• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Még egy gyors kérdés :D
A profitot érdemes az első hetekben az előírás szerint csökkentett adagban (1/3) adni?
Alapvetoen nem. Ha sok volt a zseles novenyed amit ultettel, azonnal a teljes mennyiseg a javasolt, ha nem kezdhetsz kisebb adaggal. A velemenyek erosen megoszlanak errol. En fullos adaggal kezdtem, nem volt semmi problema.
 
Ha minden más is adott hozzá (szűrés, fény, esetleg CO2) akkor én is teljes adag tápozással kezdenék.
De azzal sem lősz mellé, ha fokozatosan emelsz az adagoláson. Ahogy Géza írta, kivéve, ha zselés növény is van, mert akkor azonnal teljes adag javasolt.
 
Sziasztok !Szerintetek a tápozási mód, (gondolok itt ez alatt heti, vagy napi tápozásra) függ az akvárium méretétől?Mit javasolnátok?540 L halas akváriumom van .Eddig Easy Life Profitot heti 90ml,plusz carbot napi 15ml adagoltam. A vas kB 2 nap alatt eltűnik, ezért Dennerle vasgolyót is használok. Válaszotokat előre is nagyon köszönöm ☺.
 
Sziasztok !Szerintetek a tápozási mód, (gondolok itt ez alatt heti, vagy napi tápozásra) függ az akvárium méretétől?.
Szerintem nagyon sokan itt napi szinten tápozunk, főleg Micro, Macro, Carbo-t
Mennyi fénnyel, mennyi ideig világítasz, milyen növényeid vannak és mi a cél?

Mert ha továbbra is a halakra koncentrálsz, akkor lehet, hogy fölösleges locsolni bele a tápot.
De ha high-tech növényes fele fordulsz, 1W/l-rel villágítasz, külön CO2-t oldasz be, tartod a heti 40-50% vízcserét (ami már combos 540 literben), akkor napi szinten tuti beletolnám a 15-20ml mindenből

Vasat csak akkor adagolj, ha a növényeidnek szüksége van rá
 
Szerintem nagyon sokan itt napi szinten tápozunk, főleg Micro, Macro, Carbo-t
Mennyi fénnyel, mennyi ideig világítasz, milyen növényeid vannak és mi a cél?

Mert ha továbbra is a halakra koncentrálsz, akkor lehet, hogy fölösleges locsolni bele a tápot.
De ha high-tech növényes fele fordulsz, 1W/l-rel villágítasz, külön CO2-t oldasz be, tartod a heti 40-50% vízcserét (ami már combos 540 literben), akkor napi szinten tuti beletolnám a 15-20ml mindenből

Vasat csak akkor adagolj, ha a növényeidnek szüksége van rá
 
A célom halas akiba szép növények tartása. Egyébként a növényeim szépek szerintem,
DE nem tökéletesek .Szerintem valamilyen tápanyaghiány állhat még a háttérben. Világítás :12h-20h
2 db T5 80W Daylight 6500 K
2db T5 80W Plant 6500K
Szűrő: Eheim 2180 (1700L/h)
Növények :
Hidrophila corymbosa
Aponogeton longiplumulous
Echinodorus Dschungelstar
Jávai moha
Anubias barteri
Anubias nana
Rotala rotundifolia
Képet sajna nem tudok feltölteni, nem tudom miért, valószínű bennem van a hiba ☺.Szóval a Hidrophila leveleinek a hegye visszakunkorodik,olyan karom szerűen fogalmam nincs hogy miért, és tönkre megy. A másik észrevételem, pedig az Echinodorus egy két levelein lyukak jelennek meg elfoszlanak és ledobja őket a növény,de maga a növény fura módon még szép egészségesnek tűnik.A többi növény szép Anbiaszok virágzanak, igaz pontalga társaságával,Rotalat meg ma vágtam vissza.
.Ja fontos tényező talaj:sima folyami homok,tudom nem a legjobb.
 
Sziasztok! Arra jól emlékszem, hogy az Easy Life összes termékét lehet heti adagolásban használni, kivéve az Easycarbot? Azt tudom, hogy a ProFitot azt lehet, de például a Fosfot és a Nitrot is lehet?
 
Sziasztok! Arra jól emlékszem, hogy az Easy Life összes termékét lehet heti adagolásban használni, kivéve az Easycarbot? Azt tudom, hogy a ProFitot azt lehet, de például a Fosfot és a Nitrot is lehet?
Persze, lehet heti adagolással használni, és igen, a carbo kivétel. :sneaky:
 
Sziasztok!

Van-e nem elhanyagolható különbség a Neptun és az Easy cég Carbo-ja között az árát leszámítva?
 
Utoljára módosított:
Na hogy más is okuljon. :)

Higított EC oldattal szoktam permetezni a vízcserekor szárazra került anubiasokat, hogy ne legyen zöld pontalgás. A legutóbbi vízcserekor pont 10 perccel tovább szöszöltem a feltöltéssel, ennyi idő kellett az oldatnak, hogy kinyírja a gyönyörű nana gold és pinto leveleit. (A pinto ráadásul ezen az új helyen - átültettem - szinte csak hófehér leveleket hozott.)
Remélem a rizóma túlélte, és újra bokros lesz majd, valamikor.

28509484963_c479d953ed_z.jpgCarbo vs anubias by Attila Szántó, on Flickr

Ilyen az amikor az ember azt hiszi már van valamennyi rutinja, közben meg továbbra is s*ggh*lye a dologhoz. :D
 
Nem tudom milyen hígítást használsz, de a képek alapján picit töményre sikerült.

A napi carbo adagot kell kb 1-2 liter vízhez adni ezzel lehet permetezni. (lehet picit több is a víz ha érzékenyebb növényekre megy) Ha ennél több a carbo akkor sajnos ez lesz.

A fenti hígítást rendszeresen használjuk mohákhoz is gond nélkül működik.
 
Töményebb volt, sokkal. :) Eddig nem volt belőle baj, mert permeteztem, és már ment is a feltöltés, az algát viszont szépen lekapta. Most is, de a levéllel együtt. :(

Remélem túlélik az anubiasok, ahogy te is láthatod, szép nagy, beszoktatott darabok. :)
 
Töményebb volt, sokkal. :) Eddig nem volt belőle baj, mert permeteztem, és már ment is a feltöltés, az algát viszont szépen lekapta. Most is, de a levéllel együtt. :(

Remélem túlélik az anubiasok, ahogy te is láthatod, szép nagy, beszoktatott darabok. :)

Az elbomlott sérült leveleket vágd le, így gyorsabban regenerálódik. És legközelebb kicsit finomabban :)
 
Sziasztok.
Érdeklődnék vett-e valaki mostanában easy life ferrot? Rendszeresen használom szagát sötétben is felismerem.Koszos sárga színe össze téveszthetetlen. Amit most egy hete használok jól felrázva is tiszta sárga,szaga nem a rozsdás vaséhoz hasonló hanem inkább édeskés mogyoró jellegű. Volt valami összetétel váltás esetleg?
 
Az enyem 3/2018 szabatossagu, sotetzold-fekete szin, nalam mindeg gyenge rozsda szag, biztos nem "mogyoró jellegű". A regota felbontottak kemiailag fel szoktak bomlani. Szurd at es nezd meg vaslapocskak nem jelentek-e meg? :)
 
Az enyem 3/2018 szabatossagu, sotetzold-fekete szin, nalam mindeg gyenge rozsda szag, biztos nem "mogyoró jellegű". A regota felbontottak kemiailag fel szoktak bomlani. Szurd at es nezd meg vaslapocskak nem jelentek-e meg? :)
Nem most vettem 1 hete használom. De feltűnt már akkor is a szaga. Mindjárt átöntöm ga-s flakonba az átlátszó. Szokott lenni üledék. Az illata 100% mogyoró. Szinte bele inna az ember. "Ezt nyilván feltételes módban"
 
Back
Oldal tetejére