• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Echinodorus tenellus

Sziasztok!
Tegnap előtt ültettem el a két doboz tenellust.
Azt szeretném kérdezni , hogy ennél a zselés növénynél is át kell még alakulnia a leveleknek emersről submersre?

Persze! A zselés növények emersek. De gyorsan fog menni neki, a tenellus belevaló növény!
 
Köszi! ;)

Ahogy látod "tanonc" így talán elnézed a hülye kérdést: vizuálisan ez hogy fest?(nem láttam még ilyen átállást)
mindig vágni kell a csúnya leveleket vagy ettől megáll a növényke?
tudom írták , az első időszakban ne nyírjam de az erre is vonatkozik?
Nem szeretném eltolni:)
ültettem egy keveset (bocsi de ez a legjobb kép:( )

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Olvastam, hogy meg lehet nyírni. Csutkáig le lehet vágni , vagy hagyni kell legalább 1 cm?
A "maradék, levágott" levelek fognak tovább nőni?- vagy azok maradnak és teljesen új leveleket hoz?
 
Sziasztok!
Olvastam, hogy meg lehet nyírni. Csutkáig le lehet vágni , vagy hagyni kell legalább 1 cm?
A "maradék, levágott" levelek fognak tovább nőni?- vagy azok maradnak és teljesen új leveleket hoz?

Az elvágott levelek nem nőnek tovább, újakat fog növeszteni. A nyíráskor elég egy pici csonkot hagyni.
 
Az elvágott levelek nem nőnek tovább, újakat fog növeszteni. A nyíráskor elég egy pici csonkot hagyni.

Köszi szépen a gyors választ! Ez nagyon jó hír :). Tehát akkor nem kell attól félni, hogy olyan csúnya barnult lesz mint a Vallisneriák.
 
en ma vettem 1 tropica grow zselest,kb 10 db-ra szedtem.kiväncsian värom a fejlödeset.sok jot hallotam rola.

A fiúk tanácsára az akvárium újrarendezéséhez én is zselés E. tenellus green-t vettem. A zselés növényekkel kapcsolatban kicsit ambivalens érzéseim vannak.

Egyfelől steril, ami nem csak az algák ellen segít, de jóleső csigahiánnyal tölti el az embert. Másfelől viszont elég gyakran meggyűlik a bajom a zselével, nem tudom lemosni, utána meg szanaszét pörög az akváriumban, bohókás kis penésztelepként. Jelentem, erről tényleg csak le kell lögybölni a zselét, csak új csusszan le - és még jó illatú is.

Az adagok elég kiadósak. A dobozon azt írja a Tropica, hogy szedjem 6-8 felé, amit a gyakorlatban képtelenség lenne ültetni. Én átlag 16 csomóra szedtem szét, de ha türelmesebb vagyok, lehet érdemesebb lett volna tovább bontani. így 2-3 gyökeres tő került egy csomóba, még éppen lehetett ültetni. Na jó, az éppen még lehetett azt jelenti, hogy kb. varrógépként lehetett tolni befelé, mert jó kis gyökere van. Át is váltottam a kis tűhegyesről a 30cm-s nagy csipeszre. A 250db-ből összesen másfél jött fel feltöltés után, pedig közvetlenül a normál Amazóniába ültettem. (Cypherusból a 16-ból 2 jött fel... :))

IMG_2455_cms.JPG


A kiadóssága is kicsit több, mint a megadott tenyérnyi. Nekem a 240-esbe kb. elég volt 15 doboz. A képen egy doboz (a fenti) látszik, illetve nem látszik, mert igyekeztem annyira leszúrni, hogy épp csak kilátsszon a jószág.

IMG_2457_ms.JPG


Amúgy valóban elég strapabírók - egy hibás hűtőtáska okán cca. megfőztem őket, órákat voltak 40-45C fölötti hőmérsekleten és végül csak 1 doboz főtt meg. Az teljesen egyértelműen kifehéredett nap végére. Amúgy csak pár sárga levéllel megúszták.

Erősen várom, mit hoznak ki egy low-tech környezetből - mindenesetre a gyökerek már jönnek szépen.
 
Sziasztok egy két bokrot szeretnék ebbő a növényből egy kis 15 literes nanoba nincs erős fényem és co2 se szerintetek érdemes vele foglalkozni?
 
Eheim 16l-es nano szettben 7Watt led világítással nálam szépen növöget, terjeszkedik. CO2 nincs.
 
Én a garnélásokba szeretnék a barna talajba gondolom jól mutatna. nehezen döntöm el melyik legyen az előtéri növények közül. Úgy látom a legegyszerűbb a GA-tól vásárolni. Szerdán megyek Pestre és benézek majd egy-két kereskedésbe.
 
Na jo mennék én mert látom hogy profik de a szállítási dij nekem borsos Pestre meg vonattal megyek Törökbálint meg nem fér bele tömegközlekedéssel az időmbe.
 
Back
Oldal tetejére