• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dry Riverbed

Ez legyen majd a naplókép, mert ezeket ugyanúgy elnyeli a zöld dzsungi, mint azokat a szenzációs samuráj köveket.
Így legalább mindig emlékezni fogunk, miből lett a cserebogár.:love:

Amúgy a ventik épp a fákat szárítják?:whistle:
 
Leírom a technikai adatokat, és az építkezési fázisokat képekkel.
Tehát , a paraméterek :

Akvárium : 60x30x36 Ga-s opti 64 literes
Bútor: Ga-s 60x30x70
Szűrés : Tetra 800 plus - bio-rio , mátrix, szivacs, perlon, Seachem Purigen / Eheim 2213 - mátrix, szivacs, Seachem Purigen / üveg ki-be folyók
Alga ellen : Twinstar 2 M5
Co2: Nagynyomású Aquario Neo diffuzorral beoldva
Világítás : Már régen szerepelt naplókba :) , már jó ideje velem van, ezért most őt indítom el ehhez az akihoz - Giesemann 150 w. egy 5300 hqi izzóval.
Víz: még meglátom, de valószínűleg fele kezelt csapvíz, fele ro víz lesz-ez már bevált nálam
Hűtés: Két darab 12 cm Coolink venti, egy megbuherált dennerlés coolair ecco fogja vezérelni, máshol már bizonyított így, hogy jól hűt.
Tápozás: Ada
Talaj: A bevált Tropica substratot használom, mint táptalajt, fölé amazonia, amazonia powder
Dekor: Uszadékfa-sok garnélásomba volt már, nekem bevált / fakő
Növény: Később
Élőlény: Később


Tehát a képek:


1.JPG
Volt miből válogatnom, mondjuk nem kellett sok dekor bele.



2.JPG
4 hétig áztak, sok kosz kijött belőlük, aztán, alapos sikálás következett.




3.JPG
Alulra geotextilt raktam, aztán következett a gyeprács. A gyeprácsra is, és a kövekre is lett ragasztva fa, extra erős fbssel ragasztottam, aztán kipróbáltam 2 hétig úszott egy kőre, illetve egy gyeprácsdarabra ragasztott fa , nem engedte el, remélem nem is fogja.




4.JPG
5.JPG
Végén következett a táptalaj, rá az amazonia, rá az amazonia powder.

Így állunk jelenleg, folyt. köv.
 
Utoljára módosított:
A Mountainside-ba így cserélek vizet, így a tds 190-max 200 a vége.
Ezt sose értettem.minek bele a csappviz???Nem az a lényeg,hogy tudd,mi van a vizedben?A csappvíz tele van olyan dolgokkal,ami nem valo,egy növényes akváriumban.És az Ro vizzel ezt kivesszük,kapunk egy teljessen tiszta vizet,amit vissza sózunk.De ha te raksz bele csappvizet akkor meg minek?Bocs de nem ertem.
 
Ezt sose értettem.minek bele a csappviz???Nem az a lényeg,hogy tudd,mi van a vizedben?A csappvíz tele van olyan dolgokkal,ami nem valo,egy növényes akváriumban.És az Ro vizzel ezt kivesszük,kapunk egy teljessen tiszta vizet,amit vissza sózunk.De ha te raksz bele csappvizet akkor meg minek?Bocs de nem ertem.
Nekem így a tds max 200, így a pH 6.6, igazad van egyébként. Rossz megszokás talán, azért.
 
Sziasztok !
Először is, vettem egy 200-as membrános Ro készüléket a GreenAquatól.
A véleményem róla, nagyon durva ! Kegyetlen jól jön a Ro víz ! (y):)
Másodszor, feltudtam tölteni, és elindítani a scapet .
Megjöttek a Hónap akváriuma növény nyeremény a GreenAquatól, ezer köszönet ! :)
Tehát, spriccelés, Ro vízzel, szépen beitta a talaj, könnyű volt az ültetés .
Az ültetés egy élmény volt, @tsokee Ada-s tűhegy csipeszével, végre élvezet volt ültetni, és még jól is néz ki ! :)
Elültettem a növényeket, rengeteg volt, ezért nem is nagyon szedtem szét kisebb darabokra.
A növénylista ez lett egyenlőre:
-Myriophyllum Guyana hátra
-Cabomba aquatica hátra
-Pogostemon helferi oldalra
-Marsilea hirsuta előre, összevissza
-Montecarlo előre, összevissza

Tápozás változott, itt mégsem Ada tápozás lesz, hanem kipróbálom a Green Aqua micro/macrot , 3-3 mili ment bele.
Kizárólag RO vízzel lett feltöltve, és @kuchi által javasolt , Csak Ro víz , itt kipróbálom csak Ro vízzel való cseréket, aztán majdan a visszasózását.
Világítás beállítva, Co2 beállítva, szűrők elindítva, Ada green bacterral való indítás elkezdve, Twinstar 2 M5 elindítva , hűtés beállítva.
Mára ennyi, lehet valami kimaradt, de mára befáradtam, holnap az első vízcsere.


1.JPG



2.JPG




3.JPG




4.JPG
 
Ezt sose értettem.minek bele a csappviz???Nem az a lényeg,hogy tudd,mi van a vizedben?A csappvíz tele van olyan dolgokkal,ami nem valo,egy növényes akváriumban.És az Ro vizzel ezt kivesszük,kapunk egy teljessen tiszta vizet,amit vissza sózunk.De ha te raksz bele csappvizet akkor meg minek?Bocs de nem ertem.

A városi csapvízben két dolog van, ami nem annyira jó: klór és Ca/Mg. Az egyiket vízkezelőzzük, a másikat a RO-val hígítjuk. Semmi más nincs benne, ami indokolja a full RO-t. A visszasózó sóval előállított víz sokkal természetellenesebb összetételű, mint a kevert víz :) - hozzáteszem, hogy én is használom mindkettőt, a kevertet is meg a full RO-t is. (Meg a csapvizet is tisztán..)
 
A városi csapvízben két dolog van, ami nem annyira jó: klór és Ca/Mg. Az egyiket vízkezelőzzük, a másikat a RO-val hígítjuk. Semmi más nincs benne, ami indokolja a full RO-t. A visszasózó sóval előállított víz sokkal természetellenesebb összetételű, mint a kevert víz :) - hozzáteszem, hogy én is használom mindkettőt, a kevertet is meg a full RO-t is. (Meg a csapvizet is tisztán..)
Ebben most kiprobálom full RO-val, azt meglátjuk. :) Régen 3 évig csak kezelt csapvízes akváim voltak, és gyönyörű növényekkel, nem láttam hátrányát, aztán elkezdtem a lágyvizes garnélázást, a másik naplómba, meg kipróbáltam a fele csap, fele Ro víz kombinációt, itt akkor kiprobálom a full Ro vizezést megint, ha már ezzel az új készülékkel lejön fél óra alatt 20 liter 4-es víz. :)
 
Az akvárium első napos lett.
Az első vízcsere is megvolt.
Tápozás napi 3-3 ml mikro/makro + 2 ml excel + Ada green bacter.
A skimmer is be lett téve, időkapcsolóval beállítva, azt hiszem napi 5x indul majd be.
A Co2 11:00-kor indul, és 18:00-ig megy 1bubi/mp, a világítás, 12:00-kor indul, és 19:00-ig megy.
Az egyik lilly ki lett cserélve jobb oldalon, mivel, nagyon ment így a víz, helyette egy spin lett betéve, így normális a vízmozgás.


1.JPG




2.JPG
 
Sziasztok !
Az akvárium 6. napos lett.
Hátulról a Cabomba aquatica még vasárnap kiszedtem, valahogy nem volt túl jól állapotban, és nem akartam hogy leterhelje a vizet, kikaptam.
Helyette Rotala wallichii jött a helyére végig hátulra, azt , hogy bepirosodna majd, nem hinném a hqi alatt, de, legalább szép lesz remélhetőleg.
Tegnap meg is jött, ma ültettem el, volt egy kis időm, a napi vízcserékhez pluszba .
Nagyon szép egészséges növények jöttek a GA-ból . (y)
Még mennek a napi vízcserék , mic/mac 3-3 ml ugyanúgy, és 3 ml excel.
Minden nap vízcsere után, még ada green bacter megy, hogy mihamarabb megteremtse az életteret.
A Co2 2mp/1 bubi lett, a lámpa ugyanúgy napi 7 óra hossza.
A növényeken, most kezdem látni a fejlődést , lassan, de biztosan totyog előre .
Pár képecske.


1.JPG



2.JPG


3.JPG




4.JPG
 
Sziasztok !
Az akvárium 9. napos lett.
A napi vízcserék még mennek.
Mértem pár paramétert.
Ammónia : 0
Nitrit : 0,5
Nitrát : 20
Vas : 0
Foszfát : 0
Ph : 6,0

A mai vízcserénél, a Tetrából kivettem a purigent, és eltettem regenerálni, helyette bekerült egy új, a perlont is cseréltem, az elég koszos volt, a Seachem Purigen nem annyira.
A növények, szépen kezdenek erőre kapni, főleg hátul a Rotala wallichii , eszméletlen módon beindultak, nap végére, szinte minden bubizik, nagyon szép.
A tápozás változatlan, és a bacikultúra adagolás is.
Félbetörtem pár darab ada iron táprudat, és benyomkodtam hátulra a steamek alá.
A hőmérsékletet, próbálom 24 C-on tartani, nagy nehezen, de megy.
Pár fotót készítettem, már, teljes fotó nem igazán lesz a scaperől , csak részletek.


3.JPG




2.JPG




1.JPG
 
Sziasztok !
Még ezen a héten mennek a napi vízcserék, had szóljon a dolog.
Alga van egy kevés, a növények átalakulásának tudom be, de legalább beindultak .
A héten bekerült a másik akiból 2 süncsiga, pusztítják a nem oda való dolgokat nagyon szépen. @Etele garnijai is bekerültek, remekül van mindenki.
Még hosszú az út, fiatal még a scape.
Egy gyors kép.

1.JPG
 
Back
Oldal tetejére