• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Van egy üres 500 ml-s adagolós GA Macros flakonom. Arra gondoltam, hogy beletöltöm a Carbot, hogy ne kelljen fecskendőzni.
Csinált már valaki ilyet? Nem lesz "baja" Carbonak? o_O Szekrényben lesz tartva...
 
Van egy üres 500 ml-s adagolós GA Macros flakonom. Arra gondoltam, hogy beletöltöm a Carbot, hogy ne kelljen fecskendőzni.
Csinált már valaki ilyet? Nem lesz "baja" Carbonak? o_O Szekrényben lesz tartva...
Semmi baja nem lesz. Én is használtam 250 ml-est erre a célra. Most Tropica 300 ml-eset használok ugyanerre: itt
 
Sziasztok!

Ma van a 2. nap, hogy elindítottam az akváriumot. Easy life profito, ferro, kalium és nitrom van. Meg foszfort kell beszereznem. A fény még mindig 2x24 10000K, de csak napok kerdese es lecserelem. Szerintetek már most is kell tápozni? Mivel még most napi 50 szazalekos vizcsere van, nem fölösleges a tápotás? A Co2 menjen végig?
Előre köszi a válaszokat.
 
Sziasztok. Nemrég indítottam egy 35x35x35 méretű akváriumot, matten szűréssel, 24w odyssea világítással, bazaltzúzalék alatt táptalaj. Nem szeretnék co2-t beoldani. Elegendő, ha naponta adagolom a profito és easycarbo meghatározott adagját? Kell ezen kívül valamilyen kiegészítő tápot adagolni? Halak még nincsenek benne.
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=5991d9512e38a09a068ebeba35db664f&oe=5B169493

Előre köszönök minden segítséget!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Ma olvasgattam egy kicsit facebookon is es lehet, hogy nagy butasagot csinaltam, de osszekevertem easy life 200ml nitrot, 200ml foszfatot es 100ml kaliumot. Hülyeséget csináltam? Vagy adagolhatom így is?
 
Sziasztok!

Ma olvasgattam egy kicsit facebookon is es lehet, hogy nagy butasagot csinaltam, de osszekevertem easy life 200ml nitrot, 200ml foszfatot es 100ml kaliumot. Hülyeséget csináltam? Vagy adagolhatom így is?
En biztosan nem tennem. A nitrathoz a foszfatot rengetegnek talalom. Kulon adagolva is tudod hasznalni kimerten adagolva.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
En biztosan nem tennem. A nitrathoz a foszfatot rengetegnek talalom. Kulon adagolva is tudod hasznalni kimerten adagolva.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Az baj. Akkor ki kell talalnom valamit. Ki nem akarom onteni. Ebbol adagolok kevesebbet es hozza nitratot? Szerettem volna valahogyan eggyé alakítani, hogy meló előtt ne keljen kora reggel 20 félét méregetni. Mit tehetek ezzel így?
 
Az baj. Akkor ki kell talalnom valamit. Ki nem akarom onteni. Ebbol adagolok kevesebbet es hozza nitratot? Szerettem volna valahogyan eggyé alakítani, hogy meló előtt ne keljen kora reggel 20 félét méregetni. Mit tehetek ezzel így?
Ilyen koncentracional kb a 200ml foszfathoz meg legalabb 1,8 liter nitrat kellene. Remelem jol szamolok. Nitrat foszfat 1:10. Kaliumot nem tudom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ilyen koncentracional kb a 200ml foszfathoz meg legalabb 1,8 liter nitrat kellene. Remelem jol szamolok. Nitrat foszfat 1:10. Kaliumot nem tudom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

@Felvidéki
Szerintem nem. Gyári adagolás 10ml/500l easylife Nitrat 2ppm-mel növeli a nitrátot, a phospo pedig 0.1ppm-mel.
Teljesen jó így, csak nem tudsz módosítani rajta ha szüksé lenne rá. Ki ne öntsd!
 
@Felvidéki
Szerintem nem. Gyári adagolás 10ml/500l easylife Nitrat 2ppm-mel növeli a nitrátot, a phospo pedig 0.1ppm-mel.
Teljesen jó így, csak nem tudsz módosítani rajta ha szüksé lenne rá. Ki ne öntsd!
Tehát még egyszer! 2deci nitrát, 1 deci kálium és 2 deci foszfát van benne. Maradt még fél deci nitràt, fél deci kálium és vagy 3 deci foszfát. Ki nem önteném, kár lenne érte. :) Már csak az adagolást volna jó tudni.
 
Nem 1:2:1 az arány? N P K ?

A löttyök aránya mindegy, a bennük lévő lényeges anyagok arányát kell nézni.

A Nitrát - Foszfát arány ilyen keverésben 20:1-s arányú (az optimális 10:1-hez képest), de ha aktív talajod van, akkor az úgy is elkezdi nyelni. Ha nem tudod mérni akkor zöld pont megjelenése erős indikatív jele a foszfor hiánynak. Ha sok hal van, akkor nem lesz foszfor hiányod.
 
Back
Oldal tetejére