt az a hibád, hátha tanulhatok belőle? ;)
A szokásos... 0 táp, sok fény, kevés co2.. ;)
 
peti44 said:
maximas said:
peti44 said:
Nagyon szeretem ezt a növényt. Ez szinte az egyetlen aki túlélte a kezdő hibáimat... Elég gyorsan nő.
mivolt az a hibád, hátha tanulhatok belőle? ;)
A szokásos... 0 táp, sok fény, kevés co2.. ;)

akkor gondolom ott alga is volt bőven :? na de akkor örülök, hogy jó kis növényt kapta. Egyébként a forgalmazója nem Tropica hanem Anubisa... Valaki tud erről a cégről valamit? Árban ugyanannyi volt mint a tropicás, 2k.
 
Üdv!
Valóban szép növény.
Nálam némelyik elég hosszúra megnőtt és most a GA tápoknak köszönhetően szépen kezd vörösödni is. :mrgreen:
Nyírni ezt a fajta növényt hogyan és mennyire lehet?
 
Én ma megnyírtam.
Remélem túléli.
Valaki próbálta már nyírni?

Roli said:
Üdv!
Valóban szép növény.
Nálam némelyik elég hosszúra megnőtt és most a GA tápoknak köszönhetően szépen kezd vörösödni is. :mrgreen:
Nyírni ezt a fajta növényt hogyan és mennyire lehet?
 
DomeSL said:
Én ma megnyírtam.
Remélem túléli.
Valaki próbálta már nyírni?

Roli said:
Üdv!
Valóban szép növény.
Nálam némelyik elég hosszúra megnőtt és most a GA tápoknak köszönhetően szépen kezd vörösödni is. :mrgreen:
Nyírni ezt a fajta növényt hogyan és mennyire lehet?

Én hónapokkal ezelőtt lenyírtam. Bár ne tettem volna. A gyönyörű vörös szálak azóta sem jöttek vissza.
 
viktorlantos said:
DomeSL said:
Én ma megnyírtam.
Remélem túléli.
Valaki próbálta már nyírni?

Roli said:
Üdv!
Valóban szép növény.
Nálam némelyik elég hosszúra megnőtt és most a GA tápoknak köszönhetően szépen kezd vörösödni is. :mrgreen:
Nyírni ezt a fajta növényt hogyan és mennyire lehet?

Én hónapokkal ezelőtt lenyírtam. Bár ne tettem volna. A gyönyörű vörös szálak azóta sem jöttek vissza.

De a levelek lerohadtak? Lett bajuk?
Vagy csak nem jöttek vissza a piros szálak.
Nálam rengeteg a piros szál.
 
soha többet nem nőtt levél pedig sok sok csokrom volt. lehet a parvula elhatalmasodott rajta, de amíg volt gyönyörű volt. most meg csak par szál van.
 
Kösz.
Majd beszámolok.
Az nem lenne tragédia, ha kicsit stagnálna, mert nekem az Anubiason kívül mindent elnyom.
Eddig:
E. Tenellus vs Pogostemon Helferi 20:0
E. Tenellus vs Nymphaea Lotus 3:0
E. Tenellus vs Cryptocoryne wendtii 'Tropica' 1:1

Egyedül az Anubias var. Nana ami ellenáll.
Amúgy nagyon szeretem. Olyan mint egy szelet igazi természet. Ahogy Nigro mondta valahol, "Olyan mint a térdig érő fű a mezőn".
Nem olyan mint egy tájkép messziről. Nem olyan mint valami bonsai.

viktorlantos said:
soha többet nem nőtt levél pedig sok sok csokrom volt. lehet a parvula elhatalmasodott rajta, de amíg volt gyönyörű volt. most meg csak par szál van.
 
Nem semmi a memóriám.
Pont ennek a topicnak az elején írta:
"Inkább mint a derékig érő fű a réten"

Ahhoz képest, hogy nem mostanában olvastam....
 
Viktor! ha van egy kis időd nincs kedved pár fotót készíteni a tenellusaidról? nagyon tetszik a kép ami a téma elején raktál be. :)
 
Back
Oldal tetejére