• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

A löttyök aránya mindegy, a bennük lévő lényeges anyagok arányát kell nézni.

A Nitrát - Foszfát arány ilyen keverésben 20:1-s arányú (az optimális 10:1-hez képest), de ha aktív talajod van, akkor az úgy is elkezdi nyelni. Ha nem tudod mérni akkor zöld pont megjelenése erős indikatív jele a foszfor hiánynak. Ha sok hal van, akkor nem lesz foszfor hiányod.
Aktív talaj van. Akkor lehet az osszekevert löttyhöz adok mindig meg egy kicsi poszfot.
 
Én már nem értek így semmit. Teljesen osszeavar, hogy én térfogatrol kerdezek, hogy mihez mennyi ml kell, ti meg koncentracio aranyrol. :D
Nem baj az [emoji3] meg kell majd szoknod ha kutyimbalod a cuccokat hogy ne terfogat szamitassal kezd, hanem hatoanyag tartalom pp/-ba szamitva vagy ha jobban erted mg/literbe. Tudni kell a ratat ami a ketto anyag mennyisegbeni kulombsege. Ha ezt jol belovod, kesz a makrod amit csak adagolni kell. A beadott dozisban a foszfat 10-15 szorosenek kell lennie a nitratnak. Ezt nyilvan ki kell merni a vizben. De ha jol kombinalod a flakonban akkor be lehet keverni a jo mennyiseget. Bar ilyenrol meg nem hallottam, inkabb poros cuccal csinalnak ilyesmit, de kidobni nem kell, csak be kell loni. Googleban beirod nitrat foszfat tablazat, atvaltod kepekre es az elso kepet mentsd le. Az kell neked.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Kiszámoltam @Felvidéki -nek.

Az általa kevert kotyvalékhoz javasoltam még 200 ml fosfot keverni, hogy jó legyen az arány.

nitro kb. 165 g/l KNO3(ennél az egynél vagyok biztos, hogy ebből az anyagból keverték, a kálium emelési arány megadása miatt9
fosfo 7,3 g / l KH2PO4 (reméljük)
kálium 89 g /l K2SO4 (reméljük)

700 ml folyadékra számolva 1 ml folyadék ebből kivéve 25,18 mg káliumot, 28,9 mg nitrátot, és 2,92 mg foszfátot tartalmaz. Ez 1 ml / 25 l adagolással. 1 ppm - 1,1 ppm - 0,12 ppm kálium - nitrát - foszfát emelést eredményez.


Tudjuk amúgy biztosan mi a fosfo és a kálium alapanyaga?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

EasyLife ProFito mellé ajánlotok Green Aqua Macro tápot? (https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-macro-novenytap-300-ml.html?nosto=nosto-page-search1)

Vagy érdemes a saját "fajtájából" választani?

Profito = Kálium + Micro + Voodoo mágja, ami segíti a növényeket
Green Aqua Macro = Macro (N, P és K)

A kérdésre a válasz körülményfüggő. Nagyon nem mindegy, hogy például egy kavicságyas CO2 adagolt Estimative Index alapú akváriumod van, vagy egy ADA rendszerű, esetleg Low Tech, ... Az is számít, hogy mondjuk pár mohád van, vagy esetleg az akvárium tele van pakolva növényekkel.

"Aktív" talajnak és a vízoszlopnak elég összetett kölcsönhatásai vannak, ezért ez is egy fontos tényező. Például Foszfátot talaj megkötheti és eredetileg is elég sok lehet benne. Tehát hiába keresed a vízoszlopban, attól még a talajban lehet. Nem véletlen, hogy például ADA tipikusan nem adagol N és P-t és új tápok között azt hiszem még speciális helyzetre sincs (ami túlzásnak tűnik).

Ha például egy low tech akváriumba EI szerint locsolsz makrot, akkor lehet, hogy algával fogsz küzdeni.

Mivel K Profito-ban is van és Macroban is, ezért ebből egy kicsit több menne bele, de K tipikusan kevésbé problémás.
 
Profito = Kálium + Micro + Voodoo mágja, ami segíti a növényeket
Green Aqua Macro = Macro (N, P és K)

A kérdésre a válasz körülményfüggő. Nagyon nem mindegy, hogy például egy kavicságyas CO2 adagolt Estimative Index alapú akváriumod van, vagy egy ADA rendszerű, esetleg Low Tech, ... Az is számít, hogy mondjuk pár mohád van, vagy esetleg az akvárium tele van pakolva növényekkel.

"Aktív" talajnak és a vízoszlopnak elég összetett kölcsönhatásai vannak, ezért ez is egy fontos tényező. Például Foszfátot talaj megkötheti és eredetileg is elég sok lehet benne. Tehát hiába keresed a vízoszlopban, attól még a talajban lehet. Nem véletlen, hogy például ADA tipikusan nem adagol N és P-t és új tápok között azt hiszem még speciális helyzetre sincs (ami túlzásnak tűnik).

Ha például egy low tech akváriumba EI szerint locsolsz makrot, akkor lehet, hogy algával fogsz küzdeni.

Mivel K Profito-ban is van és Macroban is, ezért ebből egy kicsit több menne bele, de K tipikusan kevésbé problémás.
Köszi.

Ez egy 60 literes low-tech akvárium, Amazonia talajjal, JBL aquabasis+ van alatta.
5 napja üzemel, még be kell állnia. Eddig csak profito-t adtam nekik, de már van zöld fonál, és barna alga.
 
Köszi.

Ez egy 60 literes low-tech akvárium, Amazonia talajjal, JBL aquabasis+ van alatta.
5 napja üzemel, még be kell állnia. Eddig csak profito-t adtam nekik, de már van zöld fonál, és barna alga.

ADA tipikusan nem tápoz N és P-t CO2 adagolt akváriumba. Tied ráadásul Low-Tech. Amazonia-ban kezdetektől elég sok P van. N-ből pedig tipikusan olyan sok, hogy kezdetben a vízoszlopba szivárogva problémát is okozhat.

Lehet, hogyha macrot adagolsz ilyen körülmények közé, csak az algákat stimulálod. Ha elhiszed, hogy sok macro Low Tech akváriumban sosem okozhat algásodást, akkor lehet, sok algatakarításban lesz részed. Persze nem elképzelhetetlen, sok vízcserével, carbozással, H2O2 és egyéb vegyészkedésekkel rendet tudsz vágni alga fronton.
 
Utoljára módosított:
ADA tipikusan nem tápoz N és P-t CO2 adagolt akváriumba. Tied ráadásul Low-Tech. Amazonia-ban kezdetektől elég sok P van. N-ből pedig tipikusan olyan sok, hogy kezdetben a vízoszlopba szivárogva problémát is okozhat.

Lehet, hogyha macrot adagolsz ilyen körülmények közé, csak az algákat stimulálod. Ha elhiszed, hogy sok macro Low Tech akváriumban sosem okozhat algásodást, akkor lehet, sok algatakarításban lesz részed. Persze nem elképzelhetetlen, sok vízcserével, carbozással, H2O2 és egyéb vegyészkedésekkel rendet tudsz vágni alga fronton.

tehát azt mondod, hogy (most) ebbe az akváriumba nem is kell macro tápot adagolni, mivel
-Profitoban van micro +K
-Amazoniában (kezdetben) van N és P ?

Co2 zselés-élesztős rendszerből jön bele (kontrolálatlanul) ezen kívül easy carbo-t tervezek jövő héttől
 
tehát azt mondod, hogy (most) ebbe az akváriumba nem is kell macro tápot adagolni, mivel
-Profitoban van micro +K
-Amazoniában (kezdetben) van N és P ?

Co2 zselés-élesztős rendszerből jön bele (kontrolálatlanul) ezen kívül easy carbo-t tervezek jövő héttől

Ha CO2-t adagolsz, akkor már definíció szerint nem Low-Tech, mint ahogy írtad. Teljesen mindegy, hogy nagynyomású rendszer, vagy egyéb módszer segítségével.
Ha már Amazoniával indulsz, akkor megcéloznám az ADA módszert. Neten (pl ADA honlapon) elég sok információ van erről. Eleinte K-t és Microt adagolnak. Nem véletlenül, nem azért, mert N és P drága lenne.

CO2-t semmiképpen ne "kontrollálatlanul" adagold, főleg, ha hal vagy garnéla van benne.

Carbo segíthet az alga ellen, mert algagátló hatása van.
 
Utoljára módosított:
Ha CO2-t adagolsz, akkor már definíció szerint nem Low-Tech, mint ahogy írtad. Teljesen mindegy, hogy nagynyomású rendszer, vagy egyéb módszerrel.
Ha már Amazoniával indulsz, akkor megcéloznám az ADA módszert. Neten (pl ADA honlapon) elég sok információ van erről. Eleinte K-t és Microt adagolnak. Nem véletlenül, nem azért, mert N és P drága lenne.

Carbo segíthet az alga ellen, mert algagátló hatása van.
Hah! High-tech 0,46 w/l fénnyel és 4.6x-os szűréssel ;)

Megyek az ADA honlapra! Köszi!
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek!

Akváriumom 37,5 literes.
Hála sikerült beállítani a megfelelő Co beoldást..limeszínű a Dc.
Tápanyagot naponta easy-life profitobol 0,7ml /nap adagolok
TF macrobol 2 pumpa/nap.
Szerintetek elég?
Mindenki véleményét Köszönöm
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek!

Akváriumom 37,5 literes.
Hála sikerült beállítani a megfelelő Co beoldást..limeszínű a Dc.
Tápanyagot naponta easy-life profitobol 0,7ml /nap adagolok
TF macrobol 2 pumpa/nap.
Szerintetek elég?
Mindenki véleményét Köszönöm
Ezzel a tappal kapcsolatban segiteni nemtudok, de ha egy kepet tennel fel, az sokat segitene. Novenyek mennyisege stb stb.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Segitséget szeretnék kérni , világitáshoz és tápozáshoz az 1 hónapja indult 35literes(46x26x31) akvámhoz.
aquabasis+manado , 5-6 fajta közepes és alacsony igényű növények . a világitás 2x15w egy 6500k és egy flora-gro növényes ,de külön villásdugóval és külön időzitővel .
jelenleg a fehér cső 8 órát megy, mig a növényes csak a 4órás csúcsban világit. ez igy megfelelne ? illetve a tápozásra lennék még kiváncsi jelenleg profito 0.5ml/nap , Ecarbo 0.6ml/nap nemsokára megérkezik az EasyL nitro, és EasyL fosfo , ezeket heti 1x adagoljam gyári ajánlás szerint ? sajnos viz paramétereket nem tudok még mondani ,mert nem akar megérkezni a teszt. már itt kellene lennie rég . előre is köszönöm a válaszokat.
 
Segitséget szeretnék kérni , világitáshoz és tápozáshoz az 1 hónapja indult 35literes(46x26x31) akvámhoz.
aquabasis+manado , 5-6 fajta közepes és alacsony igényű növények . a világitás 2x15w egy 6500k és egy flora-gro növényes ,de külön villásdugóval és külön időzitővel .
jelenleg a fehér cső 8 órát megy, mig a növényes csak a 4órás csúcsban világit. ez igy megfelelne ? illetve a tápozásra lennék még kiváncsi jelenleg profito 0.5ml/nap , Ecarbo 0.6ml/nap nemsokára megérkezik az EasyL nitro, és EasyL fosfo , ezeket heti 1x adagoljam gyári ajánlás szerint ? sajnos viz paramétereket nem tudok még mondani ,mert nem akar megérkezni a teszt. már itt kellene lennie rég . előre is köszönöm a válaszokat.
Kiindulaskent annyit javasolnek, hogy teszteles nelkul ne allj neki kulon makro elemeket adagolni. EL tapozashoz nem ertek sajna de hasra utve ne tegyel bele se nitrot se fosfot.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Kiindulaskent annyit javasolnek, hogy teszteles nelkul ne allj neki kulon makro elemeket adagolni. EL tapozashoz nem ertek sajna de hasra utve ne tegyel bele se nitrot se fosfot.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
értem ! GH , KH , PH tesztet rendeltem amire várok .kellene mérnem mást is ? ugy tudom csak ezek az elemek hiányoznak , egyenlőre nincs benn lakó , majd 1 db betta fog belekerülni , ha rendben lesz minden .
 
értem ! GH , KH , PH tesztet rendeltem amire várok .kellene mérnem mást is ? ugy tudom csak ezek az elemek hiányoznak , egyenlőre nincs benn lakó , majd 1 db betta fog belekerülni , ha rendben lesz minden .
Jah... Azt hittem makro teszteket varsz. Ha nem teszteled akkor hianytunet alapjan tudsz adagolni, de inkabb nem melyulok el a tanacsokba. Sajnalom, hogy nem tudtam tanacsot adni. Biztosan radirnak hozzaertok.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!

Vettem EL Fosfo-t, tudnátok abban segíteni, hogy hogy érdemes adagolni? PO4 teszttel mért foszfát <0,02 ppm, tehát nem igazán sok. Zöld pont is van rendesen az althernaterra reineckii-n. Az én esetemben 50 literhez kell 1 ml ahhoz, hogy 0,1 ppm-re nőjjön a foszfát szint. Az nem egyértelmű számomra, hogy milyen időközönként kellene adagolni ezt az 1 ml-t. Naponta, hetente? A nitrát az 20-30 ppm is tud lenni vízcsere előtti napokban.
 
Sziasztok!

Vettem EL Fosfo-t, tudnátok abban segíteni, hogy hogy érdemes adagolni? PO4 teszttel mért foszfát <0,02 ppm, tehát nem igazán sok. Zöld pont is van rendesen az althernaterra reineckii-n. Az én esetemben 50 literhez kell 1 ml ahhoz, hogy 0,1 ppm-re nőjjön a foszfát szint. Az nem egyértelmű számomra, hogy milyen időközönként kellene adagolni ezt az 1 ml-t. Naponta, hetente? A nitrát az 20-30 ppm is tud lenni vízcsere előtti napokban.
Pont ugyan ezt és ugyanígy akartam Én is kérdezni. Tudna valaki segíteni,lécci,lécci?
 
Igazabol az a mervado, hogy mi melle adagolod. Makro melle potlasnak, vagy csak mikro melle. Alapbol van rajta egy dozis, hogy mennyi kell, hogy literenkent 1mg-ot emelj. Utana mersz egy nitrat szintet, es ahhoz merten lovod be, hogy a nitrat szint a 10-15 szorose legyen. 10mg/l nitrathoz, 1-1,5 mg/l foszfatszintet losz be ennyi. Ezt par hetig megcsinalod es beall az adagolasi rutin, hogy mennyit kell hetente adagolni.
 
Back
Oldal tetejére