• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Vegyél 20 Ft-ért kis, 10 ml-es átlátszó orr- és szemcsepp-flakont bármelyik gyógyszertárban. Isten hozott a nano-k világában, jó helyen jársz ;)

A jobb oldali kis cucc az. 20 csepp = 1 ml. Tehát neked 8 csepp kell.
keret.jpg
 
:D Köszi a segítséget, vagyésznek tanulok, szinte minden elérhető a pontossághoz, de inkább higítanám az oldatot, ha kiderülne mivel kell.

OFF: 0,5 mikroliter pontossággal dolgozom, van hogy 0,1 ;)

De mivel olvastam, hogy töményen gyomirtóként használjátok, illetve tapasztalat, hogy ilyen kis koncentrációknál nem precíziós műszerrel nagy a hibahatár, ezért vetődött fel bennem a higítási ötlet.

Köszi mégegyszer: Namtar
 
Namtar, az akvarisztika szabályai nincsenek kőbe vésve. Gyakorlatilag mindegy, hogy 6 vagy 10 cseppet adagolsz.
Egyébként jó, hogy lesz egy újabb kémiához értő ember a fórumon, figyelj az órákon ;) !

(Nem gyomirtóként használjuk, hanem esetenként algairtóként. A ricciát pl. nem bántja, az gyom :) )
 
keymaker said:
(Nem gyomirtóként használjuk, hanem esetenként algairtóként. A ricciát pl. nem bántja, az gyom :) )

:D :lol: A riccia fanok most lázadnak és tüntetnek a kijelentés ellen... :mrgreen:
 
OFF:

Ez már az 5. évem ,szerintem annyit értek hozzá, amennyi kell az akvarisztikához. Csak még azt kell megszokni, hogy nem kell akkora pontosság. Diplomát írok nukleáris méréstechnikából, és amit írtam, 0,1 mikroliteres pontossággal mérek be dolgokat. Ahhoz képest ez már elnézést de "pancsolás". Remélem senkinek sem sikerült a lelki világába másznom.

Keymaker neked már szánok egy hosszabb pü-t van pár kérdésem ;)

ON: És ezek szerint senki nem tudja, hogy mivel higíthatnám a Carbo-t, tehát marad valami "elnagyolt" bemérés.

Namtar
 
Nem vitás ütős a cucc, de azért nem kell ennyire túllihegni a dolgot, én a 17 liter vizemhez 1 ml. adok, a "naposcsibe "endlereknek a szemük se rebbent mikor beöntöttem.
 
Szerintem vízzel hígíthatod, az akiban is abban oldódik...
Ja, és nekem a nagybátyám a vegyész kandidátus :D (én csak hármas voltam...)
 
Mondjuk ha vízzel hígításról van szó akkor jobb ha desztiláltvizet használsz, és napfénynek nem teszed ki. Nekem egyéb növénytápokból csapódott ki sperm. szerű cucc. Állítólag a csapvíz miatt.
Egyébként nekem rendszeresen van, hogy szerencsétlen szumik azthiszik kaját öntök be nekik és rárabolnak, pedig figyelek, hogy ne telibe kapják.
 
Nálam, amíg az 1 ml/25 liter adagolással nyomtam, lassan elfogyott majdnem mind. 1 ml/50 liternél megállt a fogyatkozásuk.
 
Akkor nálam nagyon edzett példányok vannak, kb 200-an + 2db amano.
Mert minden nap kapnak 1 ml-t a 20 literhez
atti76 said:
Nálam, amíg az 1 ml/25 liter adagolással nyomtam, lassan elfogyott majdnem mind. 1 ml/50 liternél megállt a fogyatkozásuk.
 
milyen hatassal van az easy carbo dupla adagolasa a karacsony mohara es hasonlo fajtaira java, stb,... esetleg ricciara?
udv
 
Fáj neki. Kifehéredik, majd 1-2 hét után magához tér (vagy nem). Direktbe nyakon önteni nem ajánlatos.
 
DomeSL said:
Akkor nálam nagyon edzett példányok vannak, kb 200-an + 2db amano.
Mert minden nap kapnak 1 ml-t a 20 literhez
atti76 said:
Nálam, amíg az 1 ml/25 liter adagolással nyomtam, lassan elfogyott majdnem mind. 1 ml/50 liternél megállt a fogyatkozásuk.
Nálam is hasonló a helyzet!
Pár hét után mondhatom semmi bajuk a redeknek!
2.5ml/50literre naponta!
 
Nigro said:
Fáj neki. Kifehéredik, majd 1-2 hét után magához tér (vagy nem). Direktbe nyakon önteni nem ajánlatos.



most vettem eszre miutan hasznalom az uj difimet es emeltem a bubikat , hogy a karacsony moha szelei kezdenek feheredni, pedig easy carbot meg bele sem tettem.
Letezik hogy ennyire nem birja a co2 - t vagy masrol lenne szo? eetleg taphianyrol ... :shock:
 
barbus said:
Nigro said:
Fáj neki. Kifehéredik, majd 1-2 hét után magához tér (vagy nem). Direktbe nyakon önteni nem ajánlatos.



most vettem eszre miutan hasznalom az uj difimet es emeltem a bubikat , hogy a karacsony moha szelei kezdenek feheredni, pedig easy carbot meg bele sem tettem.
Letezik hogy ennyire nem birja a co2 - t vagy masrol lenne szo? eetleg taphianyrol ... :shock:


Tuti hogy fehér? Nem a friss hajtásokat látod rajta? Csak egy tipp
 
Scar said:
Nem alga? A szakáll vagy melyik olyan bolyhos, és nekem fehér :D ugyan így jávain.
én is találkoztam ezzel a jelenséggel már karácsony mohán , főleg ott ahol nagyobb a flow, nem okoz gondot mert olyan gyorsan nő, h rendszeresen nyírni (tépni) kell mire, jobban elterjedne rajta.
 
Back
Oldal tetejére