• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Echinodorus tenellus

Szia!
Nem ültettem csak Tenellus-t. Parvula nincs a képen.:)
Amúgy, még csak gyökeresedik nem nyurgúl egyenlőre.;)
 
Szia!
Nem ültettem csak Tenellus-t. Parvula nincs a képen.:)
Amúgy, még csak gyökeresedik nem nyurgúl egyenlőre.;)
Bocsi nem nagyítottam bele most már látom, hogy nem az. Tudom viszont fog. Kizárólag egy jószándékú észrevétel volt. ;)
 
"Változott a közkedvelt finomlevelű amazonasi kardfű tudományos elnevezése, ugyanis az Echinodorus genusból átsorolták a Helanthiumba!"
https://akvaristalexikon.hu/novenyek/amerikai-novenyek/helanthium_tenellum.html
Bizony, a Dennerle és a Tropica is már így hívja:
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-helantium-tenellum-broad-leaf-in-vitro.html
...A Helanthium tenellum 'Broad Leaf' az eddig Echinodorus tenellus 'Green' néven ismert növény. Ültethetjük cserépbe, vagy kövek közé, ami által sűrűbb hatást érhetünk el, vagy ültethetjük az akvárium talajába is, ahol indáival terjeszkedik...
 
Szabad carbózni ezt a növényt? Sajnos egy nagyobb talajátrendezés kapcsán néhány helyen eléggé ellepte az ecset és hiába nyírom, nem tudok kikeveredni belőle. Egyszer már próbáltam kezelni, de akkor a levelek 50%-a megsárgult, aztán a bomlástól még nagyobb gond volt, mint előtte.
Valakinek van pozitív tapasztalata ilyen téren (milyen hígítás, mennyi ideig, stb.)?
 
Sziasztok!

"Visszatértem." A korábbi nick nevem jó papp volt, de még azt is elfelejtettem, hogy jó pár éve melyik levelező rendszerről jelentkeztem be. A többiről nem is beszélek. Szerintem ha időm engedi a naplót is elkezdem. (A második próbálkozás!) A kérdés! A "szép ződ gyep" hatás elérése érdekében előtéri növényként a "bolondbiztos" tenellust választottam. Meg is érkeztek szépen. De!!!! Korábban mint kiderült üvegházban termeszthették mert az érkezett növények mérete minimum 15 centi. Ebben a formában gy nanóba inkább háttérnövények lennének.:) nálam pedig a közép növény (180*60*60) kategóriába. Értem én, hogy "inkább mint a derékig érő fű a réten" (Nigro) és nyírható (pl. Keymaker, Peti44 ), de mit javasoltok mikor és menyit? Ültetés után rögtön nyírható, vagy várjam meg a levélváltást? Ha megnyírom, bátran ragadjak ollót is a kívánt kb. 5 cm-es méretig meg se álljak és nyugodtan vághatom? Megelőzendő a kérést holnap igyekszem egy képet is feltölteni.

A segítséget most is előre is köszönöm.

ui. A G.A.-nak köszönet a szupergyors szinte fél napos növényküldésért.
 
Átlagban a zselés tenellus mikor kezd el gyökérre dolgozni low tech körülmények között? Vagy úgy általában sose lesz a barátja a manado?
 
Back
Oldal tetejére