• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy Life Catappa-X

botasz

Főkertész
Holnap megyek GA-ba, szert teszek ilyenre és majd jól beszámolok hogy mi a tapasztalat.
Easy Life Catappa - X - catappa kivonat most csak 2 490 Ft - Green Aqua

easy_life_catappa_x.jpg

A holland Easy Life cég Easy Life Catappa-X esszenciája magában hordozza a catappa levelek és kérgek jó tulajdonságait, a rossz tulajdonságaik nélkül.
A Catappa levelek jótékony hatása már régóta ismert az akvaristák körében. Jótékonyan hat a halak, garnélák immunrendszerére, megelőzi a gombás fertőzések kialakulását. Csírátlanító hatása van és serkenti a vízi élőlények vitalitását, ívási kedvét.
Azonban a catappa levéllel ellentétben az Easy Life Catappa-X nem színezi a vizet. A levelek bomlása szintén rontja a vízminőséget, a Catappa-X nem terheli a vízminősgét.
Easy Life Catappa-X - 500 ml

Normál adagolás: 10 ml / 100 liter hetente
 
ezt a dél amerikai biotópba kell tenni, vagy vietnami-kenőcs-osztályú Általános Csodaszer? Én is gondolkodom rajta, de csak ha tényleg nem szinez.
 
Már beszélgettünk róla az Easy Life másik termékével kapcsolatban, Voogle. Az is egy all-in-one cucc. Jó betegségek kezelésére és jó megelőzésre is. Az pl. színez, de csak az első 12 órában durva. Akkor látványosan festi a vizet, majd utána szépen elveszíti a színét. Így ha valakit zavar ez a színezés, akkor éjszakára kell berakni és reggelre nem lesz olyan súlyos a látvány. 24 óra után már alig látható, de szerintem 72 óra múlva lesz megint "vodka" színű a víz:)

Egy kis kedvcsináló a víz ilyen fajta kezeléséhez is:

Beteg lett az egyik üvegsegerem. Fogalmam sincs mi lett az apró hallal, de láttam három hete, hogy gyengül, elveszíti az egyensúlyát, sodorja a víz. Már majdnem kivettem az akisból, hogy könnyítek a szenvedésein. Néha még a víz felszínére is feljött, de volt benne annyi erő, hogy elbújjon a növények közé. Már egy hete szenvedett, amikor tettem be Voogle-t, mert eszembe jutott, hogy van nekem ilyenem is. Pár napig voltam otthon még, mert 4 napra elutaztunk. 5 nap múlva, reggel nézem, hogy még mindig él a kicsike és már nem csak sodorja a víz, hanem úszni próbál. Nem akartam elhinni. Vízcsere volt és újra tettem be Voogle-t. A kis hal pár napra rá már evett is. Nem volt még stabil, de elindult benne az ösztön és elkapta az élő fehér szúnyoglárvát. Nálam az üveg sügik csak élő eleséget esznek meg. Szóval örültem neki és azóta is köszöni szépen jól van a kicsike. Már a többiekkel együtt úszik és kergetőzik.

Régebben ilyennel kezeltem parazitás támadásokat is. Aki halazott már komolyabban, biztosan találkozott már a fehér pöttyös betegség több fajtájával, vakarózó/dörgölődző halakkal. Akkor vetettem be először a Voogle-t teljes sikerrel. Új halak betelepítésénél is sokat segíthet, amikor látja az ember, hogy áttetsző és nyálkás az ürülékük.

Ha a Catappa-X is ilyen, akkor azért használható lesz akvakertészeknek is szerintem . A Voogle tényleg az első 12 órában durva utána már egyáltalán nem. Ennyit meg megér, mert amióta a kis vékonyka üvegsügi megyógyult a Voogeltől, azóta teljesen máshogyan tekintek erre a termékre. Lehet, hogy sok hal és akár garnéla is megmenthető lenne vele vagy akár a Catappa X-el.
 
Érdeklődöm, hogy megtörtént-e már az első próba?
Éppen most öntöttem be 6-7 millit. A lének nincs semmi szaga, a színe nagyon világos barnás/sárgás (amolyan normál vizelet színe van :D ). Nem színezett, nem zavarosított.

Hétvégén öntöm be a 10ml/100liter arányt, most nem öntöttem be annyit. Szerintem úgy sem fog színezni.
 
Jelentem, ma megtörtént a heti vízcsere, beöntöttem az Easly Life adagolási útmutató szerinti 10ml/100l/1 hét adagot.
A víz elszíneződésének nyoma sincs, zavarosodás semmi (y) ....a halak elevenek/élénkek, pedig most toltam át az akváriumot a szekrénnyel együtt egy másik helyre** nem kis rémületet okozva nekik.

(** merthogy jön a 120x45x45 :happy: )
 
Dobok egy rövid jelentést a Catappa-X-ről. :)
Egy ideig nem használtam szert (nem volt különösebb ok rá, egyszerűen elmaradt), most viszont megint lögybölgetek az akváriumba belőle.
Megint csak ugyanazt tudom elmondani, hogy a halak élénkebbek, színesebbek és catappa-x nem színezi a vizet. (y)
 
Vízcsre után adagoltam és másnap habzást figyeltem meg. Ti tapasztaltatok ilyet? Nem mondom azt, hogy a Catappa csinálja, de most nem adagolok belőle és megnézem holnap az eredményt.
 
Sziasztok.
Igazából nem sok írást találtam ezzel a szerrel kapcsolatban, így szeretném megosztani a személyes tapasztalataimat. Hátha másoknak segít.
Egy tömeges garnélapusztuláson vagyok túl. Valószínűleg egy nagyobb átrendezés után a talajból kiszabaduló nem oda illő anyagok és a stressz okozta a garnélák halálát. Hosszasan vegetáltak, hetekről beszélünk. Vizcserés sora...Végül a Catappa-X is bevetésre került. A második héten úgy látom, hogy felélénkültek, megállt az elhullás. Lehet, hogy enélkül is vége lett volna az egésznek, de engem meggyőzött. Hogy a stresszkezelésben segített, vagy az esetleges fertőzés leküzdésében azt nem tudom. Pár nap alatt visszajött a garnélák színe, a pirosak pirosabbak, mint valaha. Persze ezt írták, hogy így van, de tényleg így van. A vadasak is élénkebb színűek, és ami a lényeg, hogy jó egészségnek örvendenek. Most már fogom adagolni, ha másért nem, hát csak immunerősítőként.
 
Sziasztok.
Igazából nem sok írást találtam ezzel a szerrel kapcsolatban, így szeretném megosztani a személyes tapasztalataimat. Hátha másoknak segít.
Egy tömeges garnélapusztuláson vagyok túl. Valószínűleg egy nagyobb átrendezés után a talajból kiszabaduló nem oda illő anyagok és a stressz okozta a garnélák halálát. Hosszasan vegetáltak, hetekről beszélünk. Vizcserés sora...Végül a Catappa-X is bevetésre került. A második héten úgy látom, hogy felélénkültek, megállt az elhullás. Lehet, hogy enélkül is vége lett volna az egésznek, de engem meggyőzött. Hogy a stresszkezelésben segített, vagy az esetleges fertőzés leküzdésében azt nem tudom. Pár nap alatt visszajött a garnélák színe, a pirosak pirosabbak, mint valaha. Persze ezt írták, hogy így van, de tényleg így van. A vadasak is élénkebb színűek, és ami a lényeg, hogy jó egészségnek örvendenek. Most már fogom adagolni, ha másért nem, hát csak immunerősítőként.
Egy ideje használom én is. Valamitől 1-2 garnéla elhullott minden héten. Vízparaméterek nem változtak, nem volt túletetés, kivételesen mérgezés sem. Egyszer csak meghaltak. Arra is gondoltam, hogy a kapott garnélák közül egyszerűen nem kompatibilisek az én vizemmel, és szelektálódnak. Aztán megvettem ezt, azóta nem találtam hullákat. :) Én sem tudom, hogy ez használt-e, de bajt nem okozott. (y)
 
Back
Oldal tetejére