• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Emperor_

Tapasztalt kertész
Az lenne a kérdésem, hogy nettó 46 liter, high tech medence (erős szűrés, közel 1w/l, EI tápozás) esetén elég e a lötty?
 
Nem is tudom, hogy érezzek-e magamban akkora tudást, hogy erre válaszoljak.
A válasz, NEM!

Vagy a fényből kell levenned, vagy a fonalalgákat kell rendszeresen nyírnod.
 
Emperor_ said:
jojo!

Köszi a linket, volt valami emlékem, hogy kis medencében értek el sikereket :) .

Én is DomeSL véleményét osztom. Az erős világításodhoz szerintem kevés lesz a Carbo még akkor is ha az akvárium adott esetben egy tök sötét szobában van. A vilagítást max 10 órában maximalizálnám lehetőleg a napszaknak megfelelően beállítva. Szóval reggel max 9-től már menjen a fény.

Én használtam magában is a Carbo-t a kis nanonal korábban. ott nem volt csak 7watt a 20 liter fölött, de kemeny bírkozas volt az algákkal.

Most CO2 mellé is adom kiegészítő tápozásnak és alga fékentartásra mindkét akiban.
 
Viktor!

Köszi a választ! Egyenlőre vizsgálom a lehetőségeket.

A termékleírást régebben átolvastam és abban is csak kiegészítéskét írják a "rendes" CO2 mellé. Arra lettem volna kíváncsi, hogy valakinek volt e evvel ellentétes tapasztalata.

(Erre a topicra szerintem szükség van, helyre lehet tenni Carbo-t és társait.)
 
Valakinek egyébként van tapasztalata a Happy life Carbo-val? Kiszerelés és ár is egyezik az Easy Life termékkel, bár a javasolt adagolás csak a fele. A hatóanyag gondolom egyezik. Lehet valami hátulütője a Happy life-os változatnak?
 
vartan said:
Valakinek egyébként van tapasztalata a Happy life Carbo-val? Kiszerelés és ár is egyezik az Easy Life termékkel, bár a javasolt adagolás csak a fele. A hatóanyag gondolom egyezik. Lehet valami hátulütője a Happy life-os változatnak?
Én használom egy ideje, még semmi negatív hatást nem tapasztaltam. (Bár a két termék kapcsán nincs összehasonlítási alapom, az Easy Life cuccát még nem próbáltam.)

keymaker said:
vartan said:
Lehet valami hátulütője a Happy life-os változatnak?
Lehet hátulütője a JBL koppintás EVO szűrőnek?
Elvben lehetne, de nincs. :p ;)
 
Remek, ez jó hír. Akkor lehet nyugodtan használni azt is és a Happy Life termékeket is. Mindenkinek ajánlom. :twisted:

A happy life azért nem akkora tragédia mint az Evo, egy tápszert nehezebb elszúrni, ha értenek hozzá. A gond továbbra is az, hogy nem széles körben tesztelt a Happy márka. Nincsenek nemzetközi tapasztalatok, leírások, eredmények, kicsi a "mérési minta".
 
vartan said:
Valakinek egyébként van tapasztalata a Happy life Carbo-val? Kiszerelés és ár is egyezik az Easy Life termékkel, bár a javasolt adagolás csak a fele. A hatóanyag gondolom egyezik. Lehet valami hátulütője a Happy life-os változatnak?

A témához hozzá tartozik az is hogy az Easy Life egy holland cég terméke. Elismert, európában széles körben használják a profi akvaristák ajánlásaival. Ellenben a happy life termék egy hazánkban gyártott termék, egyáltalán nincs külföldi elismertsége, gyakorlatilag ahogy nézem csak nálunk létezik.

Viszont szépen meglovagolták az Easy Life brandet. Szándékos megtévesztés? Vagy a véletlen műve? Mindenesetre ha árazást tekintve azonos a holland táppal, hááát... Minőségileg egészen biztos hogy nincs ott. Ha magasabb szinten akarod űzni a növényezést a profi termékek használatát javaslom.

De mint minden táppal gondolom a happy soroztattal is elérhető valamilyen eredmény...
 
keymaker said:
Remek, ez jó hír. Akkor lehet nyugodtan használni azt is és a Happy Life termékeket is. Mindenkinek ajánlom. :twisted:
:D

viktorlantos said:
A témához hozzá tartozik az is hogy az Easy Life egy holland cég terméke. Elismert, európában széles körben használják a profi akvaristák ajánlásaival. Ellenben a happy life termék egy hazánkban gyártott termék, egyáltalán nincs külföldi elismertsége, gyakorlatilag ahogy nézem csak nálunk létezik.

Biztos ez...? http://www.smf-aquaristik.de/index.php? ... l=3&wg=566

Régebben találtam is néhány német fórumot, ahol felbukkant ez a kérdés, majd utánanézek.


viktorlantos said:
Minőségileg egészen biztos hogy nincs ott.
Mitől olyan biztos? Lehet, hogy teljesen lekoppintották az összetevőket is, nem csak a nevet. ;)
 
oRphEus said:
keymaker said:
Remek, ez jó hír. Akkor lehet nyugodtan használni azt is és a Happy Life termékeket is. Mindenkinek ajánlom. :twisted:
:D

viktorlantos said:
A témához hozzá tartozik az is hogy az Easy Life egy holland cég terméke. Elismert, európában széles körben használják a profi akvaristák ajánlásaival. Ellenben a happy life termék egy hazánkban gyártott termék, egyáltalán nincs külföldi elismertsége, gyakorlatilag ahogy nézem csak nálunk létezik.

Biztos ez...? http://www.smf-aquaristik.de/index.php? ... l=3&wg=566

Régebben találtam is néhány német fórumot, ahol felbukkant ez a kérdés, majd utánanézek.


viktorlantos said:
Minőségileg egészen biztos hogy nincs ott.
Mitől olyan biztos? Lehet, hogy teljesen lekoppintották az összetevőket is, nem csak a nevet. ;)

tényleg baromságot írtam. német termék. csak valahogy nulla infót találni róla a világhálón. koszi Orph.
 
Hali!

Csakhogy én is okoskodjak.
az akit 1 W/l-el világítom, daylight, gro lux csövekkel magasnyomású CO2, maradéktalan beoldású reaktorral, 1 mp/bubi, az akkora mint egy lencse.Szerencsétlen dropchekker már sárgul.(Red Sea) EI módszer, porokból összeállított lötty, és a Happy trió.Teljesen mindegy, hogy előírt adag, 2x-es adag v. 3x-os adag, a hetinek.Most már naponta adagolom a heti adagot.Az is igaz, hogy nőnek a növények, jobban mint kéne.
És nem szégyellem bevallani, annyi fonálalgám van, hogy sodrom és azt használjuk cipőfűzőnek. :) És akinek kell ecsetalgát is tudok adnil, a háttér néha szép sötétbarna, olyan plüssszerű.Ez sokaknak tetszik, kérdezik is , hogy csinálod?(szerényen mondom nekik-ja, a tudás hatalom!)A szűrés 700 JBL.(benne 1 l kerámia 1 l.sipo és szivacsok)+ 620 l/h belsőszűrő.Én a Happy családra gyanakszom.Más mi lehet a hiba?
 
Ehhez kellene még pár dolgot tudni, mint pl. hogy mekkora az akvárium, hány órát világítasz. Ezek az algák Co2 hiányra utalnak. Szerintem szépen lassan emeld a bubi számot, több napon keresztül, módosíts az áramláson, ha kell, hogy ne legyenek pangó helyek és várj. Drop checkerre meg vakon sose hagyatkozz. A happy termékcsaládot, mint már írtam nem ismerem, de kétlem, hogy az lenne a ludas, a dolog általában ennél bonyolultabb.
 
Az akvárium netto 50 liter.A dropchekkert teszteltem mükszi.
Az aksiban lengedezik minden, az elosztás is jó.10 órát világítok.

Már a bubizást nem merem emelni, féltem a halakat, mikor megemelem már pipálnak.
 
Nem akarlak elkeseríteni, de ha olyan sok ecsetalgád van, hogy beborítja a hátteret, akkor ott a CO2-vel tuti nincs valami rendben. Az is lehet, hogy csak nagyon ingadozik a co2 szint, ha eddig a fénnyel egy időkapcsolón volt akkor próbáld meg 1 órával előbb bekapcsolni. Használsz valami folyékony co2 pótlót? Ha nem, akkor szerintem mindenképp érdemes megpróbálkozni azzal. Pár hétig 2x adagolás és elvileg megszűnnek az algák. De ezzel óvatosan mivel az ilyen szerek "a vízbül veszik ki a zoxigént", de ha a növényeid rendben vannak ez nem jelenthet gondot. Hogy tesztelted a drop checkert egyébként?

(Mielőtt valaki azt mondja, hogy nem befolyásolja az O2 szintet: http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... e-day.html)
 
Jojo, a leírásod alapján Vartan-nak talán igaza van. A BBA ("plüssszerű") és ecsetalga is CO2 problémára utal. Én is kétlem, hogy a Happy a hibás. Bár gyűlölöm a koppintásokat, majdnem kizártnak tartom, hogy úgy elszúrják a keverését, hogy hatástalan legyen - netán káros.

Jártam már én is így, mint te: sárga drop checker, ha egy kicsit is emelek, akkor a halak már jelzik, stb. Minden jel arra utalt, hogy a CO2 szintem több mint rendben van. És tele voltam staghorn algával. Rá kellett jönnöm, hogy hiába az erős (25x-ös) flow, ha a diffúzorom nincs jó helyen, akkor a beömlő vízsugár egy helyben forgatja a buborékokat, majd felszállnak a víz felszínére. Azon a ponton, ahol a növényeknek szüksége van a CO2-re egyszerűen nem volt elég. Változtattam a beoldás módján és egy csapásra megoldódott minden probléma. Így jártam. Pedig erős flow, kis akvárium (kis méretek) mégis... A CO2 nem szeret sokat utazni a forrástól. Mivel nálad reaktor működik (külső vagy belső), ezért el tudom képzelni, hogy a CO2-vel dúsított víz nem jut el közvetlenül a növényekhez, csak egy "hurok után". Ilyenkor fordulhat elő algásodás. Különösen belső reaktorok esetén, ahol ugye a dúsított vizet alul nyomja ki a cucc, és ott nem megfelelő az általános áramlás ahhoz, hogy rögtön a talaj mentén továbbvigye. (Ezért nem is ajánlom a belső reaktorokat.) Arra gyanakszom, hogy ez a 700JBL/belsőszűrő/reaktor hármas az ami nálad nem működik szinkronban.
 
jojo said:
Hali!

Csakhogy én is okoskodjak.
az akit 1 W/l-el világítom, daylight, gro lux csövekkel magasnyomású CO2, maradéktalan beoldású reaktorral, 1 mp/bubi, az akkora mint egy lencse.Szerencsétlen dropchekker már sárgul.(Red Sea) EI módszer, porokból összeállított lötty, és a Happy trió.Teljesen mindegy, hogy előírt adag, 2x-es adag v. 3x-os adag, a hetinek.Most már naponta adagolom a heti adagot.Az is igaz, hogy nőnek a növények, jobban mint kéne.
És nem szégyellem bevallani, annyi fonálalgám van, hogy sodrom és azt használjuk cipőfűzőnek. :) És akinek kell ecsetalgát is tudok adnil, a háttér néha szép sötétbarna, olyan plüssszerű.Ez sokaknak tetszik, kérdezik is , hogy csinálod?(szerényen mondom nekik-ja, a tudás hatalom!)A szűrés 700 JBL.(benne 1 l kerámia 1 l.sipo és szivacsok)+ 620 l/h belsőszűrő.Én a Happy családra gyanakszom.Más mi lehet a hiba?

Szia Jojo

Bár lehet, hogy ezen a fórumon ez a kérdés hülyén hangzik, de milyen időközönként csinálod a vízcserét, ill. milyen százalékban? Én maximálisan, heti rendszerességet ajánlok, inkább sűrűbben, és 40-50%-ost. Még gond lehet a nitrifikációval is. Ha valami oknál fogva nincs rendben, ezt a problémát eredményezi. Több ötletem nincs.
 
Back
Oldal tetejére