• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EAC - European Aquascaping Championship

Ilyen erős mezőnyben bárki elégedett lenne az első ötben, úgy látom neked is esélyed van rá.😇 Talán öt-hat olyan akvárium van akinek már nagyon nehéz lenne ezt elérni, a többieknél a sorrend a növények megerősödésével szinte hétről hétre változni fog.😎
Hogy tervezik a szervezők, milyen időközönként kell majd aktuális képeket készítenetek?🤔
 
Ilyen erős mezőnyben bárki elégedett lenne az első ötben, úgy látom neked is esélyed van rá.😇 Talán öt-hat olyan akvárium van akinek már nagyon nehéz lenne ezt elérni, a többieknél a sorrend a növények megerősödésével szinte hétről hétre változni fog.😎
Hogy tervezik a szervezők, milyen időközönként kell majd aktuális képeket készítenetek?🤔
2 hetente küldünk fotokat.
Ma eszközöltem stem cseret!Meg jo,hogy van meg 3 akvariumom ahonnan tudtam kimenekiteni pär stemet!
 
Most értettem meg miért említettétek Ciszkowski nevét, nagyon erős képet fest az akváriuma, úgy gondolom közel áll időben a végső fotózáshoz.📸 Akiknek eddig tetszett, lehet csalódtak a kövek teljes eltakarása miatt, de nekem így sokkal jobban tetszik, már a vízeséssel is kezdek megbarátkozni.😀 (Csak kezdek)
Terezáé is igen jól fejlődött a sok moha miatt, ő is közelít a végéhez, Fuss és Puchades továbbra is remekel.🥰

Érdekes megfigyelni mennyire nem egy ütemben fejlődnek a növények a különböző akváriumokban, néha olyat is érezni, mintha újraindítás történt volna, de az is lehet, hogy az előző kép lett újra beszúrva, nem hasonlítgattam.
Tudom, hogy nem versenyképek ezek, de mennyivel jobban mutatnak azok a képek, amelyekről hiányzik a technika, főleg a nem üveg cuccok.👌

Hajrá Kuchi! Nálad pedig azon töprengtem sokat, vajon hogy fogod megoldani a hátsó részt? Lezárod a stemekkel vagy a növények “brazilos” nyírásával mélységet adsz a képnek?😊
 
Utoljára módosított:
Hajrá Kuchi! Nálad pedig azon töprengtem sokat, vajon hogy fogod megoldani a hátsó részt? Lezárod a stemekkel vagy a növények “brazilos” nyírásával mélységet adsz a képnek?
Igen az a cel!Eleg jol szinesedik a hatter!Szep narancs sargas.
 
Szerintem Nuno Matos simán kész növényeket pakolt be hátra. Ezzel spórolva 2 hónapot :)
Frederic akváriuma szerintem elvesztette karakterét a növényekkel. Persze lehet később megpróbálja gatyába rázni, de ez volt leginkább amin megakadt a szemem. Valószínűleg azért mert a start erősre sikerült.

A 30 napos állapothoz képest sok akvárium nagyon alulfejlett képet mutat. Csak a gyenge szettet tudom okolni emiatt, hiszen a versenyzők ezer éve építenek akváriumokat. Valszeg gatya a fény. Nincs elég tápanyag.
Ez azért is érdekes, mert a verseny meghívásos alapon működik. Egy csomó időt, energiát pénzt pumpálnak bele. És az eredmény nem lesz megfelelő a rosszul megválasztott technika miatt. Amire már csak 30 napjuk van ha jól rémlik.

Néhány akvárium kilóg majd a sorból, de nagyon sok a közelében sem lesz annak, amit elvárnánk a versenytől és a versenyzőktől. És nem az ő hibájuk miatt.
Ha csak 2 hónap áll rendelkezésre, illő lett volna olyan dolgot adni a kezükbe, amivel tudják hozni a tőlük elvárt szintet.
Referenciának nézzétek meg az új videónkat. 2 hét utáni állapotról! Ez történt volna ha van elég fény, táp stb.

Néhány akvárium kilóg a sorból. A fent említett Nuno Matos, de a másk spanyol Jose is sanszos, hogy mást használ. Több fény vagy más táp.
Főleg a felette lévő Franciával összehasonlítva nagyon rikít ez a különbség.

Patrik erről mit gondolsz?

Drukkolok ettől függetlenül egy jobb eredményért, de ez a szervezők hibája.
 
Utoljára módosított:
Lehet a fenti bejegyzésem kicsit erősre sikerült, de továbbra is azt gondolom, hogy egy rossz szpozorációval megtolt verseny.
Amiben nem tud pl az Aquaflora kiteljesedni a meghívott tehettségek mellett aki egy tonna növénnyel támogatta az eseményt.

Refinek pl érdemes megnézni Filipe workshopos akváriumát mennyit ment 3 hét alatt.
Itt konkrétan a növények felfalták a tápanyagot és emiatt szívtunk az 5-6. hét környékén.
start: 3 hetes állapot:
Nagyon sok példát lehetne hozni.

Tényleg kíváncsi vagyok, pl Patrik hogy látja az eddigi berendezéseihez képest most milyen tempóban halad.
Lehet ha 4-5 hónapot kaptatok volna, nem lenne különbség, de ez a 2 hónap nagyon rövid
 
Lehet a fenti bejegyzésem kicsit erősre sikerült
Nekem nem tűnt erősnek. Ehhez az egészhez tök laikus vagyok, de nagyon szembetűnőek a növények közötti különbségek. Nekem az is fura, hogy a fotókhoz nem adtak plusz instrukciókat - pl. vedd ki a technikát, ne legyen fullon buborékokkal stb.
 
A 30 napos állapothoz képest sok akvárium nagyon alulfejlett képet mutat.
Igen,vannak akik restartoltak,es vannak akik törött akvariumot kaptak,igy ök kesöbb inditottak!
Valakinel pl olyan alga bumm volt,hogy mindenki räcsodalkozott!
Szerintem Nuno Matos simán kész növényeket pakolt be hátra. Ezzel spórolva 2 hónapot
Lehet,de pl en se rendeltem zseles növenyt,pont ezert.mert ha elmalik akkor csak +idöt veszitek!
Valszeg gatya a fény
Igazabol en lusta vagyok kicserelni a lämpät,van aki kicserelte!
Néhány akvárium kilóg majd a sorból, de nagyon sok a közelében sem lesz annak, amit elvárnánk a versenytől és a versenyzőktől.
Ezt mi is beszeltük,hogy 2 honap nagyon keves!
Tényleg kíváncsi vagyok, pl Patrik hogy látja az eddigi berendezéseihez képest most milyen tempóban halad.
En kb megleszek 2 hanap alatt is!De a Hc lehet,hogy mereszseg volt beültetni a homokba,igaz tolom a co2-t.
De pl Tereza mar nem tudom hanyadik scapet csinalja csak mohaval es par anubias buce comboval,igaz igy nincs para a növenyekkel!Lehet,hogy ez a követendö pelda!
2 honap nagyon keves ahhoz a szinvonalhoz,amit elvarnänk egy ilyen versenytöl.De aki tud,az 60 nap alatt is csinal egy egy elfogadhato scapet krealni,igaz vannak akik letudtak a dolgot egy szokvänyos scape-val.En egy kicsit mast akartam csinalni,kitölteni a teret,es kilepni a komfort zonabol!Ha bekerülök a legjobb 5 be akkor elegedett leszek!Ha nem akkor is,mertreszt tudtam venni egy ilyen versenyen,es ujabb baratokat,es ismeretsegeket kötöttem!
 
Igazabol en lusta vagyok kicserelni a lämpät,van aki kicserelte!

Amikor a Vivariumon csinálták a kis akváriumokat, pl Filipe és a pontozó csapat ilyenek miatt lepontozott, kizárt versenyzőket. Akkor is, ha a növény láthatóan csak a fotóra lett beültetve.
Itt valószínűleg túl erős a mezőny (túl nagy nevek vannak), hogy ilyet meglépjenek, de az egyen cuccoknak pont ez lenne az értelme, hogy senki se legyen előnyben a másikhoz képest.
 
Amikor a Vivariumon csinálták a kis akváriumokat, pl Filipe és a pontozó csapat ilyenek miatt lepontozott, kizárt versenyzőket. Akkor is, ha a növény láthatóan csak a fotóra lett beültetve.
Itt valószínűleg túl erős a mezőny (túl nagy nevek vannak), hogy ilyet meglépjenek, de az egyen cuccoknak pont ez lenne az értelme, hogy senki se legyen előnyben a másikhoz képest.
Igaz en a szüröt kicsereltem egy Ada Es 300 ra,mert nem volt eleg halk,es 4 akvarium van a nappaliban,igy nehez volt aludnom.De pl Fredo emlitette,hogy az ö szüröje milyen extrem halk!
 
Igaz en a szüröt kicsereltem egy Ada Es 300 ra,mert nem volt eleg halk,es 4 akvarium van a nappaliban,igy nehez volt aludnom.De pl Fredo emlitette,hogy az ö szüröje milyen extrem halk!

És egymás között beszélgettek? Ki hogy halad stb? Vagy ti is csak ilyenkor látjátok amikor publikus minden?
 
Back
Oldal tetejére