• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Igazabol az a mervado, hogy mi melle adagolod. Makro melle potlasnak, vagy csak mikro melle. Alapbol van rajta egy dozis, hogy mennyi kell, hogy literenkent 1mg-ot emelj. Utana mersz egy nitrat szintet, es ahhoz merten lovod be, hogy a nitrat szint a 10-15 szorose legyen. 10mg/l nitrathoz, 1-1,5 mg/l foszfatszintet losz be ennyi. Ezt par hetig megcsinalod es beall az adagolasi rutin, hogy mennyit kell hetente adagolni.
Köszi! Igazából GA Mic/Mac mellé tolnám mert van zöld pontalgám üvegen,leveleken,nem sok de van és asszonták, hogy a foszfát szint alacsony. Azt is tudom, hogy az egészséges akváriumban is lehet,tehát nem aggódok.Ezt a tápot naponta kell adagolni vagy mérni kell és annak függvényében?
 
Köszi! Igazából GA Mic/Mac mellé tolnám mert van zöld pontalgám üvegen,leveleken,nem sok de van és asszonták, hogy a foszfát szint alacsony. Azt is tudom, hogy az egészséges akváriumban is lehet,tehát nem aggódok.Ezt a tápot naponta kell adagolni vagy mérni kell és annak függvényében?
Hogy az algasodast a leheto legalacsonyabb szinten tartsd erdemes ezzel matekolni. Bar szerintem a ga packhoz nincs mit hozzaadj, nemi foszfatot adhatsz mert azzal nem artasz. Nemtudom mekkora akvariumod van de 60 literenkent 2 naponta 1ml nem okoz bajt. Told egy hetig, persze told le az uvegrol a pontalgakat mert eltunni nem fog. Ha meg mindig jon, kovetkezo heten adj mindennap 1ml-t.es igy emeld ha szukseges. En kiindulo pontnak mernek egy nitrat foszfat szintet azert.
 
Hogy az algasodast a leheto legalacsonyabb szinten tartsd erdemes ezzel matekolni. Bar szerintem a ga packhoz nincs mit hozzaadj, nemi foszfatot adhatsz mert azzal nem artasz. Nemtudom mekkora akvariumod van de 60 literenkent 2 naponta 1ml nem okoz bajt. Told egy hetig, persze told le az uvegrol a pontalgakat mert eltunni nem fog. Ha meg mindig jon, kovetkezo heten adj mindennap 1ml-t.es igy emeld ha szukseges. En kiindulo pontnak mernek egy nitrat foszfat szintet azert.
30 literes az akvárium. A GA tápok tényleg jók, de ha a kálium vagy foszfát szintet akarja valaki emelni azzal együtt a nitrát is emelkedik mert a macro tápban van mivel macro elem.
Ezért gondoltam csak külön foszfátot az alga miatt vagy akár külön káliumot ha igényli valamelyik növény anélkül, hogy a nitrát emelkedne.
 
30 literes az akvárium. A GA tápok tényleg jók, de ha a kálium vagy foszfát szintet akarja valaki emelni azzal együtt a nitrát is emelkedik mert a macro tápban van mivel macro elem.
Ezért gondoltam csak külön foszfátot az alga miatt vagy akár külön káliumot ha igényli valamelyik növény anélkül, hogy a nitrát emelkedne.
Igen jol latod. Kalium nem hinnem, hogy potolando ezeknel a tapoknal. A kis akvakba keves novenynel el tudom kepzelni, hogy annyira kicsi a dozis ami kell bele, hogy ott mar a foszfat hamar eltunik. 30-as akvaba nem kezdenem heti 3ml-nel tobbel.
 
Igen jol latod. Kalium nem hinnem, hogy potolando ezeknel a tapoknal. A kis akvakba keves novenynel el tudom kepzelni, hogy annyira kicsi a dozis ami kell bele, hogy ott mar a foszfat hamar eltunik. 30-as akvaba nem kezdenem heti 3ml-nel tobbel.
Köszi akkor heti 3ml egyébként 5 naponta cserélem a vizet 30-40% tehát 5 nap alatt 3ml.
Egy kép az aksiról.
 

Attachments

  • 20180328_200816.jpg
    20180328_200816.jpg
    401.4 KB · Megtekintések: 54
Aj de kis szep. Ahhoz kepest, hogy 30 liter nagyobbnak tunik.
A pontyfogók is tudják úgy fényképezni a halat, hogy nagyobbnak tűnjön.;) Örülök,hogy tetszik egy Eheim Classic 2211 szűri. Egyenlőre ebből szeretném kihozni amit lehet.
30l 15w 6500k
Élesztős co2 kerámia difivel.
GA Mic/Mac EL. carbo
Panzi Aquplant táp tabi.
Eheim Classic 2211 300L/H
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
Az akvám 540 literes, high tech, és lassan 2 éve üzemel. Nagy gondunk nincsen vele, viszont a foszfát szintem kiugróan magas jó ideje. Ezt annak tudom be, hogy nem aktív talajom van, hanem szűrőhomok, ami nem nyeli el a GA macroban lévő foszfátot. Amikor utoljára ugyancsak kiugró foszfát szintet mértem, a Green Aqua Macro helyett Seachem nitrogént adagoltam Green Aqua Micro-val, és Easy Life carboval. Az arányok hamar beálltak. Miután helyre állt, visszatértem a GA Macrohoz, azonban újra kiakadt a JBL foszfát cseppteszt a méréskor. A mostani terv az, hogy: Green Aqua Micro + Easy life nitrát + Easy life carbo dózispumbából, ill. szükség esetén (túlzott foszfát csökkenés), Green Aqua Macro manuális utánadagolás. Szerintetek ez így rendben lesz?
 
Szerintem erositsd meg a feltetelezesed egy masik tesztel is mert valoszinu hogy nemjo. Az aktiv talaj is csak egy darabig nyeli a makrot utana mar nem. Noveny mennyiseg mekkora? Megy rendesen az elszivas? Ugy ertem high tech modra fejlodnek a novenyek?
Hát, ez nem újkeletű probléma nálam, és több üveg teszt is elfogyott már az évek alatt. Látszik az is, hogy az emelkedett foszfát szint miatt a zöld pontalga erőre kapott (tudom, a hiánya is ezt okozza). A növénymennyiség elég nagy, igen. Csatolva egy kép.
 

Attachments

  • IMG_20190920_203416.jpg
    IMG_20190920_203416.jpg
    257.2 KB · Megtekintések: 49
Rendszeres vizcsere es mulm, mulm, mulm leszives. Bomlastermekek eltavolitasa, ezek patikak?
Ezen most meg is sértődhetnék... :D
Minden patika, nagy gonddal kezeljük az akvát, nem kezdők vagyunk. :)
De miért tartod hihetetlennek az alap felállást? Ami 100%-ig így van, hiszen Seachem nitroval be is állt hamar a helyes arány? A GA macroban pedig van foszfát, ezt is tudjuk. Valahogy a tápanyag szintjeim nem stimmelnek, azt el tudom viszont képzelni, hogy valamelyik másik elem akadályozza a foszfát felszívását a növényeknek...
 
Ezen most meg is sértődhetnék... :D
Minden patika, nagy gonddal kezeljük az akvát, nem kezdők vagyunk. :)
De miért tartod hihetetlennek az alap felállást? Ami 100%-ig így van, hiszen Seachem nitroval be is állt hamar a helyes arány? A GA macroban pedig van foszfát, ezt is tudjuk. Valahogy a tápanyag szintjeim nem stimmelnek, azt el tudom viszont képzelni, hogy valamelyik másik elem akadályozza a foszfát felszívását a növényeknek...
Nem tartom hihetetlennek. Csak altalaban ezek a problemak ritkan jonnek elo es mindig ugyan oda vezethetoek vissza. De En kerek elnezest, felejtsd el hogy barmit is irtam. Torlom.
 
Nem tartom hihetetlennek. Csak altalaban ezek a problemak ritkan jonnek elo es mindig ugyan oda vezethetoek vissza. De En kerek elnezest, felejtsd el hogy barmit is irtam. Torlom.
Ne viccelj, dehogy kell elnézést kérned! :)
Köszönöm hogy segíteni próbálsz!
 
Ne viccelj, dehogy kell elnézést kérned! :)
Köszönöm hogy segíteni próbálsz!
Szia és mi lenne ha a Easy Nitro mellé Easy Fosfot adnál mindig ugyanannyit és így könnyen beálhatna az érték.
Én sok növénytápot kipróbáltam GA,Easy,stb valahogy a zöldpont alga miníg ott volt pont a foszfát hiánya miatt nálam pont kevés volt. Most TF tápokat használok eddig nekem ez a leggjobb de Easy Life fosfot adagolok napi 10 cseppet (k.b. fél ml sincs) nincs zöldpot alga és valamiért tetszik a növényeknek. Én 45 literbe adok ennyit semmi godot nem okoz, nincs algám nő minden a javai mohát 3 hetente a felére ritkítom mert olyan dús.
 
Attól is függ mennyit c@rnak a garnélák , de igazad van.
Hát ja ahhoz mérten kell a macro de szerintem kell. Csak túl zsúfolt akiba nem szoktak macrot mert a halak termelnek rendesen, kevés növényhez meg elég de mérni kell a nitrát szintet 10-15 már jó.
 
Back
Oldal tetejére