• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Jajj nagyon alap dolgokat kérdezel (itt is), amik nagyon sokszor és nagyon sokféleképpen le voltak már írva. :)
No offense de a fórummotor keresője pazar, én a helyedben kicsit (sokat :)) olvasgatnék kérdezés előtt.

Ha nem lenne különbség akkor senki nem vacakolna nagynyomású co2-vel hanem locsolnánk az excelt az akvákba és jóvan.
És a co2 nem létkérdés, attól függ mit szeretnél az üvegben csinálni. :)
 
Sziasztok,

Szerintetek 100 literes aksinak kell a nagynyomású rendszer vagy a saechem szén adagolásával kilehet húznib ár hónapot? Van különbség a kettő között egyébként?
Kellene a teljes növénylista amit megálmodtál és abból kiderül. Ha a növény igényli a Co2-t, akkor nem húz ki több hónapot nélküle. Co2 folyékony szén adagolásával nem helyettesíthető.
 
Kellene a teljes növénylista amit megálmodtál és abból kiderül. Ha a növény igényli a Co2-t, akkor nem húz ki több hónapot nélküle. Co2 folyékony szén adagolásával nem helyettesíthető.
Aha értem köszi! Nagyjából összeállt a fejemben a kép :)
 
Sziasztok,

Szerintetek 100 literes aksinak kell a nagynyomású rendszer vagy a saechem szén adagolásával kilehet húznib ár hónapot? Van különbség a kettő között egyébként?
Szia.
Némely topikba több választ kapsz ha olvasgatsz belőle mert több választ kapsz mint így.
Erre a kérdésre a válasz csak az lehet. Mi az elképzelésed, milyen növények lesznek benne es még ezer kérdés a kérdésedre. Vagy a növények igényéhez állítod be a tápozásod, vagy a Te igényedhez veszel növényeket, amiből van ami nem igényel co-t van ami igen.
 
Sziasztok!

Többször azt olvastam a fórumon, hogy az easycarbo 6 óra alatt elbomlik.
Teória:
Az akvárium paraméterei nélkül is ki lehet jelenteni, hogy egy 10 órás megvilágítási időhöz igazodva, a megvilágítás kezdetekor adagolt gyári dózis, a megvilágítás hatodik órájára kb. elbomlik.
A kérdés:
Ebben a esetben javallott e, az újabb adagolás?
 
Sziasztok!

Többször azt olvastam a fórumon, hogy az easycarbo 6 óra alatt elbomlik.
Teória:
Az akvárium paraméterei nélkül is ki lehet jelenteni, hogy egy 10 órás megvilágítási időhöz igazodva, a megvilágítás kezdetekor adagolt gyári dózis, a megvilágítás hatodik órájára kb. elbomlik.
A kérdés:
Ebben a esetben javallott e, az újabb adagolás?
Elbomlas helyett inkabb atalakul. A novenyek elkezdik felszivni azt amive lett. Erosen fugg a novenyesites surusegetol. Nekem rendkivul suru novenyzet van, 1 oran belul szinte mar nincs, vagy atalakult. En nem tennek estere a vizbe tobbet, mert amit a novenyzet hasznosit belole, ha hasznosit, akkor azt a vilagitasi ido alatt teszi.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Elbomlas helyett inkabb atalakul. A novenyek elkezdik felszivni azt amive lett. Erosen fugg a novenyesites surusegetol. Nekem rendkivul suru novenyzet van, 1 oran belul szinte mar nincs, vagy atalakult. En nem tennek estere a vizbe tobbet, mert amit a novenyzet hasznosit belole, ha hasznosit, akkor azt a vilagitasi ido alatt teszi.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Azt honnan lehet tudni, hogy 1 órán belül elbomlott neked? Van erre valami mérő?
 
Elbomlas helyett inkabb atalakul. A novenyek elkezdik felszivni azt amive lett. Erosen fugg a novenyesites surusegetol. Nekem rendkivul suru novenyzet van, 1 oran belul szinte mar nincs, vagy atalakult. En nem tennek estere a vizbe tobbet, mert amit a novenyzet hasznosit belole, ha hasznosit, akkor azt a vilagitasi ido alatt teszi.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Sok növényem van, de nem teljesen tele. Ha 6 óra alatt elbomlik-átalakul, akkor a maradék 4 óra "nappal" vagy sok, vagy adagolhatok e még, például az algák féken tartására?
Vagy csökkentsem inkább a világítás idejét pl. 8 órára, és csak reggel adagoljak? (n)
A nagy aksiban (6 hetes) már nem nagyon található alga és azt is lelegelik a lények.
A kicsiben kevesebb növény van és sokkal több alga. Jelenleg a kicsit kell rendbe tenni, ott valószínűleg adok carbo-t délután is még.
Meglátjuk. Tanuló vagyok, kell a tapasztalat.
(((Kell a frásznak! ))) :ROFLMAO:
 
Sok növényem van, de nem teljesen tele. Ha 6 óra alatt elbomlik-átalakul, akkor a maradék 4 óra "nappal" vagy sok, vagy adagolhatok e még, például az algák féken tartására?
Vagy csökkentsem inkább a világítás idejét pl. 8 órára, és csak reggel adagoljak? (n)
Üdv!
Jó alternatíva lehet a Sachem Flourish Excel. Lényegében uaz mint az E.Carbo, viszont 24h az oldódási ideje.
 
Üdv!
Jó alternatíva lehet a Sachem Flourish Excel. Lényegében uaz mint az E.Carbo, viszont 24h az oldódási ideje.
Az E.Carbo bevált az algaháborúban, leginkább csak azért kezdtem használni. Mind a kettő akvámban nagynyomású CO2 van, a szénpótlás így másodlagos szempont.
A Seachem hogyan hat az algáimra?
 
Az E.Carbo bevált az algaháborúban, leginkább csak azért kezdtem használni. Mind a kettő akvámban nagynyomású CO2 van, a szénpótlás így másodlagos szempont.
A Seachem hogyan hat az algáimra?
Ugyan ugy csak hosszabb ideig van jelen a vizedben.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Juhé, ha elfogyott a carbo, kipróbálom!
Köszönöm!
Nincsmit szivesen. Annyi fontos tudni valo van meg, hogy amig az easy carbot ha tul adagolod sem tortenik semmi, a seachem komoly problamat okoz. Teljes biztonsaggal hasznalhato, a helyes adagolas betartasaval.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nincsmit szivesen. Annyi fontos tudni valo van meg, hogy amig az easy carbot ha tul adagolod sem tortenik semmi, a seachem komoly problamat okoz. Teljes biztonsaggal hasznalhato, a helyes adagolas betartasaval.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Fecskendővel adagolok, lecsiszolt végű vékony tűvel szokta(tta)m az algákat alázatra...
Eddig bevált, nem adagolok ad-hoc, nem bízom a gyári adagoló pohárra.
Javaslom mindenkinek, ez lehet az akvarisztika legkisebb költségű beruházása...:D
 
Nincsmit szivesen. Annyi fontos tudni valo van meg, hogy amig az easy carbot ha tul adagolod sem tortenik semmi, a seachem komoly problamat okoz. Teljes biztonsaggal hasznalhato, a helyes adagolas betartasaval.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Excelt 3 napja véletlen duplázva adtam. 14ML micmac-ot tolok és 7ml Excelt. S a 2 x 14-es után véletlen az excel is 14 lett. Nem történt semmi. Úgy tudom duplázni még lehet, csak ne tovább.
 
Excelt 3 napja véletlen duplázva adtam. 14ML micmac-ot tolok és 7ml Excelt. S a 2 x 14-es után véletlen az excel is 14 lett. Nem történt semmi. Úgy tudom duplázni még lehet, csak ne tovább.
Nem jo jatek. Nem volt ideje koncentralodni ennyi ido alatt. Valamelyik naplomban irtam egy egyhetes munkamrol amikor a felesegem adagolt az altalam rosszul szamolt dozisban. 30-40 doglott hal, es noveny oszlas, napi 6ml helyett 9-10.par nap eleg es a halak elevenen bomlanak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére