• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DSM - Dry Start Method

Csak porózus kövekre tapad meg igazán,sztem ragasztanod kéne!Mert a végen feltöltéskor felúszik az egész!
én most csinálok lávakővel egy dsm-et, 3 hete megy, várok még 1-2 hetet, aztán felöntöm vízzel. ami elúszik, elúszik, leszívom a vizet, és várok még pár hetet, hogy ami fennmaradt, meginduljon, ha kell.
 
@Jopet Ultrahangos párásítóval megy nekem1 hónapja kb, a riccardiát felkentem joghurttal ide oda. épp hogy stagnál.
ráhálóztam kőre az meg nő. ragasztottam, ahol ragasztós kifehéredik, csak aztán csak tolni kell neki... 4-5 tubussal.
a felgyülemlő vizem alatt a homokom meg szép világoszöld, por, fonal minden földi jó van rajta. carbozás sem oldja meg csak ha leszívod és utána átkensz/spriccolsz carboval mindent.
 
Így csinálod, ahogy én tervezem? Vagyis áll a víz az akiban talaj nélkül? És venti forgatja meg a párás levegőt? (láttam a párás képet, de a talaj-dolog nem egyértelmű)
A ragasztós moha is fejlődik, vagy csak a kötözős?

Szerk: most már a növénylistát is elolvastam, tehát választ kaptam a talaj kérdésre :)
 
Utoljára módosított:
Így csinálod, ahogy én tervezem? Vagyis áll a víz az akiban talaj nélkül? És venti forgatja meg a párás levegőt? (láttam a párás képet, de a talaj-dolog nem egyértelmű)
A ragasztós moha is fejlődik, vagy csak a kötözős?

Szerk: most már a növénylistát is elolvastam, tehát választ kaptam a talaj kérdésre :)
felül van csak a dobokon talaj. lent homok
 
Nem tudom mennyi vizet tervezel benne hagyni, de itt az alkalom, hogy végre elővegyétek a régi jó akvarista eszközt, a légpumpát ;) Tegyél bele egy hosszú porlasztót, ez megoldja a cirkulációt, és elég oxigént old be a vízbe, hogy ne dögöljön be.

Edit: és a páraképzést is megoldja!
 
Elkezdett izgatni a DSM. :D

http://www.ukaps.org/forum/threads/justins-ada-60p-new-fts-page4.25594/page-2#post-288594

Igazából ennyit tervezek én is, Fissi+víz+görög joghurt, botmixer, és felkenni az előre beáztatott fára. Világítás fölé, pluszban be egy légpumpa a vízbe non-stop járatva, fólia rá csók (és a légpumpa miatt még levegőztetni sem kell szerintem).

A nagy kérdés az, hogy - és engem ez a része nem világos csak - mitől marad a simán ecsettel felkent massza az ágakon, simán megkapaszkodik a kinövő moha és ennyi?
 
Elkezdett izgatni a DSM. :D

http://www.ukaps.org/forum/threads/justins-ada-60p-new-fts-page4.25594/page-2#post-288594

Igazából ennyit tervezek én is, Fissi+víz+görög joghurt, botmixer, és felkenni az előre beáztatott fára. Világítás fölé, pluszban be egy légpumpa a vízbe non-stop járatva, fólia rá csók (és a légpumpa miatt még levegőztetni sem kell szerintem).

A nagy kérdés az, hogy - és engem ez a része nem világos csak - mitől marad a simán ecsettel felkent massza az ágakon, simán megkapaszkodik a kinövő moha és ennyi?

Dsm-ben ágra kötözött weeping moss nálam nem működött igazán. A fa bepenészedett, és a penész minden nedvességet kiszívott a mohából, teljesen kiszárítva azt, spricnizés ide vagy oda. Valószínűleg hosszabb előkészülettel, az ágak áztatásával vagy kifőzésével talán a penészedés megúszható lett volna. (A joghurtos módszernél ez vajon hogyan kerülhető el?)
Viszont, az ohko kő réseibe rakott talajszemcsékre fektetett fissidens szálak, minden ragasztás és kötözés nélkül rögzítették magukat a dsm 2 hónapja alatt. Naponta egyszer lettek permetezve vízzel. A feltöltés után sincs velük semmi gond.

Valószínűleg mohája, fája, köve válogatja, hogy melyiknél milyen rögzítés válik be, és hogy a dsm alatt és után hogyan viselkedik. A fissidens minden esetre ragaszkodó típus, ha a fa/kő felülete is alkalmas rá, akkor meg fog kapaszkodni.
 
Elkezdett izgatni a DSM. :D

http://www.ukaps.org/forum/threads/justins-ada-60p-new-fts-page4.25594/page-2#post-288594

Igazából ennyit tervezek én is, Fissi+víz+görög joghurt, botmixer, és felkenni az előre beáztatott fára. Világítás fölé, pluszban be egy légpumpa a vízbe non-stop járatva, fólia rá csók (és a légpumpa miatt még levegőztetni sem kell szerintem).

A nagy kérdés az, hogy - és engem ez a része nem világos csak - mitől marad a simán ecsettel felkent massza az ágakon, simán megkapaszkodik a kinövő moha és ennyi?
röviden: igen, megkapaszkodik a pórusokban :) Én joghurt nélkül csináltam lávakővel.
 
Elkezdett izgatni a DSM. :D

http://www.ukaps.org/forum/threads/justins-ada-60p-new-fts-page4.25594/page-2#post-288594

Igazából ennyit tervezek én is, Fissi+víz+görög joghurt, botmixer, és felkenni az előre beáztatott fára. Világítás fölé, pluszban be egy légpumpa a vízbe non-stop járatva, fólia rá csók (és a légpumpa miatt még levegőztetni sem kell szerintem).

A nagy kérdés az, hogy - és engem ez a része nem világos csak - mitől marad a simán ecsettel felkent massza az ágakon, simán megkapaszkodik a kinövő moha és ennyi?

@AmegA mondhatni mesterei a darálós-joghurtos-kenős mohásításnak, többször is sikerrel hajtották végre, kérdezd őket, ismerik a dolog minden apró részletét, profik benne!(y)
 
Ezzel az egész DSM módszerrel egy valamit nem értek. Többször elhangzik, hogy az így nevelt növények víz alá kerüléskor csak magas fényben, CO2 beoldással maradnak meg.

De egy csomó növény eleve úgy kerül bele egy akváriumba, hogy levegőn nevelkedik, például az összes zselés, márpedig van a zselések között alacsony igényű növény is. Nem értem mi a különbség, mitől nem maradnak meg a DSM-mel nevelt növények víz alatt CO2 nélkül, és mitől maradnak meg ennek ellenére egyes, szintén levegőn nevelkedett zselés növények CO2 nélkül?
 
Back
Oldal tetejére