• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Hmm... 100%-os hibaszázalék...
Még belefér?:D
Viktorék mondták, hogy célzott alga irtásra a dupla dózis rövid távon még elfogadható.

De azt is el tudom hinni amit Henrik írt.

Valamint ez is akvárium függő. Egy 1W/L-es akváriumban ahol a fotoszintézis és a növekedés gyors ütemű, van egy vastag gyep és baromi sok növény ami rengeteget felhasznál sokkal több túladagolást egyensúlyba hoz, mint egy Low tech 3 szál növénnyel.
 
Viktorék mondták, hogy célzott alga irtásra a dupla dózis rövid távon még elfogadható.

De azt is el tudom hinni amit Henrik írt.

Valamint ez is akvárium függő. Egy 1W/L-es akváriumban ahol a fotoszintézis és a növekedés gyors ütemű, van egy vastag gyep és baromi sok növény ami rengeteget felhasznál sokkal több túladagolást egyensúlyba hoz, mint egy Low tech 3 szál növénnyel.
Elég sok növényem van, a víztér kb. felét kitöltik. Egyelőre adagolom csak a gyári maximumot, ami ha jól emlékszem 25 literenként 1ml.1 Ennél többel nem merek kísérletezni.
 
Elég sok növényem van, a víztér kb. felét kitöltik. Egyelőre adagolom csak a gyári maximumot, ami ha jól emlékszem 25 literenként 1ml.1 Ennél többel nem merek kísérletezni.
Allj. Most mirol is beszelunk? Easy carbo vagy excel? Mert a 25ml/1 ml az easy carbonal rovidtavon biztosan nem jelent gondot. De ha excelnel ilyen dozist beleteszel.[emoji849]
A novenyek mennyisege csak abban az estben mervado, ha intenziv high tech rendszered van es minden be van love annyira, hogy eros fejlodesi fazisban vannak a novenyeid. Gyorsan nonek, bubiznak, es intenziv elszivassal rendelkeznek.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Vagy beteszek még egy bazi nagy tószűrőt, hogy az elbomló élőlényeket is kezelni tudjam... :devil:
Napi adag: 25L vízhez 2ml carbo, 2 növény és 5 hal. :D (brrr. Ez viccnek is rossz.)
 
Allj. Most mirol is beszelunk? Easy carbo vagy excel? Mert a 25ml/1 ml az easy carbonal rovidtavon biztosan nem jelent gondot. De ha excelnel ilyen dozist beleteszel.[emoji849]
A novenyek mennyisege csak abban az estben mervado, ha intenziv high tech rendszered van es minden be van love annyira, hogy eros fejlodesi fazisban vannak a novenyeid. Gyorsan nonek, bubiznak, es intenziv elszivassal rendelkeznek.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Még El carbo van kb. 2 hétre való, azután kipróbálom az Excel-t.
 
Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket hogy ugye jön a nyár és nem mindíg lesz mindenki otthon! Van egy 10l nano garis akvám 13w viláítással. Most carboból 0,25 ml és 0,5ml Macro és heti 1,5 planter. Mivel mindenki vakációzni megy nem lesz senki aki gondját viselje a hűtés és a világítás meg lesz oldva. Na ha veszek pl egy jbl proflora 80 vagy egy tropica system 60 at az ugye folyamatosan adagol co2 és teszek alá aqua plant tablettát ami tartalmaz NPK akkor elleszek a növények vele vagy más megoldást javasoltok?
 
Semmi baja nem lesz az akváriumnak, ha kimarad pár nap Carbo. Ezért szerintem felesleges beüzemelni egy CO2 rendszert, ráadásul felügyelet nélkül 10 literben még veszélyes is lehet. Az egy nagyon instabil környezet, ha egy icipicit is elállítódik a beoldás nagysága, az egész állományod odalehet, és nem is tudsz közbelépni. :(
 
Egy héttől se lesz semmi baja. Sok-sok ember nem is adagol Carbo-t, mégis gyönyörű az akváriumuk. A carbo csak segít, de nem létszükséglet. Plusz teljesen más, mint a CO2. Ha elindítod a rendszert, újra kellene számolni a tápot is, mert az, amit most beadsz, már nem lenne elég. Lehet, hogy a fénnyel is játszani kéne. Ha van még jó pár heted az utazásig, akkor el lehet most indítani azt a CO2 rendszert, stabilizálni, beállítani a táp adagolást stb. Személy szerint pánikolós vagyok, én még egy rendes CO2 rendszert is szerintem kikapcsolnék az utazás idejére. Ezek a kis palackos rendszerek viszont 0-24-ben nyomják a gázt, a garnélák pedig különösen érzékenyek.
Kicsit lejjebb veszed a fényt arra az egy hétre, akkor a növények is visszább vesznek, és tápot se kell annyit adni, így az algásodás is kis valószínűséggel jelentkezik.
Várj azért meg más véleményeket, nekem nincs co2 rendszerem, csak én így raktam össze a fejemben a dolgokat azokból az adatokból és tapasztalatokból, amiket a fórumon olvastam.
 
És akkor a növények elleszek a Aqua plant tablettával?
Mesko-val értek egyet.
Szerintem túl aggódod a dolgot. Van, amikor az algák miatt, kényszerből 5-6-7 napos black-out csinálunk. Tök sötét lesz az akváriumban. A növények nem hogy olyan luxust nem kapnak, mint a Carbo, hanem még fényt sem, tápot sem! ... és köszönik szépen, túlélik. Nem mondom, hogy ez idő alatt duplájára nőnek, de sokkal kisebb bajt lehet csinálni, mint egy esetleges relatív túladagolással.
De, ha tovább gondolod, lehet érdemes beruházni egy automata adagolóba. Csak pénz kérdése.
Itt a fórumon valaki javasolta, hogy gyerekeknek készített "Buble gun" buborékfújó perisztaltikus szivattyújából remek DIY adagolót lehet készíteni. ... és valóban. Nálam egy éve üzemel kifogástalanul. (kopp-kopp)
 
Szerintem sem kell aggódni. Inkább kevesebb fény, tápozás megszüntet, mintsem valaki rosszul adagolja, és az élővilág bánja.
Jól irják előttem, a 4-5 napos blackoutra kell gondolni, amit kibírnak a növények és az élőlények is.
Nagynyomású CO2-nél amikor palack kifogy, akkor is csak elég levenni a világítást, táp vissza kicsit, amig nincs csere palack.

garnélák a kajára sem kényesek, esetleg beteszel pár kevésbé omló garnikaját, tuti elfogy.
 
De én itt egy hétről beszélek.
Alapból ha heti tápozol, nem értem a problémát. carbo nélkül semmi sem fog történni.
Co2-t egész biztosan nem indítanék erre az időre. Alapból a tápozást hozzá kell igazítani (Mesko (y))
Utána a tűszeleppel is játszogatni napi 4-5x mire beáll. Utána a tápozást megfigyelés alapján megint újra kalibrálni, és ha minden sikerül indulás előtt, mire hazaérsz,az összes növényed ki fogja nőni az üveget.
Tanács: Vágd bele a heti tápanyagot, carbo nélkül, és menj pihenni.
 
Szerintem ha van CO2 adagolásod akkor mehet a gyári ajánlás vagyis az 1ml/50 liter, ha nincs akkor meg a GA ajánlás vagyis az 1ml/20 liter, ez alá azért nem mennék mert ez nem olyan mint a micro meg a macro ami pufferelődik a vízben ha a növények nem használják fel. Sajnos ez 4 óra alatt lebomlik
.
 
Semmi baja nem lesz az akváriumnak, ha kimarad pár nap Carbo. Ezért szerintem felesleges beüzemelni egy CO2 rendszert, ráadásul felügyelet nélkül 10 literben még veszélyes is lehet. Az egy nagyon instabil környezet, ha egy icipicit is elállítódik a beoldás nagysága, az egész állományod odalehet, és nem is tudsz közbelépni. :(
pont akartam én is kérdezni, de örülök ha ez nem probléma.
 
Back
Oldal tetejére