• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EAPLC 2019 -20 ?

A HAC margójára. Elég hosszú beszélgetés volt néhány hónapja a magyar versenyről és összehasonlítva más országok versenyeivel, trendek stb.

Szal jelenleg úgy néz ki, hogy akváriumok között top 10 rangsor felállítás van. Wabi és palunál top 5.
Valószínűleg nem arról van szó, hogy 300 akváriumból a top 10 amit pontozni kell, sokkal inkább az, hogy reálisan 20 akvárium van kategóriánként ami húzza a mezőnyt egész EU-ban.

Az idei év nem a versenyek éve lesz. Az IAPLC-n csodálkozom, hogy nem halasztották el, de mondjuk az olimpiát sem nagyon akarták pedig az egy fokkal nagyobb megmérettetés :)
Az ISTA idén nem lesz. Szerintem az EAPLC-nek is jót tett volna egy kis kihagyás.

Lehet, ha lemegy ez a jelenlegi őrület és bezártság az emberek újra megtalálják az örömet sok dologban. Újra előtörnek a kreatív energiák. És lehet 2021 egy új szint lesz a versengésben. Drukkolok, hogy így legyen 👍
 
Jah és most nem pontozás van, hanem meg kell mondani melyik akvárium hanyadik a rangsorban. Bár sokkal könnyebben hangzik, de talán ez a legnehezebb. Még sosem értékeltünk így egy versenyen sem.
 
Jah és most nem pontozás van, hanem meg kell mondani melyik akvárium hanyadik a rangsorban. Bár sokkal könnyebben hangzik, de talán ez a legnehezebb. Még sosem értékeltünk így egy versenyen sem.
És ezt Te hogyan csinálod?
Bár nincs ebben gyakorlatom, szerintem ez nekem csak pontozással menne :) Először kellene keresnem valami szoftvert, ahol legalább 15-20 bélyegképet látok egyszerre és sorrendbe is tudom őket húzogatni. De az így kialakult első 10(-15) helyezett sorrendjéről sem akarnék elfogultan dönteni, ezért második lépésben egy - bármilyen, akár általam felállított - szempontrendszer szerint le kellene pontoznom ezt a csoportot. Hogy ne állhasson fel az a helyzet, hogy míg egyik akváriumban minden tökéletes, elésorolok egy másikat, csak mert annak a "formája"/koncepciója nekem jobban tetszik. Egyfajta pontozás nélkül elképzelhetetlennek tartom.

Vagy ennek pont az a lényege, hogy minden pontozó helyezze nyugodtan előtérbe szubjektíven a saját favoritjait, aztán majd a többség dönt?

Es Hac megszünik egy darabig?Amig felnö egy ujj generacio?
No para. Nincs felső korhatár :)
(értem ám, hogy miért kérdezted és támogatom ;) )
 
És ezt Te hogyan csinálod?
Bár nincs ebben gyakorlatom, szerintem ez nekem csak pontozással menne :) Először kellene keresnem valami szoftvert, ahol legalább 15-20 bélyegképet látok egyszerre és sorrendbe is tudom őket húzogatni. De az így kialakult első 10(-15) helyezett sorrendjéről sem akarnék elfogultan dönteni, ezért második lépésben egy - bármilyen, akár általam felállított - szempontrendszer szerint le kellene pontoznom ezt a csoportot. Hogy ne állhasson fel az a helyzet, hogy míg egyik akváriumban minden tökéletes, elésorolok egy másikat, csak mert annak a "formája"/koncepciója nekem jobban tetszik. Egyfajta pontozás nélkül elképzelhetetlennek tartom.

A darabszám miatt talán még áttekinthető, de egyébként csak így menne ahogy írod. Most fejben lejátsza az ember a szempontokat. De minél szorosabb egy kategória annál nehezebb.
 
Gratulálok az eredményeidért @kuchi és természetesen mindenki másnak is aki nevezett. Kiváncsian várom, hogy milyenek maguk a scapek.

Én örömmel látom, hogy egy kis előremozdulásom történt tavaj óta és 27. helyet sikerült összehozni a Medium kategóriában.

Viszont már annyira sokat láttam ezt az akvámat és annyira építeném a következőt, hogy ezen az eredményen most túl sokat nem tudok lovagolni és inkább az agytekervényeimet és energiáimat valami újabbra és erősebbre kell fókuszálnom. :)
 
Köszi a gratulációkat.Én mindekit arra bíztatok aki komolyabban akar egy kicsit foglalkozni az akvakertészkedéssel az mindenképpen minden lehetőséget ragadjon meg és induljon versenyeken.A versenynevezés azért is fontos mert folyamatosan fejlődni csak így lehet.Az EAPLC eredményeknek nagyon örültem mert jelenleg ez a legjobb külföldi versenyen elért eredményem és ez még a 2018 ban fotózott akváriumokkal.Az idei versenyen elindított 2019 ben,2020 ban fotózott akváriumoktól nem titkoltan azt várom hogy még ennél is jobb eredményeket hoznak majd nekem és a Magyar akvakertész közzösségnek.😉
 
Back
Oldal tetejére