• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DSM - Dry Start Method

Helló! Egy kérdés:
2x 18W T8 6500K fénycső alá rakjak genothermet vagy egyéb fóliát? Nem egy szuper fénycső, nem hiszem, hogy bántaná a parvula miniket napi 8-12 órában. Az akvárium (40cm magas) műanyag fedeles, azon nyitnám csuknám a kis ablakokat, hogy szellőztessek meg spricceljek. Szerintetek?
 
Szia Gábor!

Helló! Egy kérdés:
2x 18W T8 6500K fénycső alá rakjak genothermet vagy egyéb fóliát? Nem egy szuper fénycső, nem hiszem, hogy bántaná a parvula miniket napi 8-12 órában. Az akvárium (40cm magas) műanyag fedeles, azon nyitnám csuknám a kis ablakokat, hogy szellőztessek meg spricceljek. Szerintetek?
Ha jól értem egy gyári tetős akváriumod van.
Nem kell ekkor a csövek alá semmi, nem fog algásodni a növényzet a víz hiánya matt, mehet akár 10-12 órát.

A.ttila
 
Tegnap este elültettem a parvula miniket. Remélem nem rohad majd be az egész..o_O

8487950151_cb10bfee6b_c.jpg
 
Bal előre jön egy Nymphaea minuta az árnyokolás miatt a Sakura garnéláknak, feleresztek majd néhány levelet, a megkövesedett fa mögé pedig pár Bacopa Caroliniana kerül, hogy a halak tudjanak bújócskázni. A vizet majd csak az akvárium feléig töltöm fel, hogy legyenek virágok is. Már ha lesznek. Remélem. Itt egy kép felülről. Ennél is jobban szedjem szét a parvulát?
Meg halaknak valami tanács? Valami apró nano halból kéne kb 20 darab, ami a víz felszín közelében úszik, nem kell neki szaporító medence, szaporodna ebben az aksiban, bírja a 22-28 fokot, a kemény vizet(elég kemény nálunk a csapvíz) és békén hagyja a garnikat. Bár nekik majd rakok be egy mohával befuttatható búvót amit a GreenAquában láttam biztos ami biztos, meg a kisebbik támasztó követ is bemohásítom majd. MEnnyit kell szellőztetni? Elég ha a teljes tetőt leszedem napi 5 percre mondjuk? Bocs a sok kérdésért, de növényekkel még bénázok :(

8491033344_1255584047_b.jpg
 
Szia Gábor!


Kicsit jobban szét szedhetted volna (bár még most sem késő)!
Bal elől mi lesz?

A.ttila

Jó, nem mondom, hogy csodát vártam, de 1 hónap alatt azért nőhetne gyorsabban...:(
Pedig napi 12 órát megy a fény, este szellőztetek meg spriccelem, közben meg folyamatosan párás az akvárium. Nem tudom, hogy miért nem nő.

8589434322_7b8a8b39c6_b.jpg
 
Sziasztok!

Nem találtam a fórumon ezzel kapcsolatos témát, így nyitottam egyet.

Nigro blogján olvastam egy jó kis szösszenetet róla :p (Az akváriumi aljzat előkészítése II. A “DSM” módszer | Nigro Blogja), valamint a hozzászólásokból is okultam, de mivel maximalista módon szeretném indítani az akváriumomat jövő hónap a Tom Barr-féle DSM módszerrel, ezért akinek kedve van hozzá szedjük össze amink van a témáról.
Esetleg aki alkalmazta már, szeretném ha ellátna tanáccsal.
Emersen nevelhető növények is érdekelnek :D.
 
Sziasztok!

Nem találtam a fórumon ezzel kapcsolatos témát, így nyitottam egyet.

Nigro blogján olvastam egy jó kis szösszenetet róla :p (Az akváriumi aljzat előkészítése II. A “DSM” módszer | Nigro Blogja), valamint a hozzászólásokból is okultam, de mivel maximalista módon szeretném indítani az akváriumomat jövő hónap a Tom Barr-féle DSM módszerrel, ezért akinek kedve van hozzá szedjük össze amink van a témáról.
Esetleg aki alkalmazta már, szeretném ha ellátna tanáccsal.
Emersen nevelhető növények is érdekelnek :D.
Dejó... a kereső persze nem dobta ki :confused:
 
Na mindegy :).

Sok szépet olvashattam a DSM módszerről, de az így nevelhető növényekről nem nagyon esett még szó...
Gondolom az összes Zselés jószág nevelhető így, de azon kívül mik vannak még?
Láttam olyat is, hogy például Ludwigia sp. volt Wabi tálban...
 
Valamint ezt a videót is ajánlom figyelmébe mindenkinek:


Egyik legjobb "step by step" videó amit láttam, a végén pedig a DSM-ről is szót ejtenek. :)
 
Na mindegy :).

Sok szépet olvashattam a DSM módszerről, de az így nevelhető növényekről nem nagyon esett még szó...
Gondolom az összes Zselés jószág nevelhető így, de azon kívül mik vannak még?
Láttam olyat is, hogy például Ludwigia sp. volt Wabi tálban...

Ha foglalkoztat ez a kérdés, akkor inkább konkrét növényekre kérdezz rá. De szerintem a DSM módszernek az egyik célja lehet, hogy elkerüld a fejletlen növényzet miatti kezdeti komolyabb algásodást. Így olyan növényeket is érdemes beülteni, amiknek idő kell, hogy jó gyökrézetet növesszenek vagy jól elterjedjenek. A stem növények inkább gyorsan fejlődnek. Őket nem tenném ilyen idításba már az elején. Inkább a felöltés elött ültetném be és nem emers formában (nem jó terhelni a vizet a pusztuló/átalakuló levelekkel).
 
Ha foglalkoztat ez a kérdés, akkor inkább konkrét növényekre kérdezz rá. De szerintem a DSM módszernek az egyik célja lehet, hogy elkerüld a fejletlen növényzet miatti kezdeti komolyabb algásodást. Így olyan növényeket is érdemes beülteni, amiknek idő kell, hogy jó gyökrézetet növesszenek vagy jól elterjedjenek. A stem növények inkább gyorsan fejlődnek. Őket nem tenném ilyen idításba már az elején. Inkább a felöltés elött ültetném be és nem emers formában (nem jó terhelni a vizet a pusztuló/átalakuló levelekkel).
még jó hogy egy éve tettem fel a kérdést :D
azóta azért kineveltem magamnak egypár emers növényt ;)
 
még jó hogy egy éve tettem fel a kérdést :D
azóta azért kineveltem magamnak egypár emers növényt ;)

Akkor én viszont szeretnélek kikérdezni a tapasztalataidról :D Nem zselében nevelt növények mennyire bírták / bírják az emers nevelést? Főleg a stem növényekre vagyok kíváncsi.
 
Akkor én viszont szeretnélek kikérdezni a tapasztalataidról :D Nem zselében nevelt növények mennyire bírták / bírják az emers nevelést? Főleg a stem növényekre vagyok kíváncsi.
Nehezebb őket átszoktatni, a 2 hetes bepárásított takarást igénylik, utána napi 10 perccel növelni a szellőztetést rajtuk. Ezek után, a stemek igénylik az állandó magas párát, tehát spricckolni kell őket gyakran. Nem árt ha tápanyag-dús, víztartó talajba (Amazonia + tropica-val kevert keto) ülteti az ember, mint egy kokedamát. ha eszembe jut valami még akkor folyt. köv. :)
 
Back
Oldal tetejére