• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DSM - Dry Start Method

Blasio said:
He he! Csak pirulok. :oops:
carrie said:
Hi hi! Hát, ha akarod, ha nem ;) mostantól DSM szaki lettél :lol: Még jobb: DSMBB =DSM by Blasio :lol: Na ezt már nem fogod tudni levakarni, vagy legyen inkább DSMBBM =DSM by Blasio master? Még választhatsz is :D

Igazán elismerő,de a DSM módszert NEM én találtam ki és szaki sem vagyok benne! :lol: Én csak kiviteleztem más módszerét és sikerült! Szerintem bárkinek ugyanilyen kivitelezhető!


carrie said:
(Nem érdekes, hogy egyes emberek sikerélménye másokat is mennyire ösztönözhet?)

Ezt nem tudom,hogy érted,de igenis érdekes mások ösztönzése és szerintem ez a fórum is erre alapoz. ;)
 
Nekem is bejött a dsm módszer, én is tuti kipróbálom ;) és így indítom el a kis nanómat.
 
Szia Blasio!
Akkor gyakorlatilag szintén hetente nyírtad a HCt..mint egyébként?
Nagyon szimpatikus volt ez a módszer..és a leírásoddal még több kedvet kaptam én is hozzá..úgyhogy szerintem amíg a CO2rendszeremet össze nem rakom..így elindítom az akit.
Mág annyit kérdeznék..hogy a 2 hetente való feltöltésnek volt e valami szerepe..vagy hozzá tehetett valamit a végeredményhez?
 
Szia ZaCK!

Bocsi,hogy későn reagálok.Nem tudom,hogy aktuális-e még,de azért leírom.
ZaCK said:
Akkor gyakorlatilag szintén hetente nyírtad a HCt..mint egyébként?
Nem mondanám,hogy hetente,mert az elején nem nyírtam.Akkor kezdtem el rendszeresen nyírni,mikor azt tapasztaltam,hogy a besűrűsödött növényzet alja bebarnult és így feljött az aljzatról.A nyírás gyakorisága ezután a növekedési ütemtől függött.(Fogalmazzunk úgy,hogy megérzés alapján. :) )
Még annyit kérdeznék..hogy a 2 hetente való feltöltésnek volt e valami szerepe..vagy hozzá tehetett valamit a végeredményhez?
Erre konkrét választ nem tudok adni,mert ez volt az első próbálkozásom,de ez talán kielégítő magyarázat:
pfg » 2009.11.14. 23:34
A DSM -nek pont az a lényege, hogy nem kell co2 beoldás mert a növény a légköri co2 tudja felvenni, és ez a hártánai mivel elárasztáskor a vízparti nővények ( mocsáriak ) -nak biztosítani kell a 30 ppm mennyiséget ebben az akiban ez tökéleesen meg lett oldva. A HC ( gondolom én) egy patakparti növényke ami az egy két napos elárasztást türi, de utána kell neki a szabad levedő ha nincs elég co2 a vízben. Tehát ha esik a patak vízgyüjtőjén az eső, az árad és ellepi a nővényt megtrágyáza a talajt szépen leapad és van co2 van fény lehet nőni.
Végül is ezt próbálja a DSM ben lemásolni, csak a végén elárasztjuk. És itt szokott a probléma lenni nincs elég co2 és a "száraz " baktériumkultúra nem egyezik meg a " nedves " baktériumkultúrával itt történik egy pusztulás ami kelemetlen dolgokat is okozhat. A fenti akiban ezt a átalakulást sikerült megoldani.
Még egyszer : FANTASZTIKUS!!!!!!
Annyival kiegészíteném,hogy az "elárasztás" teljesen automatikusan ment végbe,mivel a napi többszöri párásításból emelkedett a vízszint,ami egy idő után teljesen ellepte a növényeket.Mikor ez történt eltávolítottam a felesleges vizet,majd kezdődött a folyamat elölről. ;)Remélem tudtam segíteni.Sok sikert az akváriumhoz.
 
SZia!
Sebaj..még nagyon odébb van az aki indítása..még egy két cuccot össze kell szednem hozzá.Szóval köszönöm a választ:)
Még annyit..hogy a bugyi..amivel takartál a fényerőből..többet raktál egymásra?A szellőzést pedig plusz lyukakkal biztosítottad,vagy csak az eredeti lyukakkal?
 
ZaCK said:
Még annyit..hogy a bugyi..amivel takartál a fényerőből..többet raktál egymásra?A szellőzést pedig plusz lyukakkal biztosítottad,vagy csak az eredeti lyukakkal?

3db-ot raktam egymásra.(Furán hangzik,de előtte feltöltöttem az akit vízzel és megnéztem mennyi fényt fog fel a víz.Ezután megnéztem üresen a fóliákat használva és sacra belőttem. :lol: )Nem voltak rajta lyukak,ezért keresztbe raktam az aki tetejére,hogy csak a fénycsövet takarja.A két oldalán pedig tudott "szellőzni".
Valahogy így:
SDC19779.jpg
 
Hát..nagyon szépen köszönöm a segítséget a dsmmel kapcsolatban..aztán remélhetőleg hamarosan megláthatjuk a végeredményét:)
 
ZaCK said:
Hát..nagyon szépen köszönöm a segítséget a dsmmel kapcsolatban..aztán remélhetőleg hamarosan megláthatjuk a végeredményét:)

Hát...igazán nincs mit. :) Remélem dokumentálsz majd mindent. ;)
 
MÁr pont azin gondolkoztam..hogy lehet..egy hónap szabit ki kellene venni..hogy rendesen nyomon tudjam majd követni a dolgokat..és ne csak reggel,este tudjak párázni:D
 
ZaCK said:
MÁr pont azin gondolkoztam..hogy lehet..egy hónap szabit ki kellene venni..hogy rendesen nyomon tudjam majd követni a dolgokat..és ne csak reggel,este tudjak párázni:D

Szabadságot azért ne vegyél ki. :lol: Valakit esetleg megkérhetnél,hogy permetezze míg melózol,ha ez nem megoldható,akkor úgy áraszd el a növényeket,hogy pár mm lógjon ki belőlük a felszínre.(így nem párologhat el annyi víz,mire hazaérsz. ;) )
 
Arra gondoltam..hogy kellene csinálni valami automata párázó rendszer szerüséget..eddig a legolcsóbb..ami eszembe jutott..az a ködösítő(nem tudom..hogy ez e a hivatalos megnevezése)..amit szobaszökőkutakba szoktak használni..és azt rákötni egy auto időkapcsolóra..és valami ventilátoros szisztémával megtörni..vagy jobban elkeverni a párát..amit csinál.
Szerintem valami ilyesmi lesz..mert szerintem nem járna ez a megkérés sikerrrel..:D
 
Remélem tud valaki segíteni,mert felmerült bennem egy kérdés.
Ugye a logika azt diktálja,hogy a a talaj (indítási módszertől függetlenül) a kezdetektől használatban van.Viszont mi van a benne lévő tápanyagokkal a DSM módszer használata alatt :?: Arra gondolok,hogy a talaj egy bizonyos részén terhelve van,pontosabban ahol a növényeinket növesztjük,de ahova nem ültettünk semmit,mondjuk 3 hónapig,azon a részen megmaradnak-e a tápanyagok vagy folyamatosan eloszlik a talajban terheléstől függetlenül?
Azért érdekel,mert ha különböző a tápanyagszint a talajban,akkor okozhat a növényeknél hiánytüneteket vagy tök hülyeségen gondolkozom és a napi tápozással biztosítunk minden szükséges tápanyagot? :?
 
Szerintem ha alapvetően olyan növényeket ültetsz a DSM alatt üres helyre, amik nem gyökereiken keresztül táplálkoznak elsődlegesen, mint pl az Echinodorus-ok, akkor elméletben ez nem kellene, hogy gondot okozzon. Amúgy ez a terheltség érdekes kérdés... :geek:
 
Igen,ha azt nézzük a növényválasztással nincs gond,csak sok helyen hallani a talaj fontosságát.(Pontosabban,hogy jó minőségű és tápanyagokban gazdag legyen.Idővel pedig pótoljuk a hiányzó nyomelemeket.)Ezért merült fel bennem ez a kérdés,a DSM módszer miatt,hogy befolyásolja-e a fellelhető tápanyagokat? :)
 
Sziasztok!
Valószínüleg késő őszre lesz aktuális a dsm-es indítás a nanomnál..mit gondoltok,hogy fogják tolarálni a növények a 17-18 fokot a szobában? Már ugye csak ha abba is belegondolok,hogy eleve a kis víz hidegebb is lesz még 1-2 fokkal a szoba hőmérsékleténél. Jól sejtem,hogy így lassabban fognak a növények terjeszkedni,növekedni?
Még esetleg arra gondoltam,hogy a lámpa alá nem teszek takarófóliát..de nem hiszem,hogy kb 20 cm távolságból sokat melegítene a vizen a világítás.
Mit gondoltok?
 
ZaCK said:
Sziasztok!
Valószínüleg késő őszre lesz aktuális a dsm-es indítás a nanomnál..mit gondoltok,hogy fogják tolarálni a növények a 17-18 fokot a szobában? Már ugye csak ha abba is belegondolok,hogy eleve a kis víz hidegebb is lesz még 1-2 fokkal a szoba hőmérsékleténél. Jól sejtem,hogy így lassabban fognak a növények terjeszkedni,növekedni?
Még esetleg arra gondoltam,hogy a lámpa alá nem teszek takarófóliát..de nem hiszem,hogy kb 20 cm távolságból sokat melegítene a vizen a világítás.
Mit gondoltok?

A hideg víz téma érdekes dolog keveset beszélünk róla a fórumon. Szerintem emers növényeknek nagyon hideg ez a hőmérséklet. Későbbiekben is necces 20 fok alatt tartani növényeket.

A lámpa sajnos nagyon keveset melegít pláne ha a környezet elég hideg. És lámpakapccsolás után gyorsan visszahül.
 
Huh..ez gyors válasz volt :D
Csak a Dsm időtartama alatt lenne olyan hidegben..bár lehet,hogy hamarabb sikerül elkezdeni és akkor 20 fok körül lenne.
Még arra gondoltam,hogy spot lámpával világítom meg..ami tudna melegíteni pár fokot..csak ezzel meg az a baj,hogy akkor nem fér oda az eredetileg oda szánt Arcadia világítás..és abban sem vagyok biztos,hogy a spotnak megfelelő fényspektruma lenne..a dobozon nem találtam Kelvin jelzést..és akkor még az erősebb párolgásról még nem is beszélve :(
Még talán egy talajfütőlap jó megoldás lenne..amit hüllőkhöz szoktak használni..az is kb 2-3 fokot dobna a dolgon.
Ez talán logikusabbnak tűnik és talán még tudok is kölcsön kérni egyet.
 
Én valahogy csak az üvegház klímáját tudnám elképzelni DSM-nél, hogy működne. A párás, meleg, világos környezet elengedhetetlen.
Egy haverom hungarocell lapot tett a kis nanoja alá és abba véste bele a talajfűtőt. Csak ötlet.
 
Jó elgondolás!
Én csak simán alá tettem volna a talajfűtő lapot,mert ugye mivel nincs tele az akvárium,a súly nem bántaná a fűtőlapot,de így a hungarocell lap felfogja azt a + hőt is,ami elveszne..és akkor már csak le kell takarni az akvát a lámpával együtt alufóliával..és kész az üvegház.Akkor azt hiszem,ez lesz a jó megoldás a problémámra!
Köszönöm mindekinek a segítséget :thumbup: :)
 
Back
Oldal tetejére