• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Ja, nálam direktbe kapta, vízcserekor ecseteltem, és megszaladt a kezem sajnos, abszolút az én hibám volt.
 
Soha többet nem ecsetelek, max. ha lakást festek ki. :D

Esetleg próbáld helyette a szobai permetezőt.
Napi carbo adag + kb fél liter víz. És ezt permetezd el a vízcserénél leengedett akváriumodra. Sziklák növények minden mehet.
 
Sziasztok!

Véletlenül a szokásos adag 2-3 szorosa került egyik nap az akváriumba. Elképzelhető hogy emiatt mállott szét a "gyepként" funkcionáló sagittaria subulatám kb. 50%-a egyik napról a másikra?
 
Sziasztok!

Véletlenül a szokásos adag 2-3 szorosa került egyik nap az akváriumba. Elképzelhető hogy emiatt mállott szét a "gyepként" funkcionáló sagittaria subulatám kb. 50%-a egyik napról a másikra?

Elképzelhető, HA telibe kapta a növényke. Viszont lehet még sem emiatt, tehát érdemes lenne foglalkozni az egyéb okok keresésével is. Nem csináltál egy gyors vízcserét?!
 
Elképzelhető, HA telibe kapta a növényke. Viszont lehet még sem emiatt, tehát érdemes lenne foglalkozni az egyéb okok keresésével is. Nem csináltál egy gyors vízcserét?!
Nem kapta telibe, pont ez az, ahol beleöntöttem ott egy vizikehely van, semmi baja csakúgy mint a többi növénynek. Ezt a gyors mállást csak a sagittaria mutatta. Viszont volt egy a szokásosnál gyakoribb vízcsere, ez okozta volna? Mondjuk idáig sem mindig azonos időközönként cseréltem vizet. A szétmállott részek gondolom már nem élednek újjá, levágjam őket így új szálak nőhetnek ?
 
Én mindig fecskendővel a befolyóhoz irányítva adagolom be és szépen "szétterül" az áramlattal. Szerencsére semmi gond nem volt eddig Carbo adagolásból.
 
Nem kapta telibe, pont ez az, ahol beleöntöttem ott egy vizikehely van, semmi baja csakúgy mint a többi növénynek. Ezt a gyors mállást csak a sagittaria mutatta. Viszont volt egy a szokásosnál gyakoribb vízcsere, ez okozta volna? Mondjuk idáig sem mindig azonos időközönként cseréltem vizet. A szétmállott részek gondolom már nem élednek újjá, levágjam őket így új szálak nőhetnek ?

igen, vágd le
 
Az való igaz, de ez szén pótlóként van aposztrofálva, szerintem bőven mehet bele, egyébként is lebomlik bizonyos időn belül. Gond nem lesz belőle, csak jobban járhatsz szerintem, ha úgyis adni akartad, akkor kezdd el.
 
Sziasztok!
Tapasztalataitok alapján mennyire van különbség a gyári és a GA-s adagolás között low-techben, heti 30% vízcsere mellett közepesnél kicsit több növény esetén? Jelenleg 100 literre adok 3 ml-t naponta (1,5 ml/50 ml), ami a gyári ajánlásnál a kevés-sok növény között van, de GA szerint akár 5 ml-t is adhatnék.
 
Sziasztok, most indítottam egy 60l-es növényes akváriumot. A talaj Environment Aquarium Soil, alatta JBL AquaBasis Plus van. A világítás 8x50cm (5m-es szalag szétvágva) 3528-as 60 LEDs/m (4-5 lm/LED, 240-300 lm/m 7500-800K) összesen 240db.

Neonhalak, majd később Garnélák lennének a lakók. A növények most még nagyon picik (1-2-Grow dobozos méretűek).

1 doboznyi Utricularia graminifolia

1 doboznyi Hemianthus callitrichoides "Cuba"

1 doboznyi Alternanthera reineckii 'Mini'

2 doboznyi moha.

Jelenleg EasyCarbo-t 1ml/nap használok. Ez elég még ebben az időszakban a fenti növényeknek, vagy indítsak mellé egy élesztős Co2 is? Ha igen, akkor milyen arányban adagoljam ezek után? A világítás mennyit menjen szerintetek?

Elnézést, ha rossz topikba írtam, de a kérdéseim háromba is beleillenek.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére