• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy Life AlgExit

Szerintem nem sokunknak van. Egy 4 hetes ciklust kell követni, ahol szerintem még senki nem tart. Én 2 hétnél járok, de jelentős változás még nincs, lehet csak mert naponta látom az akit :)
 
Sziasztok!

Már lassan 4. hete használom az AlgExit-et, természetesen Easy Carbo is adagolva van minden este lámpaoltás után. Nagyon sok ecset algám volt és kezdem kiszorítani az aksiból. Nekem kicsi, 14l-es akváriumom van. Minden héten egyszer vízcsere és 1ml AlgExit a vízbe. A növényekről és a kövekről egyaránt fokozatosan meghalt az alga. Elősző elszürkült, aztán elsorvadtak az ecsetalgák. Természetes zöld algám van, ...de azt meghagyon a rákoknak. :) Úgyhogy nekem bevállt a termék. :thumbup:
Ami esetleg leszáradt a növényekről, azokat a leveleket meg le kell vágni, hogy új hajtásokat neveljen a növény.

Egyelőre ennyit tudtam róla írni!

Üdv:
Gary
 
Én a 3. hétben járok :lol: :lol: Hasonlóak a tapasztalataim nekem is, carboval használom, a carbot pedig töményen kapja az easy life-os kupakban higítva 3ml- naponta. Alga először vörös lesz, majd szürke hasonló mint az eredeti majd leszedhető könnyen.
Ha meg van az alga oka, és szeretnéd hogy hamarabb eltűnjön az alga, akkor ajánlom.

Ha sikerül eltüntetnem az összes algát, akkor nem is adagolom tovább a megelőzésre.
 
Sziasztok, ez a cuccos jó az ecsetalgára? Annyira ellepte a mohákat és a parvulát, hogy már kezelhetetlen :( ha carbozom megdöglik a moha, levágni meg nem tudom, mert akkor az 50%-át le kell vágnom. A baj, hogy fogalmam sincs mitől jött elő, eddig nem volt problémám vele. Lehet a meleg miatt, de akkor meg most már eltűnhetne.
 
nem én fogom a főkertész úrnak megmondani a tutit, de mintha viktorlantos :) azt írta volna hogy nem tűnik el magától. Le kell szedni/vágni. :whistle:
 
Sziasztok, ez a cuccos jó az ecsetalgára? Annyira ellepte a mohákat és a parvulát, hogy már kezelhetetlen :( ha carbozom megdöglik a moha, levágni meg nem tudom, mert akkor az 50%-át le kell vágnom. A baj, hogy fogalmam sincs mitől jött elő, eddig nem volt problémám vele. Lehet a meleg miatt, de akkor meg most már eltűnhetne.

Meleg, karbantartás hiánya, mulm hegyek és kosz az aksiban (rég volt porszívózás), erős szűrő ami nagyon keveri az aljzatot? Valami csak van! :)

Picit feküdj rá. Az Algexit ilyen esetben nem elég hatékony. Próbáld megfékezni a bajt. Levágni leveleket stb és extra karbantartás.
Írtad, hogy nap végén 6.1 a pH a másik topikban. Picit csavarj lejjebb belőle.
 
Meleg, karbantartás hiánya, mulm hegyek és kosz az aksiban (rég volt porszívózás), erős szűrő ami nagyon keveri az aljzatot? Valami csak van! :)

Picit feküdj rá. Az Algexit ilyen esetben nem elég hatékony. Próbáld megfékezni a bajt. Levágni leveleket stb és extra karbantartás.
Írtad, hogy nap végén 6.1 a pH a másik topikban. Picit csavarj lejjebb belőle.
Meleg: pipa
Karbantartás hiány: nem hinném, bár voltunk nyaralni is meg minden, de pár napnál tovább nem csúszott
mulm hegyek: nem látom, hogy lenne, de kitudja ha rámegyek porszívóval szerintem nem gáz
erős szűrő: ex700, most váltanék nagyobbra :) ne idegesíts :p
Az tény, hogy pont a szemközti oldalon van a parvula, ahol fordul, és nem Lily megy, hanem Jet "szerű", de a riccardia pl a beömlő mellett van fent a felszín közelében, ott már nem lehet nagy a flow.
Még egy dolog változott a nyáron, az pedig a tápozás. Előtte 3-3nyomás micro-macro ment, még kérdeztem is, hogy nem-e sok. Mikor elmentem nyaralni akkor a szomszédra bíztam, két naponta 4 nyomást mertem rábízni. Mikor visszajöttem szerintem szebbek voltak a növények, ezért én is erre álltam rá. Persze volt hogy csúsztam, mivel kiment a tápozás a napi rutinból.
Ja és nem tetra perlont használok egy ideje.
Hát kb ennyi változás volt.
 
Sziasztok!
Engem egy 160 literes aksihoz rendeltek, hogy némi vita támadt az algával. A némi vita az kb. olyan gyűjtemény, hogy az már irígylésre méltó lett volna minden tekintetbe. 4-5 hét kezelpés után szépen eltűntek az algák. Nem kellett leszedegetni, szépen felcsócsálták a kis takarítógépek, mert mikor legközelebb mentem meglátogatni a delikvenst, már nyoma sem volt az algának, sőt a mohák soha nem látott fényükben tündököltek. Meglepő látvány volt. Én azóta bátran szoktam ajánlani az algexitet, ha valaki nagyon nem tud mit kezdeni hirtelen az algákkal. Persze azért az okot is illő megszüntetni, mint ahogy előttem ezt már oly sokszor elmondták... :)
 
Azt semmiképp nem ajánlom !!! Pontosan ugyan azt érnéd el mintha egyszerre sok Carbot raknál a vízbe ! Halak,garnélák tuti nem maradnának meg !
 
Blackoutal egyben nagyon hatásos és kisebb az esélye, hogy visszajön az alga. Természetesen nem minden algával szemben hatásos.
Blackout után is érdemes pár hétig adagolni.
Egyébként EI tápozás mellett nem is fog hatni, mivel ez egy átlagos algairtó átlagos akihoz átlagos tápozással.
 
Back
Oldal tetejére