• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy Aqua buborékszámláló probléma?

HoZee

Kertész szaki
Használ még valaki rajtam kívül ebből a típusú buborékszámlálóból?
Őróla lenne szó:

easy-aqua-buborekszamlalo-professional.jpg


Gyanús volt nekem hogy napról napra kevesebb víz van benne, de arra gondoltam, hogy mikor bekapcsol a CO2 , meglöki a benne lévő vizet és beleporlasztja a diffúzorba. Ma láttam hogy hát nem.
A következő állapot fogadott mikor hazaértem:

P1040367s.jpg


Úgy néz ki a dupla visszafolyásgátló nem sok mindent ér. Szépen visszaengedi a vizet, aztán ha ráadom a CO2-t, akkor a vizet beletolja a diffúzorba.
Mivel Seramic kontrollert használok előtte, az is sikeresen beázott, így most ha lekapcsol az adagolás a szelep nem zár el és adagolja tovább a CO2-t.

Valakinek volt már ilyen jellegű tapasztalata ezzel a termékkel?

Kicsit bosszús vagyok mert egyrészt sikeresen lebeszéltem magam erről a fajta buborékszámlálóról:

a370d491e5166e511b1b908b803d42d2.jpg


Amivel valószínűleg kialakításából adódóan sosem történt volna ilyen, másrészt most nem nagyon tudom mit csináljak.
Sem egy jól működő buborékszámlálóm, hogy ellenőrizzem az adagolást, sem mágnesszelepem, hogy elzárjam.

Bocs hogy kicsit hosszúra sikerült.
 
Re: Easy Aqua buborékszámláló probléma

Este még szétszedtem kitörölgettem szárazra, visszaraktam.
Nem tudom, hogy van e értelme cserélni, mert nem látszik rajta semmi sérülés, sorja, deformálódás, stb.
Na majd az idő eldönti, egyenlőre próbálom használni, aztán úgy is megyek hozzátok szombaton.
 
Re: Easy Aqua buborékszámláló probléma

Sajnos reggelre ugyan az a látvány fogadott.
Most betettem a fölötte lévő visszacsapót alá, így talán megóvom a kontrollert a további sérülésektől.
 
Srácok szokásos korrektségének köszönhetően kicserélték a buborékszámlálót (amit utólag még egyszer köszönök).
Helyette hoztam egy Papillon-t, gondolva hogy ezzel nem lesz gond. Tévedtem.
A Papillon jóval gyengébb minőségű anyagokból készül mint a fent nevezett.
Tehát a tapasztalatok a következőek:

Kiépítettem újra a rendszert még pedig úgy, hogy a buborékszámláló elé tettem közvetlenül kb. 5cm-re egy visszacsapó szelepet (Ferplast), aztán kb. 40cm cső, majd újra visszacsapó szelep (Easy-Aqua) (biztos ami biztos) majd kb 10cm cső és a kontroller.
Azt tapasztaltam, hogy 2,5 bar (új Up-Aqua in line diffúzor előírt nyomása) nyomáson nem hogy az első visszacsapón de még a másodikon is átnyomta a vizet miután elzárt a mágnesszelep. Elkezdtem lejjebb venni a nyomást egészen 2 bar-ig. Ennél a nyomásnál a jelenség megszűnt, a víz csak az első visszacsapóig jutott.
A diffúzor ezen a nyomáson is üzemel, kisebb buborékokkal mint ezelőtt. Azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a CO2 ennél a diffúzornál egészen addig nem kerül az akváriumba, míg a diffúzor tartálya meg nem telik teljesen CO2-vel és el nem éri a megfelelő nyomást (ez indításkor jó sokáig eltart, talán ilyenkor érdemes adni egy kicsit nagyobb nyomást és nagyobb mennyiséget, hogy meggyorsítsuk a folyamatot). Csak ekkor képes átpréselni magát a kerámián.

Nagy valószínűséggel a visszavitt buborékszámlálóm nem volt hibás, csak egyszerűen a beleépített visszacsapó szelep (és tőle különböző más gyártó visszacsapó szelepe) sem működik megfelelően a diffúzor által előírt nyomáson (ezen információ fel nem tüntetését a terméken ezek után kicsit hiánylom).
Így már bánom hogy visszavittem mert sokkal esztétikusabb jobb minőségű volt mint a mostani.

Bocsánat a hosszas kifejtésért, de úgy éreztem le kell írnom a tapasztalataimat a termék védelmében is és hátha tanulságul szolgál mások részére is a jövőben.
 
Sajnos a probléma az, hogy a CO2 rendszerek az atomizer diffúzorok megjelenéséig 1.5-2 bar között üzemeltek. Nem véletlen, hogy a mai napig sok fix beállítással üzemelő reduktor 1.5 barra van beállítva. Ezen jól működnek a difik a reaktorok is.

Az atomizerek megjelenésével egy új probléma is előjött, ami az egész CO2 rendszert érinti. Kezdve a reduktortól, ami sok esetben nem képes 2.5 bart kipréselni magából. De mondhatnám a mágnesszelepet, amit nem ekkora nyomásra terveztek. Bubiszámlálók, visszafolyásgátlók sok esetben már nem bírják ezt a nyomást. És megemlíthetném a CO2 csövet is, amiből ezer féle van, de erre a rendszerre már az általános CO2 csövek sem a legjobbak. Sokkal jobb minőségű csövek kellenének.

A nálad előfordult probléma is ezt erősíti meg.

Nem tudom hosszútávon megmaradnak e ezek a termékek a kereskedelemben. Ha igen biztosan új fajta CO2 kiegészítők kellenek hozzájuk.

Tegnap pl olvastam egy olyat, hogy a kis atomizer difi nem ment 2 bar-on. Beáztatta emberünk és minden további nélkül elindult. De gyárilag mégis 2.5 bar az előírt nyomás.

Nálunk a nagy nyomás miatt 2 kis atomizer egyszerűen szétment. Nincs az a ragasztó ami hosszútávon ezeket a műanyag cuccokat egyben tartaná ilyen nyomáson.

Mindenesetre örülök, hogy a lecsökkentett nyomáson működik a cucc.
 
Back
Oldal tetejére