• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Sziasztok!

Betettem egy új fényforrást és a szakállalga kinyírt az anubiasaimat és elborított konkrtéan mindent.
Most mechanikusan eltávolítottam amit tudtam, de ez egy átkozott fajta, nem lehet sok helyről csak úgy lekaparni.
Úgy látom muszáj lesz újragondolni a dolgot.
Egy időre megpróbálom csökkenteni a "napos órák számát", azt is kevesebb féynerővel és adagolok hozzá Easy Carbo-t.

Na most a lényegi kérdésem:

HA nincs bent most növény, amíg el nem tűnik az alga nagyrésze, akkor érdemes lehet este a sötét órákban adni az Easy Carbo-t?
Így nem lesz még rosszabb érzés az algának?
Vagy adjam ugyan úgy reggel mint a növényeknek?

Köszi a segítséget!
 
Sziasztok!

Betettem egy új fényforrást és a szakállalga kinyírt az anubiasaimat és elborított konkrtéan mindent.
Most mechanikusan eltávolítottam amit tudtam, de ez egy átkozott fajta, nem lehet sok helyről csak úgy lekaparni.
Úgy látom muszáj lesz újragondolni a dolgot.
Egy időre megpróbálom csökkenteni a "napos órák számát", azt is kevesebb féynerővel és adagolok hozzá Easy Carbo-t.

Na most a lényegi kérdésem:

HA nincs bent most növény, amíg el nem tűnik az alga nagyrésze, akkor érdemes lehet este a sötét órákban adni az Easy Carbo-t?
Így nem lesz még rosszabb érzés az algának?
Vagy adjam ugyan úgy reggel mint a növényeknek?

Köszi a segítséget!
Ha nincs bent noveny akkor mar semmi ertelme a dolognak. Barmi felgyulemlik az a vizbe marad es az alga hasznositja. Tegyel bele 20x annyi novenyt amennyi volt, es csavard fel a fenyt.
 
Sziasztok, nem tudom, jo helyre írom e... kezeltem némi algát úgy, hogy. A napi adag easy carbo-t 2ml 2ml vízzel higítva célzottan adtam egy helyre a szűrő leállításával.


Ma reggel 6:50 kor félálomban beöntöttem a TF macro és a vas adagot, illetve leállitottam a szűrőt és benyomtam a szokásos easy carbot a szokásos helyekre, 7:30 kor mikor visszakapcsoltam, láttam, hogy a rákok mennek a felszínre. 2 sakura kapott a carbóból telibe. Probáltam őket elhessegetni, de nem igazán mentek. Viszont most inkább Amano és sakura volt ami felfelé ment. De az egyik amano nagyon be volt indulva. Beindítottam a szűrőt. A sakura még 1x-2x feljött de aztán ő megnyugodott. Az Amano viszont nem. Kivettem külön raktam előbb gyorsan egy befőttes üvegbe, majd egy műanyag dobozba kapott friss vizet, meg néhány növényt. Kapott egy kis kaját es Stabilityt is. Most karanténban van. Felkapcsoltam a lámpát. Még egy Amanot találtam és 2 páncélt. Illetve remélem csak vedlett páncélok és nem csappant meg az Amano állományom négyről, kettőre. A 4. Legnagyobb példány semmi tünetet nem mutat. Az elkülönített viszont még most is izgága, és folyamatosan vagy kötrbe körbe megy, vagy felszín közelben van. Remélem időben kivettem vagy nem tudom. Lehet vissza kellene raknom. :(

vajon a carbo kavart be, vagy valami más probléma lehet? Tesztelni még nem teszteltem, az ammonia teszt viszont sárga (már ha működik egyáltalán)

View attachment 90858
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a karbó napközbeni lebomlása a fénnyel áll-e összefüggésben, vagy attól független? Illetve lehet-e éjszakára karbót adagolni? Köszönöm.
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a karbó napközbeni lebomlása a fénnyel áll-e összefüggésben, vagy attól független? Illetve lehet-e éjszakára karbót adagolni? Köszönöm.
Ezen én is agyaltam már, engem is érdekelne a válasz. Annyival megspékelve, hogy ha kis vízben használom egy kő "karbózására" később ez a carbó adható-e az akváriumban, vagy lebomlik mire eljön a napja?
 
Sziasztok!

Betettem egy új fényforrást és a szakállalga kinyírt az anubiasaimat és elborított konkrtéan mindent.
Most mechanikusan eltávolítottam amit tudtam, de ez egy átkozott fajta, nem lehet sok helyről csak úgy lekaparni.
Úgy látom muszáj lesz újragondolni a dolgot.
Egy időre megpróbálom csökkenteni a "napos órák számát", azt is kevesebb féynerővel és adagolok hozzá Easy Carbo-t.

Na most a lényegi kérdésem:

HA nincs bent most növény, amíg el nem tűnik az alga nagyrésze, akkor érdemes lehet este a sötét órákban adni az Easy Carbo-t?
Így nem lesz még rosszabb érzés az algának?
Vagy adjam ugyan úgy reggel mint a növényeknek?

Köszi a segítséget!
A carbó adagolástól a szakáll-alga nem fog kipusztulni, csak közvetlen ráfecskendezéstől.
Ha nincs az akvában most növény, akkor mi akadályoz meg egy egyhetes sötétkúrát?
A szakáll-alga a túlzott vízsodrást kedveli, ezügyben is módosítani kellene az eddigieken.
 
Tippem van: szerintem a hígítás (vízzel) során veszíti el a stabilitását, de bizonyosra vehető, hogy a fény is közrejátszik a mielőbbi
lebomlásában, valamint oxidálódik is.
 
Sziasztok.
Én eddig Seachem Excel-t használtam.
Az utolsó rendelésnél sokat agyaltam, hogy mit vegyek, de véletlenül az Easy Carbo-t hagytam bent a kosárba, úgyhogy most már ezt használom el.
60l-es üvegben szeretném használni.
GA ajánlása 1ml/20l
Szerintetek ez az adat mehet? Mármint 60-as üvegbe 3ml co2 mellé vagy azért abból vegyek le?
Eddig Excel-ből 1,5 ml-t adagoltam naponta.
 
Sziasztok.
Én eddig Seachem Excel-t használtam.
Az utolsó rendelésnél sokat agyaltam, hogy mit vegyek, de véletlenül az Easy Carbo-t hagytam bent a kosárba, úgyhogy most már ezt használom el.
60l-es üvegben szeretném használni.
GA ajánlása 1ml/20l
Szerintetek ez az adat mehet? Mármint 60-as üvegbe 3ml co2 mellé vagy azért abból vegyek le?
Eddig Excel-ből 1,5 ml-t adagoltam naponta.
megint túl aggódod a dolgokat... minden gyártó más, nem ugyanazt az adagot kell adagolni, mindegyik megadja a sajátját. Tehát mehet a 3ml. egy a bibi ezzel a termékkel, hogy 6óra alatt lebomlik és csak lámpa bekapcsolás után adagolandó.
Én 60l-ben az excelt 2ml-ben adagolom/nap, nem tökölők tizedekkel.
 
Sziasztok.
Én eddig Seachem Excel-t használtam.
Az utolsó rendelésnél sokat agyaltam, hogy mit vegyek, de véletlenül az Easy Carbo-t hagytam bent a kosárba, úgyhogy most már ezt használom el.
60l-es üvegben szeretném használni.
GA ajánlása 1ml/20l
Szerintetek ez az adat mehet? Mármint 60-as üvegbe 3ml co2 mellé vagy azért abból vegyek le?
Eddig Excel-ből 1,5 ml-t adagoltam naponta.
Nem olyan régen én is rákényszerültem a EL Carbo-ra. 5ml/100l-t adagoltam belőle.
Excel-ből is amúgy 5ml-t adagolok 100l-re.
 
megint túl aggódod a dolgokat... minden gyártó más, nem ugyanazt az adagot kell adagolni, mindegyik megadja a sajátját. Tehát mehet a 3ml. egy a bibi ezzel a termékkel, hogy 6óra alatt lebomlik és csak lámpa bekapcsolás után adagolandó.
Én 60l-ben az excelt 2ml-ben adagolom/nap, nem tökölők tizedekkel.
Nem olyan régen én is rákényszerültem a EL Carbo-ra. 5ml/100l-t adagoltam belőle.
Excel-ből is amúgy 5ml-t adagolok 100l-re.
Köszönöm a válaszokat!
 
Back
Oldal tetejére